Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault megane II - Uszkodzona taśma wyświetlacza nawigacji.

n1gdy 08 Lip 2016 12:03 1539 9
  • #1 08 Lip 2016 12:03
    n1gdy
    Poziom 10  

Witam. Mam problem z wyświetlaczem ekranu nawigacji w megane II a dokładniej z taśmą ( w chwili obecnej rozdzielone na dwie) które są już w tragicznym stanie i nadają się tylko do wymiany lecz niewiem gdzie je można kupić lub zrobić. Taśma była połączona razem i ma 24 piny a długość jej to 39 cm.
    Renault megane II - Uszkodzona taśma wyświetlacza nawigacji. Renault megane II - Uszkodzona taśma wyświetlacza nawigacji. Renault megane II - Uszkodzona taśma wyświetlacza nawigacji.
    Bardzo proszę o pomoc.

0 9
  • #3 09 Lip 2016 07:50
    n1gdy
    Poziom 10  

Nie ma szans aby je rozebrać, nawet niewiem jak je ruszyć a to co jest u Pana na zdjęciu to wokół inna końcówka.

0
  • #4 09 Lip 2016 10:54
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

n1gdy napisał:
    Nie ma szans aby je rozebrać

Są rozbieralne.

Jeśli nie masz wprawy to je uszkodzisz.

Typowa usterka tego wyświetlacza.

Naprawa 350 zł.

0
  • #5 09 Lip 2016 11:03
    n1gdy
    Poziom 10  

A czy jest ktoś w stanie mi je wymienić. Mogę je wysłać i zapłacić.

0
  • #6 10 Lip 2016 10:24
    n1gdy
    Poziom 10  

350 zł to cena ostro z kosmosu za kawałek taśmy? Wyświetlacz cały używany kosztuje 300 zł a tutaj sama taśma 350? i to końcówki te same że starej taśmy. Może znajdzie się ktoś normalny z normalną ceną za tą naprawę? Panu wyżej już dziękuję.

0
  • #7 10 Lip 2016 10:59
    pp_pablo
    Poziom 20  

Kolego, podjedź do jakiegoś serwisu komputerowego z tą taśma i Ci ogarną. Podobne taśmy są przy HDD.

0
  • #8 10 Lip 2016 15:44
    sk700
    Poziom 31  

n1gdy napisał:
    350 zł to cena ostro z kosmosu za kawałek taśmy?

Nie za sam kawałek taśmy tylko czas, amortyzację narzędzi i umiejętności manualne które jak sam się przekonałeś nie każdy posiada. Nie płacisz za coś co może zrobić każdy tylko jak sam napisałeś "nie da się".
    n1gdy napisał:
    Może znajdzie się ktoś normalny
    Jak do tej pory to Ty jesteś tutaj najbardziej nienormalny. A już szczytem jest kupić francuza i żydzić na jego utrzymaniu.
    pp_pablo napisał:
    podjedź do jakiegoś serwisu komputerowego z tą taśma i Ci ogarną. Podobne taśmy są przy HDD.

Nikt w serwisach komputerowych nie rozbiera złączek taśm HDD bo się to nie opłaca więc skąd mają mieć do tego narzędzia i wiedzieć jak to zrobić?

0
  • #9 10 Lip 2016 15:54
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

n1gdy napisał:
    Wyświetlacz cały używany kosztuje 300 zł

Pokaż gdzie a kupię każdą ilość i jeszcze dam tobie na dobrą flaszkę.

0
  • #10 12 Lip 2016 14:48
    n1gdy
    Poziom 10  

No i zdziwisz się sk700 bo właśnie odebrałem z serwisu elektronicznego całą tą taśmę 24 pin o odpowiedniej długości razem z nowymi takimi samymi końcówkami i zgadnij za ile? No to cię zaskoczę za 60 zł . Fakt szukałem po internecie serwisu i wysłałem z 100 e-maili ale opłacało się, a co do auta francuskiego to uwierz mi, że bardziej zadbanego i ochuchanego nie masz niż ja o ile je posiadasz koleszko. Co do forum myślałem, że służy ono do pomocy ludziom a nie ich krytykowania ale widać Pan sk700 ma zabawę z tego jak mały pajacyk na wesołym miasteczku. Wyświetlacz jest już zamontowany i działa. Sk700 mam wrzucić zdjęcia abyś zdziwił się iż nienormalny człowiek załatwił normalnie taśmę w normalnej cenie w serwisie?

1