Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera cofania - brak wizji na odpalonym silniku

07 Lip 2016 18:29 7176 5
  • Poziom 9  
    Kupiłem kamerę cofania do samochodu.
    Otrzymałem podwójny kabel zasilający (czerwony,czarny), oraz oraz podwójny kabel wizji tj cinch + brązowy.
    Przeciąłem 2 kable od światła cofania - podpiąłem kabel zasilający (czy powinienem podłączyć inną masę czy takie wpięcie jest ok?);
    Kabel cinch podłączyłem pod kamerę a z drugiej strony pod radio. Został mi ten brązowy - nie wiem do czego jest.
    Włączam wsteczny - działa doskonale.
    Po odpaleniu silnika tracę wizję, tzn. jest tylko mrugający pas.
    Proszę o podpowiedź co zrobiłem nie tak.
    Dodam jeszcze, że muszę mieć podłączoną kamerę pod światło cofania, ponieważ kamera ma doświetlenie led i chcę, aby zapalało się tylko na biegu wstecznym
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 29  
    Najlepiej minus podpinać z karoserii a plus przychodzący na żarówkę cofania .Ponadto sprawdził bym podłączenia głównych mas przy silniku bo z tego co napisałeś występują zakłócenia podczas pracy silnika
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 9  
    Minus podlaczylem do karoserii i bez zmian. Jak sprawdzic gdzie glowne masy?

Znajomy mowil ze potrzebuje jakis stabilizator napiecia czy filtr napieciowy, co myslicie?
  • Poziom 29  
    Główne masowania to połączenia między minusem akumulatora a karoserią i karoserią a blokiem silnika , zazwyczaj instalacje są prawidłowo odkłócone niemniej czasami trzeba dodać filtr lub szukać przyczyny , wygląda że występujące u Ciebie pochodzą z alternatora często wynikają z złego połączenia głównego masowania .Zobacz https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2196551#2196551
  • Poziom 9  
    a może prąd do kamerki powinien iść z radia
    tak pisałem kabel video kończy sie cichem ale tez wychodzi z niego z obu końców czerwony kabelek.

http://g02.a.alicdn.com/kf/UT8q.XCXENXXXagOFb...dth=665&hash=aa38fec5386dd82a997ce61f030b6f2b

w radiu natomiast wychodzi kabelek brazowy oznaczony napisem BACK

Dodano po 2 [godziny] 1 [minuty]:

czy może wystarczy filtr przeciwzakłóceniowy na zasilanie od lampy

Dodano po 4 [godziny] 22 [minuty]:

Podlaczylem filt przeciwzakloceniowy i nic wyglada na to ze zaklocenia sa na kablu wizyjnym. Powiedzcie po co przy kablu wizyjnym przy cinchach kabelki czerwone - zasilanie do wizji?
  • Poziom 1  
    Witam

Czy udało się dowiedzieć po co są te 2 czerwone kable przy chinchach?