Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana głośników - kolumny M-AUDIO 9920

wlodekg0 10 Jul 2016 10:07 1938 6
 • #1
  wlodekg0
  Level 6  
  Witam, mam kolumny M-AUDIO 9920. Chcę je pooprawić :) Ale nie wiem co mogę użyć zamiast dotychczasowych głośników, jakie ? Oraz czy można użyć przy wymianie dotychczasową zwrotnicę , czy też musi być inna ? Będę wdzięczny za info i porady jakie głośniki oraz zwrotnica i wogóle :) Dzięki.
 • #3
  wlodekg0
  Level 6  
  No wiem że kolumny nie są za specjane, raczej gorzej niż srednie ale....możliwie że za regenerację czy też wymianę nie trzeba będzie płacić jak za dobrej klasy kolumny. Na tym forum przeczytałem że można wymienić na głośniki Tonsil czy też STX i powinno być lepiej, zmiana kabli na grubsze też coś pomoże. Nie wiem jak ze zwrotnicą ? Głównym mankamentem tych kolumn jest to że brakuje mi czystego basu, pomimo tego że dokupiłem Subwoofer nie jest to czysty bas, po podkręceniu rzęzi, a ja lubię głęboki wyraźny czysty.
 • #4
  marian133
  Level 38  
  wlodekg0 wrote:
  Głównym mankamentem tych kolumn jest to że brakuje mi czystego basu, pomimo tego że dokupiłem Subwoofer nie jest to czysty bas, po podkręceniu rzęzi, a ja lubię głęboki wyraźny czysty.


  wlodekg0 wrote:
  Na tym forum przeczytałem że można wymienić na głośniki Tonsil czy też STX i powinno być lepiej


  Tani sprzęt Tobie tego nie da.
  Zmiana tanich głośników na tanie to tylko strata kasy, a jak nie trafisz z wymiarami (frezy) to i wyglądać nie będzie.
  Chcesz lepszy sprzęt to go po prostu kup, nie kombinuj.
 • #5
  wlodekg0
  Level 6  
  No dobra, w takim razie nie będę kombinować , faktycznie lepiej poczekać i kupić coś dobrego. Ale jeśli możesz i masz cierpliwość :) doradzić. Sprzęt ten tzn. ONKYO HTE 308-406 + kolumny MAudio Classic 9920 odziedziczyłem. Nie wiem jak się ma ten amplituner ONKYO, w sumie firma niezła. Gra też możliwie. Co o nim sądzisz ? Wszystkiego od razu nie zmienię. Zacznę od kolumn czyli musiałybyć jakieś które będą współdziałać z tym amplitunerem. Nie wiem czy inwestować w nowe czy raczej w używane ? Co byś doradził ? Ewentualnie jaka kwota, może masz dobrego sprzedawcę ? Na allegro jest sporo używanych , jaka marka/typ gwarantuje jakość ?
 • Helpful post
  #6
  marian133
  Level 38  
  Najtańsze wolnostojące kolumny 2way (które grają) to: http://stx.pl/stx-electrino-150.html

  Jeśli chcesz więcej basu to wtedy: http://stx.pl/stx-electrino-250.html

  Nic tańszego marketowego nie polecam, nawet jeśli były by to markowe kolumny.
  Nie znam tego amplitunera, ale jeśli będziesz chciał kompletować kino domowe, to celował bym w serię właśnie Electrino od STX-a, w krótce mają być dostępne kolumny efektowe, centrala i sub.

  Jeśli będziesz bazował tylko na stereo, to zanim wymienisz kolumny, pożycz od kogoś dobry wzmacniacz stereo. Amplitunery zazwyczaj mają mało basu i w stereo kuleją.
 • #7
  wlodekg0
  Level 6  
  Dzięki za pomoc ;)