Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie 3 telewizorów z anteny.

07 Lip 2016 12:42 2406 20
  • Poziom 9  
    Witam, nie wiem jak zbytnio ugryźć temat i zwracam się z pomocą na forum.

Mianowicie chciałbym rozdzielić sygnał z anteny TV na 3 telewizory.
    Posiadam taką antenę: https://dvbsklep.pl/pl/p/Antena-DVB-T-Yagi-1621-69-wzmacniacz-30-dB/158 i w niej jest wzmacniacz dopuszkowy http://www.lechpol.eu/model/ant0148.

Gdy podłączyłem do anteny i wpiąłem się na wejściu do rozgałęźnika RM 3F Telmor to wyszukało mi 6 programów i wszystko klatkuje. ://

Jeśli chodzi o okablowanie to zastosowałem przewód Triset-113 i wtyk kompresyjny F 113.

Moderowany przez Mirek Z.:

Linki do aukcji usunąłem - regulaminu kolega nie zna? https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

• e-miernikie-mierniki
  • Poziom 30  
    Podaj swoją lokalizację albo przynajmniej odległość do nadajnika TV.
    Sprawdzałeś zasilacz i czy zasilanie dochodzi do wzmacniacza anteny ?
    W jaki sposób zasilasz wzmacniacz ?
  • Poziom 9  
    Łódź komin EC4
    100 kW k.46 674 MHz-MUX1
    100 kW k.24 498 MHz- MUX2
    170 kW k.43 650 MHz-MUX3
    Odległość [km] do wszystkich to ok. ~39.136 km
    Jeśli chodzi o zasilacz to podłączyłem go z anteną wpiąłem do wejścia rozgałęźnika rm-3f we 5-862MHz
  • Poziom 30  
    Czy próbowałeś konfigurację bez rozgałęźnika ale z jednym tylko odbiornikiem TV ?
    Jeśli nie to spróbuj i napisz czy jest OK czy są problemy ?
  • Poziom 19  
    Czy ten wzmacniacz na pewno jest tam potrzebny :?: Na symetryzatorze nie ma odbioru :?: 40km to nie jest specjalnie duża odległość dla tak mocnego nadajnika.
    Który mux ma tylko 6 kanałów :?: Nie podałeś jakie masz wskazania siły sygnału na tym znalezionym mux'ie i na którym to jest kanale.
  • Poziom 39  
    Przy takiej odległości i mocy nadajników wzmacniacz jest zbędny a wręcz szkodliwy, zastosuj dobrej klasy rozgałęźnik sygnału i po bólu.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 37  
    Rozgałęźnik nie puszcza 12V do wzmacniacza. Jeżeli wzmacniacz jest konieczny to potrzebujesz rozgałęźnik z przejściem DC albo zasilacz przed rozgałęźnikiem.
  • Poziom 39  
    andpol 33 napisał:
    Rozgałęźnik nie puszcza 12V do wzmacniacza. Jeżeli wzmacniacz jest konieczny to potrzebujesz rozgałęźnik z przejściem DC albo zasilacz przed rozgałęźnikiem.
    Nie wiemy gdzie autor zamontował zasilacz.
  • Poziom 9  
    Wymieniłem rozgałęźnik dla sprawdzenia z rozgałęźnika RM 3F Telmor na https://satmania.com.pl/rozgaleznik_sat_2x1_dse_ssp1-2,58,_392.html i na jednym TV znalazło mi 29 programów. A może nie powinienem na wejściu rozgałęźnika RM-3F wpinać zasilacz ????? Jak to mam rozumieć bo na jednym wyszukało mi tyle programów a na drugim nic. Siła sygnału to 98- 99.

