Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia elektronika Udemy
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Książki - c, mikrokontrolery

Karlen1 10 Lip 2016 08:30 927 6
  • #1 10 Lip 2016 08:30
    Karlen1
    Poziom 2  

Cześć,
    Chciałbym was zapytać, jakie polecacie książki na temat języka c dla mikrokontrolerów avr. Oczywiście zdaję sobie zdaję sobie sprawę, że takich tematów było już sporo, jednak chciałbym upewnić się czy coś w tym temacie uległo zmianie. Mój poziom wiedzy, jest obecnie raczej podstawowy, jednakże np. wiem co robią rejestry PORT, PIN, DDR oraz umiem skonfigurować ADC lub timer czy wyświetlacz LCD.

1 6
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #2 10 Lip 2016 11:14
    excray
    Poziom 39  

Nic nie uległo zmianie. Na forum jest cały wątek o książkach. Generalnie Mirosław Kardaś albo/lub Tomasz Francuz.

0
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #4 10 Lip 2016 15:12
    JacekCz
    Poziom 36  

w moim przekonaniu z większym pożytkiem należy się ostrzelać z C na normalnym komputerze (optymalne są te książki/kursy, które tworzą aplikacje konsolowe).

Książki dwa w jednym, nie negując talentu autorów, jak zbyt często pokazują czytelnicy, czasem robią krzywdę w rozwoju. Moja subiektywna ale mocna opinia.

0
  • #5 10 Lip 2016 15:54
    Karlen1
    Poziom 2  

Zapoznałem się ze spisem treści poniższych książek:
    -Link
    -Link

Osobiście fascynuje mnie obszerność wiedzy w książce pana Tomasza. Jednak jako, iż mam nieco ograniczony budżet, chciałbym jeszcze zapytać, którą z powyższych książek wybralibyście?

0
  • #7 10 Lip 2016 17:02
    Karlen1
    Poziom 2  

Dzięki atom za materiały ;).

Szczerze, sam zaczynam dochodzić do wniosku, że najlepiej, jeśli zanim przejdę do publikacji poświęconej c dla mikrokontrolerów wcześniej warto zapoznać się ze czystym c.

0