Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS R510L - wentylator max obroty na starcie

07 Lip 2016 22:27 969 6
 • Poziom 2  
  Witajcie,

  zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy rozwiązaniu problemu z laptopem ASUS R510L. Co się dzieje? Pewnego dnia laptop zaczął się uruchamiać z maksymalnymi obrotami wentylatora - w początkowej fazie próbuje "zaskoczyć" - tak jakby go "piłował" aż w końcu uzyskuje max RPM. Rozkręciłem sprzęt, wyczyściłem wentylator wraz z radiatorem - przedmuchałem sprężonym powietrzem.

  Usunąłem stare pasty termoprzewodzące i nałożyłem nowe. Wszystko prawidłowo podłączyłem, skręciłem, włączam... to samo! No nic, może padła regulacja obrotów w wentylatorze - zamówiłem nowy. Powtórzyłem operację powyżej - nadal to samo!

  Ustawiłem w BIOSie ustawienia domyślne - bez powodzenia. BIOS jest najnowszy możliwy ze strony ASUS'a. Zmieniałem też ładowarkę na inną.

  Reasumując: brak mi już pomysłów co może być przyczyną takiego zachowania.

  Na koniec jeszcze dodam, że laptop podczas działania na najwyższych obrotach wentylatora wyłącza się po ok. 3 minutach od uruchomienia. Na płycie głównej nie widać żadnych uszkodzeń. Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją?


  Pozdrawiam serdecznie,

  Mariusz
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Spec od komputerów
  Jak ma się sprawa z temperaturami?
 • Poziom 2  
  Przy takich obrotach jakie ma teraz to nie przekraczają 40 stopni, lecz jak napisałem w pierwszym poście, po 3min następuje wyłączenie i ponowne włączenie laptopa.
 • Spec od komputerów
  Wykonaj reset CMOS. Podaj oznaczenie płyty.
 • Poziom 2  
  PN:60NB02FA - MB4000 (202) X550LA 13357052

  PT:N0CV1432MB0114731 69N0Q724A02(01)
 • Spec od komputerów
  Schemat na tą chwilę nieosiągalny. Jeśli reset CMOS nie poskutkował, to następnym krokiem będzie przeprogramowanie kości BIOS.
 • Poziom 2  
  Niestety reset CMOS nie poskutkował