Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo-fso Polonez Caro Plus - Polonez Caro plus źle działająca instalacja gazo

08 Lip 2016 21:17 1590 12
  • Poziom 5  
    Witam, Posiadam Poloneza Caro Plus 1.6 Gli na jedno punktowym wtrysku. Instalacja gazowa Tartarini Tec99. Auto działa w 100% na benzynie i na gazie na obrotach jałowych działa tez dobrze. Problem jest w tedy jak się naciśnie pedał gazu, wtedy silnik się dusi prawie ze gaśnie i obroty nie przekraczają około 1,300-1,500obr./min. Raz się udało zęby pracował normalnie na gazie miał moc i wszystko a potem znowu wróciło do powyższych objawów .
    Uszczelki w parowniku są nowe, parownik jest wyczyszczony, zamiast silnika krokowego jest rurka wiec tez nie ma co go blokować.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 29  
    Regulacja parownika po regeneracji była przeprowadzona? Filtr gazu fazy ciekłej wymieniony? Elektrozawory puszczają gaz do parownika?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 5  
    Regulacji nie było poza taka ręczną .. Filtra fazy ciekłej nie ma a filtr fazy lotnej był czyszczony. Elektrozawory poszczają gaz
  • Poziom 35  
    Komputer samochodu (Abimex) nie zgłasza żadnych błędów kontrolką Check Engine? Jak rozumiem, objawy występują tylko przy pracy na LPG?
  • Poziom 29  
    poldolino napisał:
    Regulacji nie było poza taka ręczną ..

Więc wypadałoby ustawić na analizatorze spalin skoro aktuator (krokowy) od LPG usunięty to tak jakbyś miał I generację LPG
    poldolino napisał:
    Filtra fazy ciekłej nie ma a filtr fazy lotnej był czyszczony. Elektrozawory poszczają gaz

Odwrotnie. W podciśnieniowych instalacjach nie ma filtru fazy lotnej a jest ciekłej. Tego się nie czyści a wymienia. Koszt około 10 zł max
  • Poziom 30  
    poldolino napisał:
    zamiast silnika krokowego jest rurka

Może zadam głupie pytanie ale jaka jest regulacja gazu?Tylko na reduktorze?Jeśli tak to masz przyczynę.Regulacja gazu musi być choćby taka "na śrubkę"(I-gen.) ale być musi
  • Poziom 43  
    Skoro nic nie kręciłeś i tak się stało to masz coś zepsute.
  • Poziom 5  
    Ture11 napisał:
    Komputer samochodu (Abimex) nie zgłasza żadnych błędów kontrolką Check Engine? Jak rozumiem, objawy występują tylko przy pracy na LPG?
    Nie, Nic sie nie pojawia..
  • Poziom 5  
    zdzichra napisał:
    poldolino napisał:
    zamiast silnika krokowego jest rurka

Może zadam głupie pytanie ale jaka jest regulacja gazu?Tylko na reduktorze?Jeśli tak to masz przyczynę.Regulacja gazu musi być choćby taka "na śrubkę"(I-gen.) ale być musi
    No w rurkę wkręciłem śrubę i owinolem teflonem bo krokowy jest ciągle otwarty, już kupiłem dwa krokowe i ciągle to samo ....

Dodano po 1 [minuty]:

sandamiano napisał:
    poldolino napisał:
    Regulacji nie było poza taka ręczną ..

Więc wypadałoby ustawić na analizatorze spalin skoro aktuator (krokowy) od LPG usunięty to tak jakbyś miał I generację LPG
    poldolino napisał:
    Filtra fazy ciekłej nie ma a filtr fazy lotnej był czyszczony. Elektrozawory poszczają gaz

Odwrotnie. W podciśnieniowych instalacjach nie ma filtru fazy lotnej a jest ciekłej. Tego się nie czyści a wymienia. Koszt około 10 zł max
    Chyba odwrotnie...
  • Poziom 30  
    poldolino napisał:
    No w rurkę wkręciłem śrubę i owinolem teflonem bo krokowy jest ciągle otwarty, już kupiłem dwa krokowe i ciągle to samo ....

Regulacja reduktora i instalacji LPG jak nie pomoże to szukaj uszkodzenia w sterowniku LPG i sprawdź działanie sondy lambda bo jak będzie padnięta to sterownik dostaje złe wartości i na ich podstawie reguluje(otwarty krokowy)
  • Poziom 5  
    Doszedłem do faktu ze auto nie odłącza dopływu benzyny podczas pracy na gazie.. Czy ktoś wie co powoduje to ?
  • Poziom 43  
    poldolino napisał:
    Doszedłem do faktu ze auto nie odłącza dopływu benzyny podczas pracy na gazie.. Czy ktoś wie co powoduje to ?

Przekaźnik, idź po przewodach od wtryskiwacza.
  • Poziom 5  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    poldolino napisał:

Przekaźnik, idź po przewodach od wtryskiwacza.
    Ktory przekaźnik jeszcze ?