Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZWA6628i - Nie grzeje wody

07 Lip 2016 19:40 3807 7
  • Poziom 20  
    Grzałka sprawdzona poza i grzeje po podłączeniu do sieci. Wymieniono też czujnik temperatury niepotrzebnie bo brak zmian. Co można jeszcze sprawdzić? Czy zatkany wąż od pływaka do basenu może tu pokrzyżować problem? Jak w niej wejść w tryb serwisowy?
  • Admin grupy AGD
    Zbadać ciągłość kabli od grzałki do modułu, jak również ciągłość kabli od czujki NTC do modułu.
    Szperać w załamaniu drzwi (przerwa).
  • Poziom 20  
    Ciągłość kabli jest ok, reszta elementów sprawdzona. Zmywarka prowadzi cały cykl zmywania, ale nie grzeje wody. Postanowiłem wyciągnąć moduł i sprawdzić przekaźnik i diody. Diody o kondensatory
    pomierzyłem i są dobre, ale przekaźnik mnie zastanawia. Na zdjęciu widać model przekaźnika i od strony nóżek widać gdzie podłączyć napięcie 12 V i trzy styki prowadzące napięcie zasilające grzałkę (1,3,4). Między 1 i 4 są styki zwarte a po podaniu napięcia 12 V są rozwarte. Po podaniu napięcia na cewkę styki 1 i 3 powinny być zwarte lecz tak nie jest. Napięcie sieci nie zostanie podane na grzałkę. Przekaźnik do wymiany? Zmywarka Amica ZWA6628i - Nie grzeje wody Zmywarka Amica ZWA6628i - Nie grzeje wody
  • Specjalista AGD
    stiff12 napisał:
    Przekaźnik do wymiany?

Oczywiście.
  • Pomocny post
    Moderator
    stiff12 napisał:
    Przekaźnik do wymiany?

• Poziom 20  
    Tak, nie ma połączenia między 1-3 po podaniu 12 V. Myślę, że styki wysiadły, bo cały przekaźnik jest wybrzuszony z tej strony. Jak jest z dostępnością tej części? Trop był dobry?
  • Pomocny post
    Moderator
    stiff12 napisał:
    Jak jest z dostępnością tej części?

:arrow: Link
    Do wyboru i koloru tylko zwracaj uwagę na napięcie cewki :D
  • Poziom 20  
    Problem leżał po stronie przekaźnika. Zmywarka jak nowa.