Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo fh 13 - trzęsienie autem

henry 1 09 Lip 2016 19:23 1335 3
  • #1 09 Lip 2016 19:23
    henry 1
    Poziom 8  

Witam panów. Mam kolejny problem. Volvo Fh 13. Wymieniłem wszystkie opony przód dunlop szeroki 385 tył kormoran. Na początku tylko lekko było coś czuć na kierownicy,mrowienie. Teraz jest coraz gorzej trzęsie samochodem. Na kierownicy nic nie czuć, podczas hamowania ok. Wał wygląda dobrze odważnie są krzyzak cały. Koła z przodu juz z 4 razy wywazalem i nic. Gdzie szukać przyczyny? Występuje to przy różnych prędkościach.

1 3
  • #2 09 Lip 2016 20:43
    MACIEK_M
    Poziom 28  

Ciągnik,podwozie,wywrotka,cysterna? 2,3,4 osie? Felgi stalowe, aluminiowe? podaj więcej szczegółów, diabeł tkwi w szczegółach.

Cytat:
    Wymieniłem wszystkie opony

Przed wymianą opon było dobrze? Zrobiło się zaraz po wymianie opon, czy później? Wymieniałeś wszystkie opony? Dlaczego?

Cytat:
    Na początku tylko lekko było coś czuć na kierownicy,mrowienie. Teraz jest coraz gorzej trzęsie samochodem. Na kierownicy nic nie czuć

To co, mrowienie na kierownicy przeszło?

Napisz jeszcze raz od początku, ze szczegółami.

1
  • #3 09 Lip 2016 21:34
    henry 1
    Poziom 8  

Juz pisze. Ciągnik 4x2. Nie wiem jak wcześniej było bo to nowy zakup.jedna opona była wyzabkowana wiec trudno powiedzieć co wcześniej się działo, wymieniłem tam amortyzator gdzie była opona wyzabkowana

Dodano po 44 [sekundy]:

Felgi kolego stalowe

Dodano po 22 [minuty]:

Jak ktoś miał podobny przypadek to prose niech się podzieli swoją zdobyta wiedzą na ten temat.

0
  • #4 14 Lip 2016 13:39
    zorba1973
    Poziom 12  

Miałem podobne objawy .U mnie było najbardziej czuć jadąc samym koniem Przyczyną była felga wewnętrzna na bliźniaku ( oś napędowa ) . Zdejmij bliźniaki , obejrzyj otwory w felgach i szpilki czy nie złapało kiedyś luzu i nie wypracowało się .

2