Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBIZA 6L centralny zamek gdzie się konkretnie podpiąć

07 Lip 2016 13:03 1389 4
  • Poziom 2  
    IBIZA 6L 2002 1,9SDI (ASY)
    Witam Szacownych Elektrodziarzy. Pomimo że jest to moj pierwszy post to od dwoch dni szperałem i szukałem odpowiedzi na moje pytanie. Nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Zgubiłem kluczyk z piotem do ibizy 6L (oryginał, nie był to scyzoryk i wiem że kod immobilisera to 48 ) Został mi zapasowy - ten bez pilota (ale ma w sobie org immo)
    Kupiłem centralkę RSU-Z2/2 oraz 4 piloty (4 kanałowe) i choć centralka też ma dwa kanały to zamierzam wykorzystać tylko jeden - być może drugi jako odcięcie zapłonu czy pompy ale to kiedyś tam.
    Centralka ta jest tania ale ma zasięg do 200m oraz oba przekaźniki są dowolnie programowalne i niezależnie od siebie mogą być zarówno MONO jak i BI STABILNE.
    Można też programować czas przełączenia każdego z przekaźników od 1-do X 000 sekund, ale to raczej nie ważne.

Nie zamierzam kupować i programować nowego kluczyka z pilotem bo to drogie od wuja rozwiązanie, poza tym w dwoch bramach mam też takie centralki i już zaprogramowane pod te piloty. Bardzo wygodne miec w pilocie samochód i dwie bramy a w razie zgubienia koszt nowego 30zł oraz kasujesz ten zgubiony w minutę. Ustawiłem ją na załączenie jednego przekaźnika na 1 sek (potem wraca do stanu z przed naciśnięcia)

1. Czy ktoś z Was wie gdzie dokładnie i konkretnie się podpiąć - tzn co odkręcić , zdjąć, jakie kolory kostek i przewodów, gdzie się wlutować czy też podpiąć

2.kupiłem czysty kluczyk bez pilota ale ma immo i chciałbym go zakodować (po wyrzeźbieniu) Tu pewnie bedę musiał się udać do specjalisty?

3. Czy da się wyrzucić z pamięci kompa IBIZY zgubiony org pilot oraz immo ? Jeśli tak to jak ?

Proszę o odpowiedź, a w razie co podaję kontakt do siebie 601 777 123.

Z góry przepraszam za długie wywody ale chciałem wszystko bardzo jasno opisać.
    Pozdrawiam Adam

Dodano po 3 [minuty]:

acha widzę jakiś moduł w dziurze po małej szufladce(nad lewym kolanem kierowcy) - Siemens 5WK48212C
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 35  
    Jeśli miałeś oryginalny kluczyk z zintegrowanym oryginalnym pilotem do centralnego zamka, to wystarczy jak kupisz ori scyzoryk z pilotem drobisz do niego grot kupisz pestkę immo . W warsztatach dorobienie klucza z pilotem to jakieś 250 PLN. Jak chcesz sam to musisz mieć kod PIN (np za zawieszki do kluczyków był dawany przez ASO po kupnie). Jak nie ma to trzeba go wydobyc ze sterownika. Do przyuczenia immo VCDS do sparowania pilota jest procedura.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    No więc właśnie nie bardzo chcę ten oryginalny dorabiać gdyż drogo wychodzi i już mam swoj sterownik z pilotami i tylko potrzebuję wiedzieć gdzie mam się podłączyć żeby sterować centralnym zamkiem. Ewentualnie chciałbym odkodować zgubiony oryginalny pilot z immo.
    Pinu przy drugim kluczyku nie ma... Mam tekie urządzenie co się wpina do gniazda i się to z telefonem na androidzie łączy a jak nie zadziała to mam kumpla ktory mi odczyta profesjonalnym komputerem. Najbardziej to potrzebuję sterowanie centralnym zamkiem tzn gdie się wpinać...
  • Poziom 31  
    Witam
    adamwawa1970 napisał:
    Nie zamierzam kupować i programować nowego kluczyka z pilotem bo to drogie od wuja rozwiązanie, poza tym w dwoch bramach mam też takie centralki i już zaprogramowane pod te piloty.
    adamwawa1970 napisał:
    2.kupiłem czysty kluczyk bez pilota ale ma immo

Nie jestem w stanie pojąć co Ty robisz i co Tobą kieruje.
    Jak poszperasz to kupisz taki kluczyk używany z pilotem za 50zł, do tego nowa obudowa ok20zł (którą i tak już kupiłeś - niestety w tym przypadku złą)
    Gdybyś kupił taki kluczyk byłbyś dokładnie w tym samym punkcie co jesteś teraz - frezowanie grota ok 40zł i kodowanie kluczyka. Przy kodowaniu immobilizera z wyciągnięciem pinu kodowanie pilota CZ byłoby tylko formalnością, którą pewnie zrobiliby Ci w jednej cenie. Dodatkowo miałbyś wszystko w oryginale.
    To co Ty chcesz zrobić jest nieuzasadnioną rzeźbą.
    Jak padnie silnik od szyby też wsadzisz napęd od bramy? :|
  • Poziom 2  
    Posłuchaj - ja zadałem konkretne pytania na które nie uzyskałem odpowiedzi
    tylko przytyczki :)

Mam już centralkę ktora obsłuży mi dwie bramy i centralny zamek - to WYGODNE mieć wszystko w jednym super tanim pilocie, a w dodatku nie musze się walić z kodowaniem ... Klucz z imo kupiłem na allegro za 40 zł. Tu u mnie powiedzieli mi że frezowanie to koszt 50 zł +150 programowanie ! Jak na razie mam jeden oryginalny klucz Plus ten co kupiłęm (VW05 + imo CRYPTO48) I tak bedę potrzebował mieć go na zapas. Z czasem może znajdę kogoś kto mi zakoduje i tanio zrobi frez. Poszukam tu na Elektrodzie kogoś kto mi być może tanio zakoduje immo.