Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Arosa 1,0 2001r - Ciężko odpala

07 Lip 2016 19:42 1227 2
  • Poziom 16  
    Witam ,męcze na zakładzie arose z 2001 r z motorem 1,0 mpi ALD . Autko miało problem z szarpaniem przy jeździe i pierdzącym kolektorem wydechowym. Pospawałem kolektor na szczęście jest z blachy a nie z żeliwa, wymieniłem sondę 1 , pompę i filtr paliwa, świece i kable bo od nowości nie były wymieniane . Autko ma kopa ale jak chwilę postoi trzeba nim trochę pokręcić żeby odpalił ,czujnik wałka sprawdzałem diodą przy kręceniu wałem i nadaje sygnał. co może byc jeszcze przyczyną tego dłuższego kręcenia?? Potrzebuję od Was informacje do wykonania adaptacji bo w VCDS-ie nie jest dostępny skrypt w KODACH GOTOWOŚCI. min( Egr, układu odpowietrzania zbiornika, diagnoza kata ,starzenia się sond lambda)
  • Poziom 8  
    Patrzyłeś cewkę zapłonową?
  • Poziom 16  
    Jeszcze nie , a czy z tym odpalaniem może mieć coś wspólnego EGR jak nie ma zrobionej adaptacji??? Aby go odpalić trzeba trochę pokręcić ,przy trzeciej próbie zapali gasnąc purknie w przepustnicę dopiero za czwartym razem odpali normalnie. Próbowałem też pare razy podpompować paliwo ale to nic nie daje . A w czasie jazdy ma takiego zrywa jak 1,9tdi :D