Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo s80 2000 biturbo 2.8 - Sterowanie turbinami

07 Lip 2016 19:16 873 3
  • Poziom 30  
    Mam pytanie odnośnie volvo s80 2000 rok 2,8 biturbo. Jak są sterowane turbiny? Auto traci moc i wyskakuje błąd zaworu turbiny. Zawór znalazłem jeden po prawej stronie silnika. Po wymianie zaworu błąd pokazuje się dalej. Zanim zacznę grzebać dalej to chciałbym się dowiedzieć jak są sterowane turbiny, która pracuje w jakim zakresie obrotów.[/i]
  • Poziom 11  
    Nie znam się na Volvo, ale zapewne sterowanie nimi odbywa się klasycznie poprzez gruchę pneumatyczną która steruje wastegate...

Sprawdziłeś zawory pneumatyczne, które dają podciśnienie na gruchy?
    Sprawdziłeś same przewody podciśnieniowe?
  • Poziom 30  
    Przewody podciśnieniowe są nowe bynajmniej wokół zaworu. Zawór klient wymienił sobie sam bo kiedyś ktoś mu podlaczal komputer i zalecił wymianę. Po wymianie bez zmian i tak się trafiło ze był u mnie z innym tematem i poruszylismy kwestie tego błędu. Ja pytam jak są sterowane turbiny, czy jednym zaworem czy dwoma, w jakim zakresie pracuje mała turbina a w jakim dużą.

Dodano po 57 [sekundy]:

Przewody podciśnieniowe są nowe bynajmniej wokół zaworu. Zawór klient wymienił sobie sam bo kiedyś ktoś mu podlaczal komputer i zalecił wymianę. Po wymianie bez zmian i tak się trafiło ze był u mnie z innym tematem i poruszylismy kwestie tego błędu. Ja pytam jak są sterowane turbiny, czy jednym zaworem czy dwoma, w jakim zakresie pracuje mała turbina a w jakim dużą.

Dodano po 19 [minuty]:

• Pomocny post
    Poziom 10  
    Posiadam schemat podcisnien , jesli chcesz to jeszcze to poszukam i wstawię