Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 2.0 8v 98r nie odpala.

08 Lip 2016 20:23 483 6
  • Poziom 5  
    Witam. Mam następujący problem z w/w autem: Silnik nie chce odpalać i zalewa się, po wyczyszczeniu świec i przedmuchaniu cylindrów daje tylko jedną oznakę życia jak by chciał zaskoczyć, a później można kręcić do woli i nic. Co ciekawe przy tym wszystkim czasami udaje się uruchomić go z pomocą motostartu rozpylanego do układu dolotowego. Trzeba przytrzymać go na wysokich obrotach, aby utrzymać go przy pracy. Po chwili pracuje równo na podwyższonych obrotach ok 2-3tys.
    Wtryskiwacze rozpylają poprawnie. Samochód miał wcześniej problemy z zimnym rozruchem, wymieniłem na ten problem 2 czujniki temperatury w obudowie termostatu, ale nie pomogło. Auto jest w automacie i kiedy odpali i wrzuci mu się zakres "D" i szybko wciśnie gaz to jest w stanie jechać do wciśnięcia hamulca, wtedy gaśnie. Podczas różnych prób pojawił się kolejny problem. Czasem auto nie wyzwala rozrusznika, a pozostawione na jakiś czas zaczyna z powrotem kręcić normalnie.
    Wymieniłem też silniczek krokowy, auto posiada instalację gazową stag 4 na benzynie i gazie są te same objawy.

Proszę o pomoc i jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrowienia dla Forumowiczów.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Rozrząd sprawdź. Popraw masę
  • Poziom 5  
    Rozrząd jest ok, z masą też wszystko w porządku. Rozrusznik podłączony "na krótko" do plusa powoduje kręcenie rozrusznikiem w przypadku przerwy z masą nie kręcił by jeśli mi się dobrze zdaje.
  • Poziom 12  
    vintoriez napisał:
    dobrze zdaje.
    tak masz rację zdaje ci się
    Zawory kiedy regulowałeś?
  • Poziom 5  
    Nie regulowałem. Samochód posiadam od niedawna i nie zaglądałem do silnika ani rozrządu poza sprawdzeniem paska i jego ustawienia.
  • Poziom 12  
    vintoriez napisał:
    auto posiada instalację gazową stag 4
    vintoriez napisał:
    Nie regulowałem
    to zrób
  • Poziom 5  
    Ok. Zajrzę tam i zobaczymy co z tego wyjdzie. Póki co dziękuję za pomoc.