Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka Antena LTE do mojej lokalizacji

10 Lip 2016 07:04 1098 10
  • Poziom 9  
    Witam,
    mój adres to Ełk, ul Kolbe.
    Mam nowy internet od Plus - LTE.
    Modem E5372.
    Po podłączeniu zasięg LTE 3 kreski.
    DOWNLOAD: nAJCZĘŚCIEJ OKOŁO 1-3 MB/s
    UPLOAD: 0,5 - 3 MB/s

Czy zakup i podłączenie anteny zewnętrznej wzmocni sygnał i prędkość?
    Samo połączenie LTE czasem lubi się zrywać.
    Jak zmieniam na routerze wymuszenie 3G to osiągi są lepsze ale do LTE bez limitu jest to zle rozwiązanie.

Myślę o antenie : http://www.cybertech.com.pl/p125,antena ... -e398.html
    Mogę jeszcze oddać internet, dlatego się zastanawiam co zrobić.
    Dziękuję z góry.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Admin grupy audio
    Ja bym na Twoim miejscu od razu powędrował do salonu Plusa (albo zadzwonił na pomoc techniczną), zgłosił im ten problem i zapytał co proponują w tej sytuacji zrobić. Jak nic mądrego nie wymyślą, to zwróć i koniec.
  • Specjalista Sieci, Internet
    A czemu wziąłeś internet z Plusa bez sprzętu? Bo wątpię abyś wziął z tym MiFi sprzed 4 lat czyli E5372. Masakryczny błąd, który można naprawić jedynie rezygnacją. w Plusie biezrze się ze sprzętem, najlepiej w sklepie internetowym. Te prędkości słabe, E5372 nie posiada diagnostyki sygnału LTe, nie działa z nim LTEWatchH ani Toolbox. Jeśli go masz to zrób testy Play LTE u siebie, do tego Orange. Z zasięgiem nie powinno być problemów, BTS PlayLTE1800, LTE2100 może i LTE800 oraz LTE2600Play obok , przy Matki Teresy 3. Inny BTS Play LTE1800 i LTE2100 przy JP II 6. Orange z kolei korzysta z BTS-a LTE1800Networks przy JP II 16. Plus korzysta z sieci LTE1800Aero2, pozwolenie przy JP II 6 ale może nie działać skoro masz problemy z zasięgiem. Inne pozwolenia to Kilińskiego 29, AK 2, Ciepła 8 czy w centrum Ełku. Podane prędkości świadczą o przeciążeniu BTS-a ale to już powoli norma dla Plusa/CP. Ten operator od dawna nie robi prawie nic jeśli chodzi o modernizację sieci. Tylko sprzedaje oferty na potęgę i nie robi sobie nic z reklamacji klientów. w umowie nie gwarantuje ani zasięgu a tym bardziej prędkości. Mając sprzęt LTE, zasięg LTE Play i jeśli prędkości na nim będą OK korzysta się z pre paid RBM na kartę II new ( starter z puszką za 9 zł) gdzie usługę Darmowy internet LTE bez limitu ma się za 0-5 zł/m-c. Wybrałeś kiepskie rozwiązanie.
  • Poziom 9  
    hej, niewiem jak działa ten Redbull. Z tego co czytam to daje on kilka GB a nie nielimitowany. Bez sprzętu bo po co jak posiadam swój. Orange również nie chodzi. Nawet zasięg w telefonie ucieka i dzwonić czasem nie można. Zasięg niby faktycznie jest, moc -71dBi.
    LTE łączy mi z anteną: CID 35330 LAC 41011. Nie wiem jak to czytać:) Play pożyczałem i działał na około 15-20 Mbit ale troszkę za drogo nielimitowany wychodzi. Dzwoniłem do Obsługi Klienta Plus, Pan powiedział że przyczyna to właśnie obciążenie i nic z tym on nie zrobi hehe.
    Rozwiązanie to ten RBM, ktoś by mi może wytłumaczył jak to działa?
    Widzę, ze należysz do tych co wszystko wiedzą o internecie mobilnym a naprawdę niewiele. W Plusie tylko ktoś kto nie umie liczyć bierze internet bez sprzętu. Masz stary routerek mobilny MiFi, niepolecany do zastosowań domowych i pracy 24/7. Nie obsługuje nowych technologii w tym LTE-A, nie da rady na nim wymusić pasm LTE nawet za pomocą LTEwatchH ( nie działa z nim). W Plusie , w sklepie internetowym E5186 w abonamencie kosztuje 3zł lub 199 zł +21x10 zł w zależności od taryfy . wart 600-700 zł. Obsługuje LTE-a 6 kategorii, nie brać go to błąd. Sam go mam za 3 zł w taryfie 59,90 ( w SmartDom płacę 30 zł za 100GB). działa z LTEWatchH i Toolbox,( pozwalają wymuszać pasma LTE, LTE-A, pokazują Global Cell ID i parametry sygnału LTE). Przy nim ten E5372 to zabawka. No i Plus działa przecież kiepsko a pan z Plusa wszystko wie i ponoć nic z tym nie da się zrobić. A to kolejna bzdura, skąd wiesz ze łączysz się z BTS-em ID 35330, Plus nie ma pozwolenia o tym ID w Ełku. Więc wciąż pozostaje aktualne do którego BTS-a loguje się E5372 w LTE z Plusa. Na pewno jest przeciążony ale może inne w pobliżu działają lepiej. Jak są na innych kierunkach to antena dual LTE1800MHz pozwala wymusić połączenie z nimi i wybranie najlepszego. Często dalsze dają lepsze rezultaty. choć pewnie konsultant plusa tym razem nie skłamał i Plus działa w Ełku kiepsko. Stad moja propozycja z RBM i DIL bez limitu, bo taka możliwość w Play działa od 33 m-cy. Mam od tylu m-cy kilka takich kart i za internet bez limitu płacę grosze. więc po co brać drogi abonament w Play? Na ten temat napisałem tutaj tomy, wystarczy się z tym zapoznać i korzystać.
  • Poziom 9  
    Da się na nim ustawić wymuszenie LTE :) To tak nawiasem. Nie szukam też internetu z umową na 24 miesiące bo po roku zmienię adres więc sytuacja może się zmienić. E5186 też mi nie potrzebny, a moja zabawka w innej lokalizacji ciągnie LTE na poziomie 50Mbit(wieś nawet nie miasto) więc to nie jego wina a internet na takim poziomie jest wystarczający:) To że łączy się z BTS-em ID 35330 wiem z programu top net info w którym również można w tym modemie wymusić pasmo. Co do RBM, co to te DIL ? Proszę podaj link jak możesz do Twoich opisów. Poczytam chętnie :)

