Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 406 - 2.2 HDI co to za element silnika

zybi888 06 Jul 2016 21:29 10998 5
    zybi888
    Level 10  
    Jak w temacie, jak nazywa się element zaznaczony strzałką na zdjęciu. Jest bliźniaczo podobny do elementu znajdującego się powyżej niego. Problem w tym, że ten dolny jest cały zalany olejem i chyba muszę go wymienić.

• Helpful post
    szymon198312
    Level 30  
    Ten górny to klapa gaszaca a ten dolny byłby lepiej widoczny jakby nie było tej rury. Jak jest zalany olejem to raczej nie jest wina jego usterki tylko oleju w układzie dolotowym.
    zybi888
    Level 10  
    Ten na dole jest identyczny jak na górze, pod tą rurą na pierwszym planie jest druga rura, a na jej końcu jest zamontowany właśnie taki sam element. Myślałem, że tamtędy ucieka mi olej, bo muszę dolewać. Pytam raczej z ciekawości i chęci zrozumienia, bo i tak oddam do mechanika.

Już znalazłem, to będzie chyba przepustnica powietrza.

szymon198312
    Level 30  
    Na zdjęciu jest klapa gaszaca. Podobne elementy montowane są w silnkach hdi aby doladowane powietrze było kierowane bezpośrednio do kolektora lub przez chlodnice powietrza. Tak czy inaczej jeśli leci tam olej to nie jest dobrze. Zacznij od sprawdzenia odmy a poznije wirnik turbiny i chlodnice powietrza.
    User removed account
    Level 1  
    wegier1
    Level 11  
    witam, mam taki sam objaw- pokryty olejem dolny zaworek - przepustnicy. Nic się z tym nie dzieje, olej wykapuje z górnego połączenia rury z zaworkiem na górze. Jest to spowodowane niewielkimi wyciekami oleju z turbiny co daje takie objawy. W górnym wężu z turbo do przepustnicy w zagięciu mam "jeziorko" oleju. Mnie osobiście oleju nie ubywa zbyt dużo od zmiany do zmiany dolewam ok. 0.5 litra.