Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy polsat - multiroom przy module CAM

jogus48 10 Jul 2016 15:36 15894 6
 • #1
  jogus48
  Level 9  
  Witam, niebawem przyjedzie do mnie telewizor LG 50LF652V, który posiada tuner DVB-S, a za 2 miesiące jakoś będę przedłużał umowę z polsatem.

  Mam w domu dwa dekodery CP i multiroom. Chciałbym wiedzieć czy można korzystać z multiroom, jeżeli ma się ten moduł? Jeżeli nie, to czy można jakoś pokombinować, aby kartę z modułem włożyć do dekodera, a potem czekać jak się rozwinie sytuacja, tzn jak polsat da taką możliwość, to zrezygnować z dekodera i włożyć moduł z kartą do telewizora? Z tego co wyczytałem w necie, to parę lat temu wydaje mi się, że można było mieć multiroom przy uzyciu tego modułu.
 • #2
  Krzychu7
  Level 40  
  Moduł może być w konfiguracji z multiroom tylko jako dekoder główny. Wtedy do pozostałych dekoderów multiroom przekładasz co jakiś czas (nie częściej niż raz na tydzień) kartę z modułu.
 • #3
  jogus48
  Level 9  
  Bardzo dziękuję :) Czy to jest pewne info? Jakiś czas temu konsultowałem to poprzez FB polsatu i z ich strony dowiedziałem się, że nie można konfigurować multiroomu z tym modułem.

  Druga sprawa to czy czasem czegoś nie pomyliłeś? Z tego co pamiętam, kartę z dodatkowego dekodera wkładało się do dekodera głównego w celu odblokowania. Czyli musiałbym wkładać tak jakby kartę z telewizora dodatkowego do tegoż LG.

  Ostatnia sprawa to czy tylko u mnie czytniki kart w dekoderach są takie badziewne? Po jakimś czasie przy wkładaniu karty czy to do głównego dekodera, czy też dodatkowego, pokazywał mi się Błąd 09. Moje dekodery to HD 5000 i HD 3000.
 • #4
  Krzychu7
  Level 40  
  1. Od kilku lat mam moduł w TV z tunerem DVB-S2 jako "główny dekoder" a w innym pokoju dekoder polsatowski HD 5500s i działa prawidłowo - nie było żadnego problemu z zamówieniem takiego zestawu.
  2. Kartę z dekodera głównego (z modułu) wkłada się na chwilę do dekodera dodatkowego (u mnie do HD 5500s) co około tydzień.
  3. Jeśli wystąpią problemy z kartą z powodu wkładania/wyjmowania - bez problemu wymienisz w punkcie CP.
 • #5
  jogus48
  Level 9  
  Rozumiem, u mnie wystąpiła taka sytuacja, że dwa lata temu odstąpiłem swój TV, a dekoder do tej pory leżakował. Właśnie sprawdziłem i jest tak jak mówisz. To czemu na stronie FB mnie wprowadzono w błąd że niby "moduły CAM CI nie funkcjonują w zestawie multiroom"?

  Czy miałeś kiedykolwiek taki problem, że przy przekładaniu kart pojawiał Ci się błąd?

  Czy przedłużając umowę w salonie, jest szansa że dostanę jakiś lepszy dekoder niż HD2000/3000?
 • #6
  telesat1
  Moderator on vacation ...
  jogus48 wrote:
  Czy przedłużając umowę w salonie, jest szansa że dostanę jakiś lepszy dekoder niż HD2000/3000?

  Takie tematy załatwia się u przedstawiciela CP.
 • #7
  Krzychu7
  Level 40  
  Quote:
  Czy miałeś kiedykolwiek taki problem, że przy przekładaniu kart pojawiał Ci się błąd?

  Jeśli karta jest prawidłowo i "do końca" wkładana do dekodera lub modułu nie ma żadnych błędów.
  Natomiast żeby zwiększyć szybkość przełączania kanałów, to trzeba w module CAM wyłączyć blokadę rodzicielską.