Dodano po 11 [minuty]:

http://allegro.pl/play-internet-lte-na-karte-bez-limitu-red-bull-9-i5986780793.html
    http://allegro.pl/play-internet-lte-na-karte-bez-limitu-red-bull-9-i5711254345.html

czy obie karty to to samo? Będzie na nich działać LTE bez limitu?

Dodano po 9 [minuty]:

Czy lepiej w Salonie PLAY i będzie to samo?
    Nic nie rozumiesz z tego co napisałem, E5372 mam od kilku lat, do testów internetu w terenie. Bo to mobilny router MiFi, urządzenie nie nadaje się do tworzenia pełnoprawnej sieci domowej. Oczywiście że można wymusić na nim LTE ale obecnie Play używa kilku pasm LTE. Podstawowe to LTE1800 ( 10MHz pasma w MIMO), uzupełnia je LTE2100( 5MHz pasma w MIMO). teraz uruchamia zasięgowe LTE800 ( 5MHz pasma w MIMO) a w dużych miastach LTE2600MHz( 20MHz pasma z MIMO). W zależności od lokalizacji można korzystać i wybrać określone pasmo a tego nie potrafi E5372, nie agreguje też 2 pasm LTE. E5186 czy DWR-966 to potrafią a na E5186 za pomocą Toolbox czy LTEwatchH można wymusić konkretne pasmo, DWR-966 ma to na OFW. Reasumując E5372 nie spełnia obecnych wymogów stawianych routerom LTE. Wszyscy operatorzy uruchamiają LTE2600 i LTE800. Jeśli nie chcesz abonamentu to po co brałeś Plusa, który w Ełku działa kiepsko? TNI nie wymusza pasm LTE B1( LTE2100) i najważniejsze B20( LTE800), na dodatek nie zawsze pokazuje prawidłowy CID. Jak łączysz się z ID35330 to wskaż gdzie na tym terenie Plus posiada taki BTS ?. TNI to najlepsze narzędzie dla modemów Huawei ale w 3G. A co do RBM to te droższe startery ( doładowanie za 50 zł przedłuża konto na 150dni) to stare taryfy RBM na kartę 7MNP, na których nie włączysz DIL ale po rejestracji kart zyskasz na nich RWK, potem migruje się na taryfę RBM na kartę 5 z zachowaniem RWK i na tej po doładowaniu za 30 zł można włączać co 30 dni usługę DIL za darmo i pakiet 600MB za 5 zł. Tańsze to nowsze karty z taryfa RBM na kartę 5. Doładowane za 50 zł przedłużają konto na 100dni. Za rejestracje nie ma RWK ale działa usługa DIL. Trzeba doładowywać za 50 zł co 100dni.W salonach Play są tylko te drugie. Na tym forum wystarczy przejrzeć moje posty aby znaleźć te o RBM lub skorzystać z opcji wyszukiwania.
  • Poziom 9  
    Nie jestem w tych tematach obeznany, więc jak piszesz skrótami to nie wiem o co chodzi. sory.

Umowy nie chcę podpisywać dłuższej niż na 12 miesięcy. Z plusem podpisałem właśnie na rok, ale dziś odeślę im kartę wraz z oświadczeniem o rezygnacji.

Wiem że nie jest to nowe urządzenie, ale takie mam a nie chciałem wydawać kupy kasy na nowe;/. Co byś proponował do kwoty gdzieś 250zł ? Coś się znajdzie czy za tą kwotę nic nie znajdę? Niewiem, może jakiś zestaw router plus modem byłby lepszy by choć trochę obsługiwał tych funkcji co piszesz?

