Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic TX-P50U10E - Uszkodzona płyta główna, identyfikacja modeli płyt

piotrekmichalski 07 Jul 2016 19:01 2700 7
 • #1
  piotrekmichalski
  Level 12  
  Witam.

  Problem jest następujący, dostałem wyżej wymieniony TV za darmo, uszkodzony, nie startował. 14x błysk, Audio PWM SOS - dzięki pomocy forum zlokalizowałem usterkę na ADV7470. Tor 3.3V został przeze mnie odcięty przez wylutowanie cewki zasilającej. TV funkcjonował prawie poprawnie, nie działały jedynie gniazda HDMI. Zamówiłem scalaka od chińskich kolegów, i czekałem na przesyłkę... w tym czasie sprzedałem poprzednie TV, a teraz płacz i rozczarowanie, bo nie mam żadnego :(

  Gdy układy przyszły, oczywiście nieuchronna w moim przypadku chęć zrobienia samemu mimo braku sprzętu wygrała, no i uśmierciłem A-Board. Płyta przegrzana, rozwarstwiła się, dodatkowo upaliłem kilka ścieżek do ADV... No zgon bo umarła, więc teraz do rzeczy:

  -Płyta ta ma oznaczenie TNPH0784 1A, na tunerze naklejka TXN/A1EHUE. Oczywiście, z moim szczęściem, nie jest ona totalnie dostępna nigdzie...
  Czy może mi ktoś wyjaśnić, czym różnią się między sobą modele tych samych płyt, ale z oznaczeniem np. już TXN/A1EFUE? Czy na takiej płycie telewizor wstanie? Pytanie też z powodu tego, że na jednym zagranicznym portalu znalazłem taką płytę, z takim samym oznaczeniem na tunerze, ale ona ma więcej złącz kompozytowych, i nie ma Common Interface

  -Tu już trochę drutem zawieje, ale skoro i tak płytę wymieniam, to wpadłem na pomysł, że może by włożyć jakąś od trochę lepszej wersji... Czy są jakieś płyty które mają prawo zadziałać, choćby po jakiejś modyfikacji, a mają więcej możliwości, jak np. Viera Connect, czy jak tam się to SmartTV zwie, bądź USB?
  Kontynuując, płyta ta u mnie jest w wersji DVB-T/C, 2x HDMI, 1x component, 1x composite, 1x S-Video, 2x SCART. Płyty te same wychodziły również w wersji z trzecim gniazdem HDMI oraz D-Sub (np. TX-P50S10). Czy nie będzie się to gryzło?

  -I kolejne pytanie - jeśli płyta będzie pochodzić z innego telewizora, i powiedzmy że się uruchomi, czy ją się jakoś programuje pod dany konkretny model? Wiem, że w menu serwisowym ustawia się przekątną i rozdzielczość, ale czy jest konieczne jakieś jeszcze programowanie?
 • Helpful post
  #2
  lisek
  Service technician RTV
  Min. z tego forum w odpowiedzi na jedno z pytań Link
 • #3
  piotrekmichalski
  Level 12  
  Ok, czyli jak dobrze rozumiem, oprogramowanie samo wykrywa dodatkowy sprzęt i na jego podstawie dodaje jego funkcjonalność? Czyli analogicznie, jeśli po zakupie płyty z dodatkowym osprzętem nie będzie chciała ona wstać, usunięcie np. złącza (i odpowiadającego mu osprzętu jak np. rezystory czy kondensatory) automatycznie zmieni oznaczenie płyty głównej?
 • #5
  piotrekmichalski
  Level 12  
  Ebay totalny brak, niestety. W AkosTV mają jedną, aczkolwiek właściciel stwierdził, iż nie jest kompetenty by odpowiedzieć mi, czy płyta będzie działała, i że oni sprzedają tylko jeśli numer jest identyczny, bo inaczej nie ma gwarancji na płytę (TXN/A1EFUE, albo EKUE mają. Właśnie z D-Sub i trzecim HDMI).

  Wysłałem do nich:

  http://www.cradeal.com/index.php?main_page=product_info&products_id=1171

  zapytanie o "real photo", bo ta płyta to wersja azjatycka jak się nie mylę, sądząc po ilości złącz kompozytu, lecz nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi. Czy myślisz, że płyta o identycznym TXN może mieć inny zestaw złącz?
 • #6
  piotrekmichalski
  Level 12  
  Reaktywuję wątek, ponieważ dalej płyta nie jest osiągalna. Firma AkosTV jest zwyczajnie NIEPOWAŻNA. Robią łaskę że odbierają telefon, płyty szukają godzinę czy mają, po czym dostaję odpowiedź, że płyty nie ma... Na moją sugestię żeby zmienić status dostępności na stronie, ponieważ wprowadzają ludzi w błąd, informacja "a po co? przy następnej dostawie może się trafi".

  Cradeal w dalszym ciągu nie odpowiada, Ebay jest mega ubogi w te płyty, a gdy już są, to razem z przesyłką przekraczają wartość TV. Gdzie można jeszcze szukać takiej płyty?
 • #7
  michal_rybka
  Level 34  
  piotrekmichalski: Możesz podpowiedzieć którą cewkę wylutowałeś? Mam taki sam problem, a złącza HDMI nie są mi do niczego potrzebne :)

  dodane później:
  Jako, że nie mogłem się skontaktować z kol. piotrekmichalski, sam zacząłem analizować przebieg napięcia zasilania, i po wielu próbach doszedłem do momentu uruchamiania się telewizora po wylutowaniu cewki smd w pobliżu IC4511 oraz opornika 5R6. Telewizor włącza się i działa wszystko poza wejściami HDMI.
  Dołączam instukcje "naprawy" płyty dla potomnych
 • #8
  lisek
  Service technician RTV
  Odłączyłes zasilanie układu HDMI
  * IC4511 odpowiada za 3.3V
  Np. SM pod TX-P42S10-chassis-GPF12DE_ , płyta A-board TNPH0784 A
  -IC4511 pokazano na str.55,
  -płyta A-board na str.84

  Link_ do zassania

  IC4510 to HDMI ADV

  Panasonic TX-P50U10E - Uszkodzona płyta główna, identyfikacja modeli płyt