Dodano po 1 [minuty]:

Antena Yagi 16/21-69 ze wzmacniaczem dopuszkowym 25db
  • Poziom 37  
    Skoro 29 programów to OK. Na drugim wyjściu jakiś błąd montażowy
  • Poziom 30  
    andpol 33 napisał:

Stąd właśnie było moje pytanie w #2, o to jak jest zasilany wzmacniacz. Prosiłem o sprawdzenie czy zasilanie do niego dochodzi.
  • Poziom 9  
    Na drugim Tv mam dekoder dvbt i może tu powinien być zasilacz??? hm
    Jak wziąłem ten tv i podłączyłem do pierwszego i zaprogramowałem to jest ok
    Jeśli chodzi o podłączenie zasilacza to jest on 12V 100mA DVB-T antena Separator i wpiąłem tam przewód antenowy i podłączyłem do rozgałęźnika.

Dodano po 1 [minuty]:

Zasilacz antenowy Kemot 12V 100mA anteny DVB-T
  • Poziom 39  
    Zasilacz powinien być przed rozgałęźnikiem i w tedy nie masz problemów przy zastosowaniu rozgałęźników nie posiadających przejścia dla napięcia stałego.
  • Poziom 39  
    Wszystko się zgadza, zakładając że zastosujesz odpowiedni rozgałęźnik, wszystko zależy od możliwości technicznych. Pytanie podstawowe, poco wzmacniacz przy tak dobrej lokalizacji i mocy nadajnika?
  • Poziom 19  
    Na schemacie który podałeś, zasilacz jest przy odbiorniku czyli na wyjściu rozgałęźnika, dlatego termin "odpowiedni rozgałęźnik" oznacza rozgałęźnik z przejściem DC.
    Wcześniej pisałeś, że zasilacz masz na wejściu rozgałęźnika (między anteną a rozgałęźnikiem). Wtedy rozgałęźnik może być bez przejścia DC.
    Najdziwniejsze jest to, że na pasywnej antenie nie masz żadnego sygnału.
    1) Jakie masz wskazania siły i jakości sygnału w układzie: antena z symetryzatorem :arrow: jeden odbiornik :?:
    2) Antena jest ustawiona dokładnie na nadajnik czy może odbierasz z odbicia (blokowisko, przeszkoda na kierunku nadajnika) :?:
    3) Co było zamontowane w puszce antenowej w momencie jej kupna, symetryzator czy ten wzmacniacz :?:
  • Specjalista Sieci, Internet
    @Jumper4
    A może tak fotkę gdzie ten zasilacz w splitterze podłączony?
    Sprawdzone, czy na drugim końcu przewodu jest zasilanie?
  • Poziom 9  
    Też mnie to dziwi że bez zasilacza na wejściu rozgałęźnika nie ma sygnału. Wszystko jest na pewno dobrze podłączone bo wymieniłem przewód na Triset-113 i wszędzie pozakładałem wtyki kompresyjne F 113. Jeśli jest jeden odbiornik to wskazania siły są 95/98 czyli wszystko ok. Jeśli chodzi o ustawienie anteny to korzystałem z aplikacji na telefonie DVB-T Finder. W puszcze antenowej zamontowane Antena Yagi 16/21-69 ze wzmacniaczem Cabletech Wzmacniacz antenowy dopuszkowy DVB-T 25dB ANT0148 ekranowany.
  • Poziom 19  
    Jumper4 napisał:
    Też mnie to dziwi że bez zasilacza na wejściu rozgałęźnika nie ma sygnału.

Jeśli w puszce antenowej w tym momencie jest ten wzmacniacz a usuniesz zasilacz, to wzmacniacz jest silnym tłumikiem i dlatego nie masz sygnału.
    Jumper4 napisał:
    Jeśli jest jeden odbiornik to wskazania siły są 95/98 czyli wszystko ok.

Rozumiem, że to jest wskazanie anteny ze wzmacniaczem. Wyjmij z puszki ten nieszczęsny wzmacniacz, zdemontuj zasilacz a w miejsce wzmacniacza włóż symetryzator np. taki Link lub taki Link. Podłącz to do jednego odbiornika. Podaj jakie wskazania siły i jakości są przy tak zrobionej instalacji.
    Anteny nie ustawia się wg. aplikacji na telefon, tylko wg. wskazań jakości sygnału (z odbiornika lub z miernika).
    Druga opcja to sprowadzenie fachowca z miernikiem w celu zrobienia prawidłowej instalacji.