Czyli różnica co do tych kart RBM jest taka jak dobrze rozumiem, kupując w Playu w salonie, mam odrazu aktywną taryfę i doładowanie przedłuża o 100dni (za 50zł), natomiast ta karta co na allegro za 50zł trzeba tam troszkę pomigrować między taryfami a potem przedłużenia są co 150 dni?

Co do TNI nie twierdzę że nie masz racji, bo też sprawdzałem, który to BTS i nie mogłem go znaleźć, czyli pewnie przekłamuje tak jak piszesz.

Dziś z pracy wezmę internet mobilny z PLay z modemem E5373 i dokładniej sprawdzę sieć w Playu.

Dodano po 4 [minuty]:

Co to te RWK i DIL? Piszesz że na starych jest RWK nie ma DIL a na nowych odwrotnie, lecz co to :) i któro jak tak lepsze :)

Dodano po 24 [minuty]:

Mam możliwość odsprzedać mój modem za 15ozł... to bym kupił coś lepszego ?
    Jeśli chodzi o sprzęt to dyskusja dotyczyła oferty Plusa. Po prostu nie opłaca się brać u nich ofert tylko SIM. Ten operator jest głównym 'dostarczycielem' nowoczesnego sprzętu za małą kasę w abonamencie. Ale skoro Plus działa słabo a na dodatek testy Play pokazały prędkości LTE 15-20Mb/s to lepszym wyborem jest LTE od Play na karcie RBM z DIL. Tym bardziej, że w pobliżu działają dwa BTS-y Play , najbliższy przy Polo Markecie a drugi na Kościele Św. Rafała Kalinowskiego. Przy tej odległości antena zbędna.Wybór Plusa na dodatek tylko SIM od początku wobec powyższego nie był optymalny. Póki co z LTE w Play na RBM korzystaj z E5372. Zakup i wymiana sprzętu niekonieczna, do podstawowego dostępu do internetu E5372 wystarczy. Najpierw trzeba potestować i gdybyś chciał zbudować sieć domową w oparciu o LTE Play można podjąć dalsze kroki. Co do kart RBM to te starsze , droższe przedłużają konto o 150 dni po doładowaniu za 50 zł. Ale na nich jest taryfa RBM7MNP a na niej Play wyłączył usługę Darmowy Internet LTE( DIL). Dlatego po zakupie i rejestracji takiej karty w Play dostaniesz Rok Ważności Konta( RWK nie trzeba doładowywać) co jest bonusem. ale wtedy trzeba zmigrować z taryfy RBM7MNP na taryfę RBM na kartę 5, na której jest usługa DIL. Można to zrobić poprzez Play24 ( najlepsza metoda zarządzania kartą). Po migracji powinieneś mieć przeniesiony ten RWK na niej i taryfę RBM na kartę 5. Teraz tylko doładujesz za np. 50 zł, i włączysz usługę DIL( co 30dni), z tytułu doładowania dostaniesz pakiet 2GB , ważny 3 m-ce.Jakikolwiek pakiet jest potrzebny aby DIL działał z pełna prędkością. Zużywa się tylko na 3G lub na LTE gdy minie 30 dni DIL. ( na routerze wymuszasz tylko LTE). Gdybyś przypadkiem go zużył oraz od 4m-ca będziesz kupował pakiet 600MB za 5 zł. Na koncie musi być minimum 30 zł. Jeśli jest RWK to przez rok nie doładowujesz konta co 150 dni za 50 zł, tylko po 5 zł/m-c w celu zakupu pakietu 600MB. wszystkie operacje robisz na Play24. Druga karta ma od razu taryfę z RBM na kartę 5 ale ta z kolei po rejestracji nie dostanie RWK,. Ją musisz doładowywać co 100 dni za 50 zł i właczać DIL a jak zużyjesz 2GB to kupować 600MB za 5 zł co m-caby LTE działało z maksymalna prędkością. Jak widać pierwsza jest bardziej skomplikowana ale uzyskanie RWK za rejestrację karty( w salonie Play) pozwoli zaoszczędzić kasę. W razie niejasności pytaj. No i kasa z doładowań pozostaje zawsze na koncie, usługa DIL jest darmowa. można pobierać minimum 100GB z pełna prędkością LTE dostępną w Play, potem możliwy lejek 2Mb/s. w praktyce i 200GB można wykorzystać z maksymalną. Jeśli testy wypadną OK to warto korzystać bo masz już sprzęt do LTE. Nad jego wymianą pomyślisz później. Szczególnie gdy na BTS-ie przy Polo zostanie uruchomiony LTE2600 Play( DL do 150Mb/s), choć możliwe że już działa.

Dodano po 2 [godziny] 4 [minuty]:

Wg. ostatnich informacji niestety od lipca RWK z taryfy RBM 7MNP przy migracji na taryfe RBM na karte 5 nie przechodzi na nia
  • Poziom 9  
    Ok dzięki za wszystkie informacje. Czyli jak jednak nie przechodzi RWK to nie opyla się ta opcja. czy po prostu pierw przejść na inną taryfę a potem zarejestrować się?