Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

deutz f3l1011 gasnie po rozgrzaniu i kopci bia這

jakubpiaskun 07 Jul 2016 00:37 3501 9
    jakubpiaskun
    Level 7  
    Witam.zajmuje sie piaskowaniem.posiadam 3 kompresory.dwa demagi i jeden atlas copco xas 65. W atlas xas jest silnik deutz 1011.kupilem go niedawno.zrobilem obsluge.ale pojawil sie problem.kopci na bialo.po 30 minutach pracy gasnie.problem z ponownym uruchomieniem.ciezko kreci a jak juz sie uda zapalic to gasnie po 2 minutach.
    Jak ostygnie to pali lzej i dziala znowu 30 min

Dodano po 6 [minuty]:

Prosze o pomoc bo kazdy kogo pytam mowi co innego
    A w serwisie nue powiedza nic...
    Demagi nie popsuly mi sie ani razu!!!
    Tez mnie pokusilo z tym atlasem
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    Podejrzenie zawieszania si wtryskiwacza (czy), albo problem z pomp wtryskow - regulator k徠a wyprzedzenia. wtrysku. Silnik ch這dzony olejem, wi璚 gdyby posz豉 uszczelka pod g這wic, raczej kopci by na niebiesko. Ten bia造 ,,opar" ma zapach oleju nap璠owego czy spalin ?
    jakubpiaskun
    Level 7  
    zapach spalin
    pompy s trzy
    jak odkr璚i貫m zasilanie z pomp do wtrysk闚 i zakr璚i貫m to ci郾ienie pojawi這 sie tylko na 鈔odkowej

Dodano po 2 [minuty]:

zakr璚i貫m tzn uruchomi貫m
    kkknc
    Level 43  
    Tam powinien by silnik F3L 1011F co masz do atlasa. Lepsze ni demagi cz窷ci ta雟ze, a silniki te same, 鈔uby wydajniejsze. Skoro niedawno kupi貫 to niewiadomo co kto grzeba. Obs逝gi pewnie prawid這wej nie zrobi貫.
    Do sprawdzenia masz rozrz康 i uk豉d paliwowo wtryskowy.
    Ile ma godzin kompresor. Obejrzyj 鈔uby na wtryskach, pompkach i rozrz康zie, czy by造 ruszane.
    Oleju nie ubywa.
    jakubpiaskun
    Level 7  
    Nic nie mam do atlasa.po prostu tamte mi nie sprawiaj problemow.
    Grzebane bylo na pewno.
    Wymienilem olej i filtry silnika.separator i olej.wyczyscilem chlodnice
    Podokrecalem obudowy itd...
    Wymienilem wszystkie w篹yki,zaciski,z陰czki
    Zamontowa貫m gruszke do podpompowania paliwa

Dodano po 4 [minuty]:

I dzis znowu to samo.
    Zgas po 30 min
    A i wsadzi貫m nowiutki akumulator
    Bo oczywi軼ie tamten by na sztuk
    A sprzedaj帷y nie odbiera odemnie tel

Dodano po 2 [minuty]:

Spuszczony olej wydawa mi sie za rzadki
    Bylo go 9 l
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    @jakubpiaskun Kolego Szanowny, proponuje jak najszybciej sprawdzi kompresj tego silnika na wszystkich cylindrach, w stanie zimnym i po nagrzaniu (!). Nasuwa si te podejrzenie uszczelki pod glowic - gdy si rozgrzeje-dostaje si olej z uk豉du ch這dzenia do cylindr闚. Przepraszam, zapomnia貫m napisa. Troch znam te silniki z agregat闚 pr康otw鏎czych, natomiast nie z kompresor闚. Moze kto z Kolegow podpowie, jak tam jest zrealizowana regulacja cisnienia? Przy wzro軼ie ci郾ienia powietrza w zbiorniku, malej obroty silnika ?
    jakubpiaskun
    Level 7  
    tak.przy wzro軼ie ci郾ienia malej obroty.ci郾ienie jest zadawane przez u篡tkownika.ten element dzia豉 poprawnie.
    mam du穎 roboty na piaskowanie-st康 ten trzeci kompresor
    zale瘸這 mi aby by od razu do pracy
    ale widze ze czeka mnie remont

Dodano po 2 [minuty]:

sprzedaj帷emu m闚i貫m ze i tak mu zap豉ce ustalon cen ale 瞠by szczerze mi wszystko powiedzia
    jestem na niego w軼iek造
    kkknc
    Level 43  
    Dokumentacja nic nie wspomina o mierzeniu kompresji w stanie zimny i ciep造. Nie wymieniaj jakie filtry wstawi貫 tylko jakiej jako軼i. Do tego silnik ma dwa korki spustowe oleju a spr篹arka 2 lub 3 w zale積o軼i od rocznika. I to w豉郾ie mam na my郵i pisz帷 o prawid這wej obs逝dze.
    Do tego 40 punkt闚 z dokumentacji do sprawdzenia.
    Do tego ga郾ie gwa速ownie czy schodzi z obrot闚 i ga郾ie.
    Sk康 kolego jeste?
    kkknc
    Level 43  
    @soniak2 A jaki wp造w na twoje my郵enie o zworach ma.
    jakubpiaskun wrote:

jak odkr璚i貫m zasilanie z pomp do wtrysk闚 i zakr璚i貫m to ci郾ienie pojawi這 sie tylko na 鈔odkowej

Problem jest gdzie indziej.