Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lg ht903 - Podłączenie Tv, kina domowego, dekodera i ps3

enndrade 06 Lip 2016 21:39 714 7
  • #1 06 Lip 2016 21:39
    enndrade
    Poziom 11  

Tv lg 32LE3300-ZA
    kino domowe lg ht903
    Dekoder n-box 5800s
    Ps3 CECH 2504b
    Potrzebuję prawidłowo podłączyć obecnie mam każde urządzenie podpięte pod HDMI do Tv i kabel optyczny z Tv do dekodera . SIMPLINK nie działa nie wyszukuje urządzenia.
    Grają tylko 2 głośniki z przodu reszty nie słychać

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 08 Lip 2016 12:24
    Polon_us
    Poziom 40  

Obecne połączenia sa jak najbardziej prawidłowe.

enndrade napisał:
    SIMPLINK nie działa nie wyszukuje urządzenia.

SimpLink działa wtedy, kiedy drugie urządzenie - w tym przypadku kino HT903 - wspiera HDMI-CEC i/lub HDMI-ARC. Te kino nie wspiera żadnego z tych standardów.
    enndrade napisał:
    Grają tylko 2 głośniki z przodu reszty nie słychać

Prawidłowy objaw. Zdecydowana większość odbiorników TV degraduje dźwięk 5.1 (z podłączonych urządzeń poprzez HDMI) na swoim wyjściu optycznym do sygnału 2.0 czyli stereo.
    Kolega może na wszelki wypadek sprawdzić ustawienia wyjścia optycznego w telewizorze - powinno być ustawione na Dolby Digital lub Auto. Ale nie wróżę sukcesu.

Aby uzyskać dźwięk na wszystkich głośnikach można włączyć funkcję Dolby Pro Logic w kinie.
    Będzie to pseudo-przestrzenny dźwięk.

Aby uzyskać "prawdziwy" dźwięk 5.1 trzeba rozważyć wymianę kina na takie, które wspiera funkcję HDMI-ARC.

0
  • #3 09 Lip 2016 12:48
    enndrade
    Poziom 11  

Wydaje mi się że kino posiada system SIMPLINK ponieważ jest naklejka o tym świadcząca
    Jak podłączyć by kino domowe do dekodera?? Dekoder wspiera DD

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 09 Lip 2016 15:35
    Polon_us
    Poziom 40  

enndrade napisał:
    Wydaje mi się że kino posiada system SIMPLINK ponieważ jest naklejka o tym świadcząca

Nie znalazłem informacji o tym w instrukcji tego kina. Ale gdyby nawet, SimpLink jest przeznaczony do wsparcia sterowania dwóch urządzeń poprzez HDMI.
    W praktyce umożliwia to sterowanie obydwoma urządzeniami jednym pilotem. Do tego to się sprowadza.

Dopiero dodatkowa opcja - HDMI-ARC (Zwrotny kanał audio) - umożliwia przesłanie dźwięku po kablu HDMI z telewizora do kina.

Proszę zweryfikować model kina, jak również sprawdzić menu tego urządzenia na obecność opcji HDMI. Czy to HDMI-CEC (SimpLinik) czy to HDMI-ARC.

enndrade napisał:
    Jak podłączyć by kino domowe do dekodera?? Dekoder wspiera DD

Wystarczy przełożyć przewód optyczny z telewizora do dekodera.

0
  • #5 09 Lip 2016 18:39
    enndrade
    Poziom 11  

Niestety nie mogę wejść w menu kina domowego ponieważ mam brak sygnału. W czym tkwi problem

0
  • #6 10 Lip 2016 08:31
    Polon_us
    Poziom 40  

Przewód HDMI łączący kino z telewizorem podłączony jest do gniazda HDMI OUT w kinie?

0
  • #7 11 Lip 2016 22:38
    enndrade
    Poziom 11  

Tak mam podłączone ponieważ działa SIMPLINK

0
  • #8 12 Lip 2016 14:14
    kamil trx
    Poziom 17  

enndrade napisał:
    Niestety nie mogę wejść w menu kina domowego ponieważ mam brak sygnału. W czym tkwi problem

No to sprawdź menu używając SCART-a, albo RCA.

0