Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II 1.9 DCI - Traci moc, brak błędów komputera.

06 Lip 2016 22:15 4524 4
 • #1 06 Lip 2016 22:15
  2723770
  Użytkownik usunął konto  
 • Sklep HeluKabel
 • #2 06 Lip 2016 23:11
  Daro122
  Poziom 28  

  Kontrolka błędów silnika działa ?, zapala się podczas rozruchu silnika , czym czytane błędy.

  0
 • Sklep HeluKabel
 • #3 06 Lip 2016 23:27
  2723770
  Użytkownik usunął konto  
 • #4 06 Lip 2016 23:39
  KotBury2
  Poziom 18  

  despero. napisał:
  (-) Samochód generalnie traci moc, trudno mu przekroczyć 3000 tys./obrotów na liczniku, na niskich obrotach raczej dobrze się zbiera, czasem moc odzyskuje, ale trudno określić z jakiej przyczyny się to dzieje, na desce rozdzielczej nie wyświetla żadnych błędów (tj. spirali świec żarowych), po podpięciu interfejsu nie wykazuje błędów, ogólnie auto wykazuje większe spalanie niż jest to wskazane dla tego motoru moim zdaniem.
  Niestety, zbyt mało danych, aby na odległość cokolwiek wymyślić. Za mało poświęcasz czasu na wykorzystanie ogromnych możliwości wykrywczych tkwiących w komputerze sterującym. Za dużo z kolei kombinacji z wypinaniem wtyczek różnych czujników i nastawników. Musiałbyś to robić we współdziałaniu z komputerem, gdyż nie wiesz, czy objaw następuje z powodu trybu awaryjnego wprowadzonego przez komputer, czy też przez czujnik wypięty z wtyczki. Trzeba by za każdym razem śledzić na bieżąco reakcje komputera w ślad za czynionymi kombinacjami.

  Poświęcasz mnóstwo czasu i energii na "wtyczkomanię", ale nic z tego nie wynika, bo albo nie wiesz, jak powinien zareagować komputer, albo nie znasz właściwości danego czujnika lub nastawnika. Tymczasem te same efekty uzyskasz "hurtowo" jeżdżąc po ulicy z laptopem diagnostycznym na kolanach i gromadząc jak najwięcej tabel z parametrami bieżącymi jak na obrazku poniżej. Jest to wprawdzie inny silnik, ale tak samo Common Rail, a więc parametry ma identyczne lub podobne do jednostek napędowych z tym systemem.
  Renault Laguna II 1.9 DCI - Traci moc, brak błędów komputera.
  Powinieneś poświęcić jak najwięcej czasu na gromadzenie danych tabelarycznych na tzw. "kwestionowanych obrotach", czyli wtedy gdy usterka ujawnia się najsilniej. Nie musisz czytać bezpośrednio z ekranu poszczególne parametry i je analizować podczas jazdy. Jest to nieracjonalne, gdyż nie jesteś w stanie prześledzić dziesiątków cyfr w szybkim czasie przelatujących przez ekran laptopa. Należy po prostu zapisać wszystko w pamięci trwałej, a dopiero potem wydrukować, ewentualnie przewijać na spokojnie ekran siedząc przy stoliku i kawce.

  Ponadto poczytaj więcej nie tylko w poszukiwaniu identycznej usterki w identycznym silniku, może to ci wyjaśni szybciej pewne zagadnienia np. tutaj.

  Powodzenia w diagnozowaniu i nie zapomnij adresu forum.

  Pzdr KotBury2

  0