Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kondensatory do pracy impulsowej, a zasilanie ??

Mefu 03 Jul 2005 00:12 1487 3
    Mefu
    Level 22  
    W ofercie sklepu SEMICS są kondensatory "do pracy impulsowej" z rzędu jakiś 10000uF. Czy takie kondziołki nadają sie na filtracje napięcia do zasilacza ?? Poprostu potrzebuje takich na filtr napięcia do mojego zasilacza, a nie nie moge znaleść "normalnych" 10000uF, bo sa tylko tu i jest napisane "do pracy impulsowej", a zabardzo nie wiem co to mogłoby znaczyć :/

Są tu na dole strony http://www.semics.net.pl/katalog/kondensatory_elektrolityczne.php
  • Helpful post
    saper3791
    Level 19  
    Witam , pozdrawiam .
    Jesli moja wiedza mnie nie myli :
    Kondziorki do pracy impulsowej mozna stosowac tez do "normalnych" ( nieimpulsowych ) zasilaczy np. transformatorowych .
    Kondensatory - elektrolityczne - "normalne" nie pracuja zbyt dlugo w zasilaczach impulsowych ... po prostu "gotuja" sie i juz po nich .

Ale kondensatory z linku nie wygladaja na te "impulsowe" bo one maja adnotacje 105°C a nie tak jak te - 85°C . Wiec te z linku sa w 99,9% "normalne" .
    Mefu
    Level 22  
    Na dole tej stronki są "kondensatory do pracy impulsowej"

Czyli już ma jedno potwierdznie. Czy toś mógłby jeszcze sie wypowiedzieć ??

Jeszcze jedno... Poprawcie mnie jeżeli sie myle. Przy kondensatorach elektrolitycznych i diodach LED wyjście (drut) które jest DŁUŻSZE powinno być podłączone do +. Mam racje ??
    TakiTamJeden
    Level 17  
    Kondensatory „impulsowe” doskonale pracują jako „zwykłe”. A dłuższa noga zawsze jest + .