Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmienna głośność głośników

08 Jul 2016 04:24 366 2
 • Level 8  
  Witam,
  Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż jestem zielony w tej materii i absolutnie wszelkie wiadomości trzeba artykułować mi dość jasno.

  A więc co posiadam:
  Technics SU-610

  Dwa głośniki (Nie wiem czy inne dane są potrzebne)
  8 OHm
  45hz
  100WATT


  Mianowicie mam problem z moim Stereo bądź głośnikami do niego, problem wygląda następująco:
  - bardzo często zdarza się niekontrolowana zmiana głośności poszczególnych głośników raz jeden gra głośniej a po kilku minutach drugi praktycznie jest niesłyszalny.
  - wpierw tuż po zamontowaniu uznałem iż lewy głośnik gra za cicho i wyrównałem go balansem lecz dość szybko sprawa przeniosła się na prawy głośnik i ten jest prawie niesłyszalny nawet po zmianie balansu.
  - dodam, że te zmiany zaszły "prawdopodobnie" po przestawianiu ich bądź ruszaniu, jednak kable trzymają się dość przyzwoicie.
  - w prawym głośniku słychać dziwne trzeszczenie którego wcześniej nie było, jest ono bardzo ciche.

  Ważną sprawą pewnie jest również wiek tych podzespołów, sprzęt był nieużywany przez lata, a na moim strychu był (przynajmniej) 10 lat.
  Może zmiana kabli by pomogła?(Nie mam pojęcia jakie należy kupić) Może warto również rozebrać skrzyneczkę i posprawdzać kondensatory, nic innego nie przychodzi mi do głowy...
 • Level 40  
  Dodam jeszcze jedną prawdopodobną przyczynę usterki: zanieczyszczone styki przekaźników załączających głośniki (jeśli takie występują w tej konstrukcji)