Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

C4 PICASSO - Nie dziłają czujniki parkowania

Borutka 07 Jul 2016 11:24 2823 5
    Borutka
    Level 29  
    Witam. Wersja Grand HDI 136 kM, asystent parkowania fabryczny tylko z tyłu auta.
    Problem jak w temacie. Aktywacja w menu jest. Brak dźwięku po wrzuceniu wstecznego, brak oznak życia systemu. Bezpiecznik zasilający wg instrukcji użytkowania jest sprawny, wsteczne światła działają. Jeżeli przy włączonej stacyjce bez zapłonu coś miałoby brzęczeć/wibrować, to ja niczego takiego nie czuję. Proszę o radę..co zmierzyć lub sprawdzić.
    wopik6
    Level 14  
    Sprawdź czy jest zasilanie na centralkę czujników po wrzuceniu wstecznego.
    Michal_WWL
    Level 26  
    Miałem kiedyś samochód Hyundai Sonata NF. Tam było podobnie. Przy wstecznym żadnej reakcji. Przyczyna okazały się zabrudzone, niedziałające czujniki - wszystkie cztery. Po wymianie jednego na używany, ale sprawny system wrócił do życia.
    carrot
    Moderator of Cars
    Fabryczny system wspomagający parkowanie jest diagnozowalny, wystarczy podpiąć tester
    Borutka
    Level 29  
    carrot wrote:
    Fabryczny system wspomagający parkowanie jest diagnozowalny, wystarczy podpiąć tester

Domyślam się że chodzi o Lexię. Nie mam i zanim pojadę do warsztatu chcę wyczerpać możliwości samodzielnej diagnozy.
    jerzy grzesk
    Level 2  
    Wyrzuć całe to ustrojstwo i w to miejsce zamontuj czujniki parkowania z wyświetlaczem albo tylko z biperkiem i masz problem rozwiązany,mały wydatek a zadowolenie ogromne.