Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec na ekogroszek pleszew kwm sgr 25kw sterownik argon 3

07 Lip 2016 21:36 11583 15
  • Poziom 5  
    Witam od niedawna posiadam piec 25 kw i sterownik argon 3 i nie moge utawic go zeby nie robiły sie skawaliny na wierzchu retorty.. i pod nia jest pełno tez takich zlepienców ... juz nie wiem jak mam go ustawic czy ktos moze mi pomoc ..?? posiada ktos piec z takim sterownikiem i juz uporał sie z tymi ustawieniami..?? ciagle cos przestawiam ale nic to nie daje.. :( pomozcie prosze.. :/ :cry: :|
  • Poziom 15  
    Witam
    Użytkuję piec na ekogroszek i moim zdaniem może być to spowodowane jakością węgla . Ustawienie pieca jak pamiętam to nie ciągłe przestawianie parametrów po omacku licząc ,że będzie lepiej -tylko zmiana jednego ,obserwacja i wyciąganie logicznych wniosków . Nie licz na to ,że ustawisz piec w parę godzin .Jeśli teraz ustawisz go pod CWU to jesienią będziesz musiał ustawić parametry grzania CO .
    Instrukcja, obserwacja ,wyciąganie wniosków .

Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    Elektro16 nie licze na to .. tylko chce sie poradzic kogos kto posaida własnie taki sam piec i ten sterownik .. wiadomo ze duzo zalezy od opału .. ale moze akurat ktos juz sie zaznajomił z tym i wie co i jak zrobic...
  • Poziom 15  
    Popatrz na forum Muratora .
  • Poziom 5  
    witam !
    i znow problem bo nie moge ustawic pieca na tak jak w temacie na grzanie zimowe... :( temperatura strasznie spada nawet jesli juz osiagnie temp zadana to zaraz spada i znow chodzi podajnik cały czas ... :(
  • Poziom 31  
    Jak piec chodzi to jaki masz na palenisku płomień ? Mocny intensywny czy taki słaby jak w zwykłym bez nadmuchu .
  • Poziom 5  
    slaby .. i dodam ze woda czyli zasobnik cwu jest np 56C a na piecu jest niecałe 52 C albo 51C gdzie temp ustawiona jest na 53C

Dodano po 8 [minuty]:

