Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simson sr50 - Przerywa na średnich obrotach i po 5 min odcina zapłon

konrad239 09 Jul 2016 10:00 1293 3
 • #1
  konrad239
  Level 8  
  Witam! Posiadam Simsona sr 50 od 3 lat. Rok temu robiłem malowanie. Przy okazji rozebrałem silnik by zobaczyć czy wszystko jest ok. Gdy go poskładałem nie chciał wchodzić na max obroty. Ustawiłem zapłon itd. Kupiłem nowy gaźnik, cewkę zapłonową( tą w iskrowniku) świecę, kondensator, platynki. Ma moc tylko robi przerwę na średnich obrotach a na wysokich jest zazwyczaj ok. Wczoraj pojechałem do sklepu jakieś 2 km w jedną strone- najpierw jechałem na obrotach zanim złapie przerwę, a jak wracałem to minołem przerwę i na wysokich jechałem( ok. 3 tyś obr. wyżej niż przerwa) i po tych 2 km z 200 m przed domem zaczoł gubić iskrę i po 50 m zgasł i nie dało się go odpalić. Wykręciłem świecę i nie miał iskry. Po 2 h miał iskrę ale jak chciałem odpalić to strzelał w tłumnik( chyba go wcześniej zalałem). Proszę o pomoc.
 • #2
  Pedros050
  Level 43  
  Witam jeżeli robiłeś remont to jak znam życie to masz zerwany klin na wale na który jest nabijane magneto i masz cały czas przestawiony zapłon lub popuściła ci się nakrętka na magnecie i radze sprawdzić szczelność filtra powietrza .Pozdrawiam
 • #3
  konrad239
  Level 8  
  Klin jest na swoim miejscu. Nakrętka też. Od remontu ze 30 razy zdejmowałem już magneto. Co do filtra to sprawdzę, ale chodzi głównie o to że po 5 min jazdy na wysokich obrotach znika iskra i pojawia się np za 3 godziny. Czy to może być cewka butelkowa?
 • #4
  Pedros050
  Level 43  
  Witam Skoro klin ok to jednak ta cewka jak się nagrzeje to nie daje iskry radze ją wymienić .