Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Arosa 1,0 2001r - Ciężko odpala

Bunny82 07 Jul 2016 19:42 1830 2
    Bunny82
    Level 16  
    Witam ,męcze na zakładzie arose z 2001 r z motorem 1,0 mpi ALD . Autko miało problem z szarpaniem przy jeździe i pierdzącym kolektorem wydechowym. Pospawałem kolektor na szczęście jest z blachy a nie z żeliwa, wymieniłem sondę 1 , pompę i filtr paliwa, świece i kable bo od nowości nie były wymieniane . Autko ma kopa ale jak chwilę postoi trzeba nim trochę pokręcić żeby odpalił ,czujnik wałka sprawdzałem diodą przy kręceniu wałem i nadaje sygnał. co może byc jeszcze przyczyną tego dłuższego kręcenia?? Potrzebuję od Was informacje do wykonania adaptacji bo w VCDS-ie nie jest dostępny skrypt w KODACH GOTOWOŚCI. min( Egr, układu odpowietrzania zbiornika, diagnoza kata ,starzenia się sond lambda)
    julek1122
    Level 9  
    Patrzyłeś cewkę zapłonową?
    Bunny82
    Level 16  
    Jeszcze nie , a czy z tym odpalaniem może mieć coś wspólnego EGR jak nie ma zrobionej adaptacji??? Aby go odpalić trzeba trochę pokręcić ,przy trzeciej próbie zapali gasnąc purknie w przepustnicę dopiero za czwartym razem odpali normalnie. Próbowałem też pare razy podpompować paliwo ale to nic nie daje . A w czasie jazdy ma takiego zrywa jak 1,9tdi :D