takie mam parametry jak narazie ..
    czas podawania cu- 09
    czas miedzy podawaniem cd- 40
    wydajność dmuchawy oC - 14
    czas przedmuchu w podtrzymaniu cP- 16
    czas przerwy w podtrzymaniu cb- 13
    krotnosc podawania w podtrzymaniu PP- 01
    żadana tem CWU nc - 51
  • Poziom 31  
    Daj sterowanie ręczne włącz nadmuch i przesuwaj miałem w przód lub w tył paleniska kiedy uzyskasz intensywny płomień taki aż "syczący" .Jeżeli uzyskasz posuwając w stronę popielnika to przyspiesz podawanie jeżeli w stronę podajnika to wydłuż przerwy w podawaniu . Płomień musi mieć odpowiednią intensywność . Jeżeli przesuwanie nie pomoże to dodaj siłę nadmuchu . I pisz co się dzieje po tych operacjach .
  • Poziom 5  
    Jeżeli wydłuze czas przerwy w podawaniu to wogole jak pojde po jakims czasie to zostaje na poł spalony groszek bez zadnego widocznego zaru .. tak jakby na wierzchu retorty lezała kupka a tam gdzies pod spodem jest zar ale go nie widac dopiero jak włacze dmuchawe to gdzies tam od dołu zaczynaja leciec iskry i cos tam zaczyna sie z tym zarem dziac rozgrzewa sie jakby ...wtedy .. :/
  • Poziom 31  
    Jak pisałem włączyć dmuchawę ręcznie (czyli niech chodzi cały czas i regulować opałem również na razie ręcznie "nie dosłownie ręcznie":) Ale przesuwać nim aż do uzyskania dużego płomienia musi się zacząć palić bardzo intensywnie i to jest to miejsce gdzie się ma znajdować palący żar . Jeżeli nie dopala .
    Zippyman napisał:
    Jeżeli wydłuze czas przerwy w podawaniu to wogole jak pojde po jakims czasie to zostaje na poł spalony
    To ma się dziać na oczach ,przesunąć i po chwili patrzeć jak się rozpala ,dmuchawa ustawienie ręczne chodzi cały czas i przesuwać opałem aż do skutku , przesunąć zamknąć drzwiczki 3-5 min i zobaczyć efekt . Gdy będzie mocny płomień to tak ustawić podawanie opału by się żar utrzymywał w tym miejscu . Wiadomo że po jakimś czasie przy pracy automatycznej jeżeli piec nie chodzi bo czeka na temperaturę załączenia to opał będzie bez płomienia , chodzi o to że jeżeli ruszy dmuchawa to ma go w krótkiej chwili rozpalić. Żar musi być w tym miejscu paleniska gdzie jest najmocniejszy nadmuch.
  • Poziom 5  
    Nie wiem czy uda mi sie to tak ustawic zeby jak to pan mowi zar był własnie w tym własciwym miejscu ...
    czy jest cos złego w tym jesli ustawie czestsze i mniejsze dawki ...? tzn ze czesciej bedzie chodził podajnik czy to zle.???
  • Poziom 31  
    Właśnie o to chodzi musi być ustawiony czas podawania aby utrzymywał się ten mocny płomień na palenisku . Jak będzie piec podawał zbyt szybko to opał spadnie do popielnika jak zbyt wolno to nadmuch będzie w złym miejscu i słabo się pali płomień . Usiąść obok pieca regulować czasem podania i obserwować palenisko co się dzieje aż uzyska optymalny najbardziej intensywny płomień . Myślę że pół godziny obserwacji wystarczy by ustawić odpowiednio podawanie. I wtedy piec powinien się dogrzewać do zadanej temperatury i mieć przerwy w chodzeniu , chyba że jest źle dobrany do kubatury budynku. Ale to już przy mrozach .
  • Poziom 5  
    No dobrze ... to poprobuje i wtedy sie zobaczy jak to wyglada w praktyce... ;)

Dodano po 7 [minuty]:

Dziekuje jak narazie za wszystkie porady i wskazówki... ;)
    / jeśli bedzie jeszcze cos nie tak bede sie odzywac i licze na pana pomoc.. :) /
    Pozdrawiam ! :D
  • Poziom 31  
    Zawsze tak ustawiam bo jest to indywidualne ustawienie dla każdego pieca . Wiec patrz na płomień i wyciągaj wnioski jak największy i najsilniejszy ( aż szumiący ) to najlepszy i najbardziej opcjonalny steruj podawaniem nadmuchem i dozowaniem .
  • Poziom 9  
    Zippyman napisał:
    slaby .. i dodam ze woda czyli zasobnik cwu jest np 56C a na piecu jest niecałe 52 C albo 51C gdzie temp ustawiona jest na 53C

Dodano po 8 [minuty]:

takie mam parametry jak narazie ..
    czas podawania cu- 09
    czas miedzy podawaniem cd- 40
    wydajność dmuchawy oC - 14
    czas przedmuchu w podtrzymaniu cP- 16
    czas przerwy w podtrzymaniu cb- 13
    krotnosc podawania w podtrzymaniu PP- 01
    żadana tem CWU nc - 51

Na pewno za krótki czas przerwy w podtrzymaniu, dałbym tu z 40.
    Jeśli są spieki to proponuję:

czas podawania cu- 05
    czas miedzy podawaniem cd- 22

Co do reszty najpierw proponuję sprawdzić szczelność palnika bo bez tego regulacja niewiele da.

Jaki miał jest spalany - z której kopalni.
  • Poziom 1  
    Witam.Jest ktoś na forum kto pomoże ustawić piec na eko ze sterownikiem argon3??