Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie hulajnogi 1000 W 48 V

06 Lip 2016 21:56 3036 3
  • Poziom 2  
    Witam bardzo serdecznie. Zakupiłem hulajnogę elektryczną E-FLux 1000 W 48 V. Mam taki problem polegający na tym, że nie wiem czy dobrze ładuję hulajnogę. NIby wg instrukcji powinna się ładować 6-8 godzin. Moim zdaniem jeździ za krótko na pełnej lub prawie pełnej mocy. Wg producenta, owa hulajnoga powinna jeździć na dystansie 30 km. Moim zdaniem za szybko traci moc. Jestem w stanie jeździć na niej prawie godzinę na pełnej lub prawie pełnej mocy i później bardzo szybko traci moc. Nie ma szans żebym przejechał te 20 km. Mam takie pytanie, gdyż może to kwestia ładowarki, która jest w zestawie: Output: DC 48 V 1,6 A. Gdy pojawi się zielona lampka to ładowanie zakończone, ale może powinna się ładować dłużej pomimo tego, że świeci się zielona lampka ? Może zostawić ją na całą noc ? Te akumulatory mam 4 w hulajnodze, 48 V. Może ta ładowarka jest za słaba i powinno się dłużej ładować albo kupić lepszą ładowarkę ? Proszę o pomoc :/ Pozdrawiam. Moja waga to 75 kg. Makx obciążenie dla tej hulajnogi to 120 kg.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 43  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    akie jest napięcie końcowe łądowania na każdej baterii ososbno.
    Dziecka się pytasz ? A posiada multimetr czy ma sobie iść kupić, na tą okazję ? Kolego @Patrick666 Dwie sprawy - zasięg tych chińskich pojazdów elektrycznych jest zawsze mocno przesadzony w instrukcji, nawet fabrycznie nowych. Weź to pod uwagę. Następnie - prostownik-ładowarka wyłącza proces ładowania w momencie, gdy na akumulatorach napięcie osiągnie ok. 57 woltów, czyli zostaną CAŁKOWICIE naładowane i oznajmia ten stan rzeczy zieloną lampką.
  • Poziom 2  
    Przepraszam z góry za powyższy temat. Dzisiaj zdałem sobie sprawę, że hulajnoga, którą posiadam, jest tan naprawdę super sprzętem. Lekko przesadziłem kwestię jej przeznaczenia, gdyż jest ona stworzona do krótkich przejazdów, a przez około godzinę potrafi jeździć na maksa te 35 na godzinę. Teraz mam inne pytanie. Otóż: sprzedawca powiedział mi, że pierwsze ładowanie należy przeprowadzić w ten sposób: Rozładować , przejeździć do całkowitego wyczerpania akumulator i wtedy ładować. (3 cykle) Pierwszy raz kiedy jeździłem , pojeździłem około godzinę i super jeździła. Po krótszej przerwie znowu zacząłem jeździć i nagle padła. Myślałem, że to akumulator się rozładował, ale kiedy doładowałem , to dalej po przekręceniu kluczykiem w stacyjce, nie zaświeciły się diody na hulajnodze. Stwierdziłem więc, że to usterka. Odkręciłem osłonę w podłodze hulajnogi i okazało się , że jedna z wtyczek była odłączona... Podłączyłem ją i znowu działa :) Teraz mam tylko pytanie takie: Kiedy przeprowadzę te 3 cykle (Całkowitego rozładowania hulajnogi do zera i ładowania), to później mogę hulajnogę doładowywać w każdej chwili i przerywać ładowanie ? Np. dojeżdżam naładowaną hulajnogą do pracy, lekko się rozładowała i doładowuję ją, ale zielona dioda nie zaświeciła się , czyli jeszcze mogłem doładować. Dojeżdzam do domu i ładuję do końca. Chciałem się tylko zapytać jak sprawa wygląda z ładowaniem tych akumulatorów żelowych w hulajnogach bo nie mam pojęcia. Z tego co mi mówił sprzedawca: 3 cykle od zera do full i później mogę doładowywać w każdej chwili i przerywać jak chcę ? Dziękuję z góry za poświęcenie czasu i pomoc. [/syntax]