Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323f BJ 2.0 16V 2001r Przepływomierz

09 Lip 2016 20:58 816 9
  • Poziom 5  
    Witam, awarii uległ mi przepływomierz ale jest problem z odczytem jego numeru a tak naprawdę go nie ma jak dobrać przepływomierz do tego modelu czy po VIN się da albo może ktoś ma info jak ten nr zdobyć
  • Poziom 41  
    Dzwoniłeś do sklepu z częściami do aut czy martwisz się na zapas?
  • Poziom 5  
    Mam ten model od dwóch miesięcy i wiem że jest problem z częściami i nie martwię się na zapas bo każdy sklep chce nr części a nie są to części tanie
  • Poziom 2  
    Poszukaj dokładnie w ofercie w necie . Części są a rozbieżność cenowa bardzo duża. Przepływomierz sprawdz ile ma w kostce pinów. Jak nie mylę się to może mieć 3 piny lub 5 pinów. Używkę kupisz za 100 zeta a nowy od 200 zł w górę . Cena zależy od firmy.
  • Poziom 2  
    Jeśli chce wydać kasę w tym polecanym sklepie( najdroższym w pl-u) to jak jest ''mądry'' może wydać niepotrzebnie 1378 zł :) Ja mam taki za 250 ( nowy) i do tego modelu mazda 323 fbj 2,0 l . Nie pamiętam ile ma pinów w kostce w przepłymowierzu chyba 3 piny. Koszt dosłownie w innym sklepie 228 zł. Podać symbol? Ten podchodzi do mazda 323 fbj 2,0 i do mazdy premancy CP 1,8 , 2,0. Po co przepłacać lub kupować niepewną używkę za 100 zł z allegro?
  • Poziom 2  
    Nie widzę problemu. Wystarczy ,że odezwie się do mnie forumowicz. Mogę mu podać nawet numer oryginału po jego vinie jak sam nie potrafi poszukać na stronie mazdaepc.com/parts/ ewentualnie z mojego samochodu bo widać oznaczenie oryginału. Nie wiem jakie miał objawy przed awarią? Niekoniecznie błąd w Ecu musi oznaczać uszkodzenie elementu. Wystarczy ,że wypnie kostkę z przepływomierza lub czujnika temperatury ( jest obok na kolektorze dolotowym) i też mu pokaże błąd . To samo dotyczy sondy lambda nr l lub nr 2 ( regulacyjna , diagnostyczna) . Błąd podaje na sondę nr 2 a okazuje się ,że za winę złej pracy silnika odpowiada uszkodzona cewka zapłonowa . Przerabiałem ten temat i znam go z autopsji:) Obroty falują na obrotomierzu , brak mocy , nieprzepalone paliwo a tu uszkodzona cewka . Samochód odpalał na 1 sprawnej cewce i komupter wskazywał na uszkodzenie sondy lambda nr 2 diagnostycznej ( praca na benzynie). Ta sama opcja ; można kupić zamiennik za 80 zł i zamiennik za 400 zł lub oryginał , który kosztuje chyba więcej a nie oznacza to ,że będzie pracować dłużej od zamiennika:)