Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hoover hcn3686 - Lodówka cały czas mrozi....

Hollowman 08 Lip 2016 19:11 1218 4
  • #1 08 Lip 2016 19:11
    Hollowman
    Poziom 9  

Witam

Mam stara już (10 lat...) chłodziarko-zamrażarkę...

Od jakiegoś czasu mimo najniższych ustawień (jest porkętło 'mocy') to lodówka na środkowych półkach i dolnych już mrozi. Dwie górne półki są ok, ale i tak za mocno chłodzą. Był Pan z okolicznego serwisu pogwarancyjnego Hoovera i nie mógł stwierdzić co jest przyczyną - wg niego jest to albo układ chłodzenia, albo agregat. Nie maa teraz termometru zeby sprawdzić ile jest stopni.
    Lodówka była rozmrażana już kilka razy i teraz znowu zaczyna się powoli odkładać lód na tylnej ścianie.

Miał ktoś może podobne 'przeżycia' lub wie jak można naprawić tego typu usterkę? Owszem, że lodówka idealnie chłodzi browar teraz, ale poza browarem pitym raz na miesiąc chciałbym wsadzić jakiegoś kotleta czy mleko i nie zamrozić :)

pozdrawiam

Hoover hcn3686 - Lodówka cały czas mrozi.... Hoover hcn3686 - Lodówka cały czas mrozi.... Hoover hcn3686 - Lodówka cały czas mrozi.... Hoover hcn3686 - Lodówka cały czas mrozi....

0 4
  • #3 08 Lip 2016 21:26
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam
    W tej lodówce jest termostat elektroniczny z czujnikami ntc. Czy nie jest to lodówka typu no-frost? Jeśli tak to do tematu trzeba podejść z innej strony.
    Jeśli z no-frost to z gazem jest ok.

1
  • #5 09 Lip 2016 00:44
    Hollowman
    Poziom 9  

jest to lodowka no frost
    niestety jestem laikiem kompletnie, wiec bede musial bardziej bystrego magika zamowic z tym - ze chcialbym sie na jego przyjazd przygotowac - co on powinien zrobic i w jaki sposob sprawdzic? termostat czy wyciek czynnika.
    poprzedni fachowiec tylko rozkrecil, panel sciagnal i sprawdzic napiecie na stykach, sciagnal tez wewnetrzna tylnia 'scianke' lodowki i pokazal mi ciemne slady (zacieki?) mowiac, ze powinny byc nizej, przy półce "0 stopni", a sa wyzej przez uszkodzony uklad chlodzenia.

0