Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo TX-SR703E - Amplituner gubi ustawienia po dłuższym zaniku napięcia

aragoth 06 Lip 2016 22:25 1095 3
  • #1 06 Lip 2016 22:25
    aragoth
    Poziom 13  

Witam,
    od jakiegoś czasu mam problem z moim już nie najnowszym amplitunerem Onkyo TX-SR703E: po odłączeniu od zasilania na kilka godzin, całkowicie gubią się wszystkie ustawienia (radio, ustawienia wejść itd.). Takie zjawisko występuje coraz częściej. W moim poprzednim amplitunerze Onkyo TX-DS575 za podobny efekt był odpowiedzialny kondensator (szczegóły tutaj), podejrzewam, że w tym przypadku będzie podobnie. Ponieważ żaden ze mnie elektronik :), mógłbym prosić o pomoc i wskazanie, co trzeba wymienić? Tutaj znalazłem instrukcję serwisową:

http://diagramas.diagramasde.com/audio/txsr703_sm[1].pdf

Z góry dziękuję za pomoc :)

0 3
  • #3 06 Lip 2016 23:51
    aragoth
    Poziom 13  

Szczerze mówiąc jeszcze nie udało mi się tego rozebrać. Może zdjęcie ze strony 50 z instrukcji serwisowej coś powie?

EDIT: w SM znalazłem kondensator DX-5R5L224 oznaczony jako C705 (na 49 stronie), wygląda podobnie jak ten w poprzednim amplitunerze. Chyba mam trop :) Postaram się wkrótce otworzyć maszynę.

0
  • #4 14 Lip 2016 19:59
    aragoth
    Poziom 13  

Udało się :-) Kondensator 5.5V 0.22F znajduje się w prawej tylnej części urządzenia - nie sposób go nie zauważyć - wrzucam zdjęcie, może komuś się przyda. Po wymianie wszystko śmiga. Przy wymianie zwracać dużą uwagę, by nie uszkodzić ścieżek - mi niestety jedna się odkleiła od płytki, na szczęście udało się uratować :-)

Widok z góry:
    Onkyo TX-SR703E - Amplituner gubi ustawienia po dłuższym zaniku napięcia

Dzięki za wsparcie, pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów