Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo U410 - Windows 8 po roztrzaskaniu dysku gdzie jest Windows?

08 Lip 2016 20:58 603 4
  • Poziom 43  
    Potrzebuje szybkiej odpowiedzi bo chce byc pewny, że nie stracę licencji.
    Roztrzaskałem dysk HDD. Jest nie doodratowania. Pytanie brzmi:
    Gdzie jest recovery systemu, skąd wielce szanowny Microsoft będzie wiedział, że komputer ma legalny system. Nie ma naklejki z kodem typu FCKGW-RHQQ... ISO mogę ściągnąć w końcu z Microsoftu. Czy po prostu dopasowuje licencje do danych z Chipsetu/biosa i jest wszystko wspaniale....

Czy recovery i informacja o legalności jest na HDD i mogę robić z komputerem już co chce.
    Czy recovery jest na SSD i muszę trzymać ten dysk.

Komputer ma dwa dyski jeden HDD drugi SSD. HDD jest wg mnie martwy, talerze trą o głowice. Więc pytanie do znawców. Gdzie jest recovery. Czy muszę mieć ten dysk SSD czy mogę z niego sobie zrobić tymczasowy szybki dysk do pracy.

SSD ma 4Giga Volnego. To za mało na linuksa i najchętniej całego bym wyzerował i postawił np. Fedorę. Ale martwi mnie fakt potem kupowania licencji na Windowsa, jakbym chciał coś zmienić w późniejszym terminie. A szkoda w laptopa inwestować w nieskończoność. Jest już matryca i dysk do wymiany, chyba się szykuje też moduł Wi-Fi.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Recovery o ile bylo to zapewne na zwyklym dysku. Dla pewnosci mozesz sprawdzic jakie masz partycje na ssd.

Klucz do systemu masz zapisany w biosie.
  • Poziom 43  
    Recovery to był podstawowy przycisk używany w tym komputerze.

Lenovo U410 - Windows 8 po roztrzaskaniu dysku gdzie jest Windows?

Są dwie partycje UNKNOWN jak na powyższym obrazku.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Recovery jest/było na HDD, mały SSD U100 robił za 'akcelerator' HDD (Intel® RST, SRT) - jedna partycja jako cache a druga do hibernowania.
    Możesz wywalić wszystko z SSD i sobie Fedore zainstalować; później jak będziesz miał nowy HDD można to ponownie skonfigurować.
    Nie zeruj SSD a jak koniecznie musisz to -> Secure Erase
  • Poziom 43  
    Chodzi ładnie ta Fedora. Zamykam :) Dziękuje za pomoc