Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 40-43" do filmów i gier PC, max 2800zł

JamesCC 09 Lip 2016 09:32 477 3
  • #1 09 Lip 2016 09:32
    JamesCC
    Poziom 5  

Witam, planuje zakup telewizora 40-43". TV podłączony będzie do komputera, który będzie podstawowym źródłem obrazu, poza tym filmy z dysku zewnętrznego oraz serwisy VOD (netflix). TV wykorzystywany będzie głownie do oglądania filmów/seriali oraz grania w gry na PC. Z tego co udało mi się wyczytać w internecie najbardziej skłaniałem się ku Philips 43PUS6501, Sony KDL-43W755C lub PANASONIC TX-40CX700E / TX-40CXM710. Proszę o jakieś opinie na temat w/w lub inne propozycje.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3x3m (9m20)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranuważne ? Głownie na wprost i pod niewielkim kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku, od zachodu, często mam zasłonięte rolety, ale przepuszczają one sporo światła
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? W tym pomieszczeniu jedynie monitor 20"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Ładny obraz, niski input lag, przyzwoitą ilość złączy, preferował bym android, ale nie jest on najważniejszy
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Komputer, filmy z dysku zewnętrznego, VOD(netflix), UPC (ale z tradycyjnej TV korzystam okazjonalnie)
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Komputer, dysk zewnętrzny
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam zdania
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, ale przez komputer, w TV głownie do VOD
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % Tak na PC
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Porównywalnie
    17. Preferencje co do wielkości? 40-43" max!
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
    19. Preferencje co do marki ? Sprawdzałem głownie Samsung, Sony i Philips ale nie mam uprzedzeń do innych marek
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 2800 zł, początkowo planowałem trochę mniej, więc przy ewentualnych propozycjach prosił bym się tego trzymać.

• #2 09 Lip 2016 12:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z tych co podałeś najlepszy jest Philips 43PUS6501
    Masz 4K , 100Hz, Android, Ambilight, niski Input Lag.
    Panasonic ma kiepskie podświetlenie. Masz opis niezadowolonych użytkowników tu na forum.

• #3 09 Lip 2016 13:43
    JamesCC
    Poziom 5  

Byłem już niemal zdecydowany na Philips-a, ale nasłuchałem i naczytałem się średnich opinii na temat telewizorów tej firmy (nie wiem ile w nich prawdy). Dlatego był bym wdzięczny za opinie osoby która posiada ten TV lub miała z nim jakiś kontakt. Poza tym Sony kusi dużo lepszym kontrastem a na dodatek jest trochę tańszy, dlatego będę wdzięczny za wszystkie opinie. Thx za komentarz LOCOLOCO.

• #4 09 Lip 2016 15:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie dotyczy to ani tej serii, ani tego modelu Philipsa.
    A cena jest dla członków forum extra i to z kalibracją profesjonalną gratis.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME