Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch MAXX 5 WLX 16460PL - łożysko do wymiany

Mihó 09 Lip 2016 11:25 2859 10
  • #1 09 Lip 2016 11:25
    Mihó
    Poziom 27  

W mojej pralce wystąpiła potrzeba wymiany łożyska. Czy da się to zrobić w domowych warunkach? Na razie mam problemy ze zluzowaniem nakrętki mocującej duże koło pasowe na bębnie, pod którym jest to łożysko.

Grzegorz

0 10
  • #2 09 Lip 2016 12:53
    skryn
    Admin grupy AGD

Mihó napisał:
    Na razie mam problemy ze zluzowaniem nakrętki mocującej duże koło pasowe na bębnie, pod którym jest to łożysko.

Zleć tą naprawę fachowcowi. Wymiana łożysk w tej pralce wymaga ogromnego doświadczenia serwisanta.
    Nawet najwprawniejszemu serwisantowi AGD, wymiana łożysk w tej pralce nastręcza wiele trudności. To najdroższa naprawa, jeżeli chodzi o robociznę, ze wszystkich możliwych typach domowych pralek.

0
  • #4 09 Lip 2016 13:01
    skryn
    Admin grupy AGD

PITERRR napisał:
    Osobiście wymieniałem takie łożyska .

Może Kolega rozwinie myśl?

0
  • #6 09 Lip 2016 14:18
    skryn
    Admin grupy AGD

PITERRR napisał:
    Ja już swoje napisałem ale zostałem obrażony ,a serwisy tylko jak naciągnąć klienta na pieniądze
    ja nigdy nie daje żadnej żeczy do serwisu sam wszystko naprawiam .Pozdrawiam

Słuchaj człowieku.
    Po pierwsze, w internecie piszemy w zrozumiałym języku, a nie bełkocząc. Przykładowe posty, które wylądowały w śmieciach:
    PITERRR napisał:
    Pisze żę jest możliwość wymiany łożyska w warunkach domowych .I sposób na demontaż tego łożyska

PITERRR napisał:
    Witam Grzegorz. Nakrętka jest na śrubę imbusową trzeba dobrze nabić żęby nie obrobić przy odkręcaniu . Odkręcamy w lewą strone dobrze nasadzony klucz następnie zbijamy kolo pasowe

Uwaga jest delikatne proponuje ściągacz do łóżysk ,po zdieciu jest pare śrub wkoło osłony łożyska trzeba wszystkie odkręcić i wtedy można się dostać do łożyska i uszczelniacza zalecam wymiane łożyska jak i uszcelniacza ponieważ woda dostaje się do łożyska i go zaciera . Pozdrawiam udanego demontażu

Dodano po 4 [minuty]:

jeszcze jedno śruba możę być też na Krzyrzak musi być długi śrubokrent pod klucz oczkowy mocny utwradzany ten śrubokrent .

To raz.
    Dwa. Wiesz, jak wygląda pralka Autora tego tematu?
    Bo masz mgliste pojęcie.

0
  • #8 09 Lip 2016 15:03
    skryn
    Admin grupy AGD

PITERRR napisał:
    Tak się składa Człowieku że doskonale wiem . Oto obrazek tej pralki Pralka Bosch MAXX 5 WLX 16460PL - łożysko do wymiany

Dodano po 4 [minuty]:

Wymiana tego łożyska zajęłaby mi mniej czasu niż w serwisie .Pozdrawiam .I zamykam temat .

Mnie, doświadczonemu serwisantowi, wymiana łożysk w tym typie zajmuje około trzech godzin roboty (kawa, piwo i papierosy). I są pewne niuanse, o których pojęcia nie masz.
    Będziesz szybszy?

4
  • #9 09 Lip 2016 22:17
    nares
    Specjalista AGD

PITERRR napisał:
    Wymiana tego łożyska zajęłaby mi mniej czasu niż w serwisie .

Mimo tego, jakoś o Tobie nie słychać "na mieście" :)

3
  • #11 05 Wrz 2016 23:05
    Mihó
    Poziom 27  

Łożysko wymienione. Demontaż bębna do łatwych nie należał, zwłaszcza rozpięcie go.

3