Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Focus II 1.6 TDCI 2009 - Brak mocy na drugim biegu na reszcie ok

08 Lip 2016 08:02 2256 12
  • Poziom 14  
    Auto odpala i chodzi ok na jedynce jest normalna moc wrzucam dwójke chwile moc jest ok i jest odcięcie kompletny brak reakcji na gaz wogóle nie jedzie , wrzucam trójke jedzie ok moc i reakcja na gaz jest i dalej jedzie na czwórce piatce ok.... w kompie zero błedów.....
    skrzynia manualna 5 biegowa

esp ?
    w manualnej skrzyni ograniczenie mocy?
  • Poziom 7  
    w pomiarach na drugim biegu podczas jazdy, widzi prawidłowo pozycje pedału przyśpieszenia?

Dodano po 3 [minuty]:

Co z ciśnieniem paliwa i doładowanie turbo? To trzeba sprawdzić i porównać z czasem kiedy mocy nie brakuje.
  • Poziom 14  
    najciekawsze jest to że cisnienia są ok ... ale pedał przyspieszenia wariowałby ogólnie na wszystkich biegach nie wybiórczo....na dwójce.... ciekawe jest też to że jak dam gaz w podłogę wogóle nie wchodzi na obroty nawet jak wysprzęgle kilka sekund nie łapie obrotów a pózniej się powoli jednak wkręca...na innych biegach ok......
  • Poziom 7  
    gdzieś powód jednak jest , ja punkt po punkcie bym sprawdzał w pomiarach podczas jazdy i porównywał wtedy kiedy jest moc i kiedy nie ma.
  • Poziom 25  
    Nikt nie grzebał w sterowniku silnika? DPF offa nie ma ?
  • Poziom 14  
    sterownik robiony dpf wywalony elektronicznie? czyżby coś z mapami?
  • Poziom 25  
    Myślę, że tak.. Jaki tam sterownik siedzi? Są limitery momentu dla poszczególnych biegów i może ktoś niechcący limiter 2 biegu przyciął.
  • Poziom 14  
    edc 16.... kurcze właśnie tak mi na mysl przyszło poraz pierwszy że mapa obcieta jak sie do niego dobrałem ... no kurcze.... zero błędów parametry ok tylko te póżniejsze ograniczenie momentu zupełnie tak samo jak przy włączonym esp przy poslizgu.......ale ok w takim razie gdzie szukać czujki biegów w focusie.... czy rozpoznanie jest na podstawie obrotów i prędkości?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Czujników brak. Rozpoznanie po prędkości i obrotach. Masz mape ori i mod?
  • Poziom 14  
    jutro zrezam galleto to wrzuce
  • Poziom 14  
    dzięki za podpowiedź mapa skorygowana auto jedzie ok
  • Poziom 25  
    Ktoś sie rozpędził z zerowaniem ? ;)
  • Poziom 14  
    hehehe .. najlepszym sie zdarza