Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator kamer IP - WI-Fi

owad 10 Lip 2016 14:33 1206 5
  • #1 10 Lip 2016 14:33
    owad
    Poziom 13  

Witam,
    Czy jest coś takiego jak rejestrator kamer IP Wi-Fi?

Rejestratory wi-fi znalazłem (wi-fi do podłączenia do netu), ale chodzi o nagrywanie obrazu z bezprzewodowej kamery.

Pozdr

1 5
  • Pomocny post
    #2 10 Lip 2016 18:43
    sosarek

Poziom 43  

Kamery przez access point do rejestratora.

1
  • #3 11 Lip 2016 08:44
    owad
    Poziom 13  

A no tak. Nie pomyślałem o tym.

Czyli np rejestrator podłączam przez RJ45 albo przez wifi do modemu/routera mobilnego a kamery przez wi-fi do tez routera mobilnego.

Jeszcze jedno pytanie odnośnie kamer/rejestratora p2p. Czy te kamerki/rejestratory p2p pracujące jak to mówią w chmurze, nadają obraz cały czas przez internet? Czy tylko jak się z nimi połączy z zewnątrz?

Chodzi o to czy będą generowały jakieś koszta jeśli nie będę się do nich podłączał przez internet?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 11 Lip 2016 09:20
    xbajt
    Poziom 15  

Rejestratory z niższej półki "lubią" się zawieszać, a co za tym idzie powstają luki w nagraniu.
    Rejestrator IP jest jednocześnie serwerem. Krótko mówiąc posiada funkcjonalności które umożliwiają się połączenie z nim i podgląd z kamer online które są do niego podłączone. Nie musisz tego robić przez żadne dodatkowe chmury pośredniczące. Dostęp o którym mówię oraz dostęp przez chmurę osiągniesz np przy pomocy tego 4-kanałowego rejestratora: http://nvr.pl/produkty/rejestratory-ip-4-kanalowe/el-ip-nv415

0
  • #5 11 Lip 2016 12:44
    owad
    Poziom 13  

Tylko mi chodzi o łącze internetowe w postaci internetu mobilnego - play elastyczny, gdzie podobno wywołania z zewnątrz są blokowane jeśli dobrze rozumuje.

Dodano po 3 [minuty]:

Taki rejestrator to nie najniższa polka? :)

Masz doświadczenie ile nagrania można zmieścić z 4 kamer 720p na powiedzmy 1TB? Bo dysk twardy można podłączyć jak rozumiem?

Dodano po 2 [godziny] 48 [minuty]:

Panowie. Jeszcze jedna prośba o propozycje konfiguracji systemu:

1. Rejestrator 4 lub 8 kanałowy NVR ten co podał xbajt
    2. Docelowo 3-4 kamery zewnętrzne w tym dwie PTZ (czy taka ptz jest coś warta? http://www.sklep-szpiegowski.pl/index.php?p11...a-obrotowa-zewnetrzna-wifi-hd720-1mp-ddns-p2p
    3. Router mobilny do internetu z Play - z wejściem RJ45, p2p i wyjściem na antenę. Jaki??

Dwie kamery będą w odległości 45m od routera a trzecia w odległości 15m. Teren otwarty. Bedzie łączność na takie odległości?

Nie wiem jak to ma być skonfigurowane, ale na początek myślę o chmurze.

Dzięki.

0
  • #6 13 Lip 2016 07:37
    glider33
    Poziom 18  

owad napisał:
    Tylko mi chodzi o łącze internetowe w postaci internetu mobilnego - play elastyczny, gdzie podobno wywołania z zewnątrz są blokowane jeśli dobrze rozumuje.
    Jeżeli internet Play to dostęp zdalny tylko przez chmurę. Sprawdź czy w miejscu instalacji jest zasięg LTE.

Cytat:
    Taki rejestrator to nie najniższa polka? :)
    No na pewno nie jest to Hikvision, Dahua, czy BCS ;) W specyfikacji brak podstawowego parametru, czyli bitrate (stopień kompresji nagrania). ONVIF ale jaka wersja ?

Cytat:
    Masz doświadczenie ile nagrania można zmieścić z 4 kamer 720p na powiedzmy 1TB? Bo dysk twardy można podłączyć jak rozumiem?
    http://elfro.pl/?kalkulator-pojemnosci-dysku

Cytat:
    2. Docelowo 3-4 kamery zewnętrzne w tym dwie PTZ (czy taka ptz jest coś warta? http://www.sklep-szpiegowski.pl/index.php?p11...a-obrotowa-zewnetrzna-wifi-hd720-1mp-ddns-p2p
    chiński szajs ze śmieciowym przetwornikiem 1 Mpx.

Cytat:
    3. Router mobilny do internetu z Play - z wejściem RJ45, p2p i wyjściem na antenę. Jaki??
    Kilka dni temu był temat o routerach LTE, tak że wysil się trochę.

Cytat:
    Dwie kamery będą w odległości 45m od routera a trzecia w odległości 15m. Teren otwarty. Bedzie łączność na takie odległości?
    Montowałem kamery IP WiFi Dahua i stabilny zasię przez jedną ścianę to max 30 metrów, tak że wątpię, że chiński wynalazek zadziała na 45 metrów z routerem w środku domu.

0