Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups EA826E - Jak ustawić czas pracy młynka?

georg_drugi 10 Lip 2016 13:39 1842 9
  • #1 10 Lip 2016 13:39
    georg_drugi
    Poziom 9  

Witam wszystkich.
    Pytanie jest takie jak w temacie: jak zmienić w tym ekspresie czas pracy młynka. Aktualnie młynek mieli ok. 16 sekund, a jest to zdecydowanie za długo. Gdy próbuję wejść do menu serwisowego, wyciągając pojemnik wody, szufladę i tackę na fusy, wciskając przycisk PROG i włączając przewód do sieci, to pojawia mi się ekran z pięcioma kwadracikami. Kwadraciki te reagują na odpowiadające im przyciski i to wszystko. Czy mam wprowadzić jakiś tajemny kod czy może jakoś inaczej wejść do tego menu?
    Proszę o pomoc, bo ekspres stoi nieużywany.

0 9
  • #2 10 Lip 2016 19:10
    nioop

Specjalista AGD

Bo to zapewne jest ekspres z kalibracją.
    Masz możliwość otworzenia górnej obudowy ekspresu ?

1
  • #3 11 Lip 2016 14:35
    georg_drugi
    Poziom 9  

Oczywiście, że mam dostęp. Rozkręciłem go, by przestawić młynek, więc nie ma problemu. Proszę o poradę jak zmniejszyć czas pracy młynka.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 11 Lip 2016 19:53
    nioop

Specjalista AGD

Zdejmij górę ekspresu, spójrz na płytkę elektroniczną boczną.. czy z jej lewej strony masz podpięte wszystkie kostki czy jedno miejsce jest puste ? Jak mi odpowiesz na to pytanie wówczas będę mógł Ci konkretnie podpowiedzieć.

0
  • #5 13 Lip 2016 18:21
    georg_drugi
    Poziom 9  

W sobotę podam tę informację. Teraz jestem poza domem.

0
  • #6 19 Lip 2016 21:32
    georg_drugi
    Poziom 9  

Więc sprawdziłem i nie ma żadnego wolnego gniazda. Wolne są tylko 4 punkty lutownicze (bez pinów) nad procesorem, zapewne do jego programowania, ale może do czegoś więcej. Proszę o poradę.
    Załączam zdjęcia elektroniki. Krups EA826E - Jak ustawić czas pracy młynka?

0
  • #7 19 Lip 2016 22:54
    nioop

Specjalista AGD

No to Ci pomogę ;)

Proszę wyjmij pojemnik na "ciasteczka", zdejmij zbiornik ale zostaw szufladkę !
    Ekspres odłączony z prądu..
    Wciśnij proszę klawisz "OK", trzymając go wtyczka do kontaktu, wybieramy ostatnią opcję kalibracji.. Zakładamy wyjęte akcesoria, nasypujemy kawy i odkręcamy kratkę od tabletek czyszczących. Do komory parzenia wrzucamy przedmiot o wysokości 1cm ale takiego by wyrzutnik mógł go wyrzucić.. No i włączamy kalibrację.. (Chyba będzie puszczać wodę przez dyszę, także bądź gotów, ale nie jestem pewien).

Czekamy, trochę porusza kotłem, troche pomieli kawy itp - Zasygnalizuje gdy skończy - I jak to mawiają francuzi : "Włala"

0
  • #8 27 Lip 2016 19:09
    georg_drugi
    Poziom 9  

No więc zrobiłem tak jak piszesz nioop. Ekspres coś tam porobił. Za ostatnim razem opuścił tłok do samego końca tak, że oparł się o centymetrowy element i za chwilę zakończył z komunikatem "error code 14". Młynkiem nie zakręcił ani razu, ale po uruchomieniu o dziwo młynek zaczął mielić prawidłowo tj. 8 sekund, ilość kawy jest prawidłowa, nic się nie rozsypuje poza zaparzacz. Zostawić tak jak teraz jest czy coś "kręcić" dalej?

0
  • Pomocny post
    #9 27 Lip 2016 19:48
    nioop

Specjalista AGD

Zrób 5 kaw.. jak wszystko będzie w porządku to zostawić..
    Czasem i ja napotykam się na ów błąd jednak nie udało mi się dojść co on oznacza..
    Jednak w takim przypadku pomimo przerwania procesu błędem ekspres ustawia prawidłową wartość podawania kawy..
    Należę jednak bezwzględnie pilnować stanu kawy.. tj by nie zabrakło jej podczas mielenia. Bo powoduje to początkowa usterkę..

0
  • #10 27 Lip 2016 23:34
    georg_drugi
    Poziom 9  

No już więcej kaw narobił i na razie bez problemu, tak więc dzięki za pomoc i zamykam temat.

0