Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Technik Elektryk - Faber CK
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poradzcie młodemu człowiekowi

elektronik32 10 Lip 2016 13:26 1041 5
  • #1 10 Lip 2016 13:26
    elektronik32
    Poziom 1  

Siemka, mam zawód monter-elektronik i po 1 kursie po którym całe g wiem chciałbym spróbować na własną rękę nauczyć się. Na kursie po 2-3 dniach to nie wiedziałem o co chodzi i co to jest cewka czy coś, dlatego chciałbym was żebyście mi poradzili czy pchać się w to czy nie. Mam praktyki w takim zakładzie ale nie uśmiecha mi się naprawiać odkurzaczy, telewizorów czy pralek.
    Wiem że ten zawód jest trudny i to bardzo, słyszałem że po studiach itd można gdzieś zagranicą projektować czy montować inteligentne układy (zasłony na pilot albo jak wracamy do domu możemy ustawić jakaś temperaturę gdy przyjeżdżamy mamy nagrzany dom.)

0 5
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #2 10 Lip 2016 13:45
    brofran
    Poziom 37  

elektronik32 napisał:
    mam zawód monter-elektronik i po 1 kursie po którym całe g wiem chciałbym spróbować na własną rękę nauczyć się

Nauczysz się jedynie poprzez praktykę u doświadczonego fachowca który będzie chętny do przekazania swojej wiedzy . Zatem trzeba zatrudnić się w firmie która robi takie rzeczy jakie cie interesują . Musisz liczyć się z tym że jako żołtodziób na początku zarabiał będziesz " marne grosze " . :D

0
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #3 10 Lip 2016 20:52
    Dzonzi
    Poziom 12  

Nie rozumiem. Masz zawód elektronik, a nie wiesz co to cewka?

0
  • #4 10 Lip 2016 21:15
    technikabasenowa
    Poziom 33  

Rozumiem że zawód to po kursie marnym i krótkim pewnie - a te cuda na pilota i regulacja temperatury to nie trzeba do tego inż wystarczy przyzwoity elektryk :-)

Dodano po 9 [minuty]:

[quote="elektronik32"]Mam praktyki w takim zakładzie ale nie uśmiecha mi się naprawiać odkurzaczy, telewizorów czy pralek. [/quote

Żebyś się nie zdźiwił jak dostaniesz do naprawy telewizor.

0
  • #6 10 Lip 2016 21:19
    marcin55246
    Poziom 25  

Ja mimo, że mam wpisaną mechatronikę, to zajmuję się czymś innym. A to wszystko za pomocą "doświadczonego/ych fachowca/ów, który będzie chętny do przekazania swojej wiedzy. Praktycznie uczyłem się od zera. Aha i pewne jest to, że jako żołtodziób na początku zarabiał będziesz " marne grosze " . Później będzie lepiej.

0
  Szukaj w 5mln produktów