Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Hyundai Getz 1.5D \'05 - Reset zegara/wskazówka prędkościomierza

DarB 10 Jul 2016 13:12 1641 6
    DarB
    Level 10  
    Witam,
    Mam problem z zegarem w tym samochodzie. Po wyłączeniu zapłonu zegar resetuje się na 1:00. Dodatkowo podczas uruchamiania wskazówka prędkościomierza skacze na połowę skali i po chwili opada na "0". Wszystkie informacje, które odnalazłem na różnych forach wskazują na główny bezpiecznik w żółtej obudowie (sprawdziłem - był OK). Sprawdziłem oprócz tego wszystkie pozostałe bezpieczniki - są OK. Wymieniałem ten w żółtej obudowie na 3 różne sztuki i sytuacja nie uległa zmianie.
    Gdzie może leżeć przyczyna tego problemu?
    Pozdrawiam
    decybel91
    Level 42  
    W takim razie źle podpięte masz kable w radiu stąd problemy.
    DarB
    Level 10  
    OK - dziękuję za info. Posprawdzam wszystko i dam znać. Źle podpięte to jak dobrze rozumiem nie tam gdzie trzeba? Bo generalnie radio gra normalnie, wszystkie głośniki działają i kostki podłączeniowe do radia wyglądają oryginalnie tzn. nie widać żeby było coś kombinowane z przewodami. To od razu zapytam pod który bezpiecznik powinno być podłączone takie "niefabryczne" radyjko?
    Pozdrawiam
    DarB
    Level 10  
    Witam jeszcze raz
    Dopiero co sprawdziłem wszystko po powrocie z wakacji.
    Wygląda na to, że instalacja jest OK tzn. oryginalna kostka Hyundai (podłączenia zgodne z opisem schematu) -> oryginalna przejściówka Hyundai-ISO -> radio JVC.

Wszystko wygląda na prawidłowe podłączenie (stały "+" oraz zasilanie po stacyjce), głośniki itp.
    Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego resetowania zegara i wskazówki prędkościomierza?
    DarB
    Level 10  
    Temat zamykam - problem rozwiązał się sam - samochód zezłomowany.