Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy polsat - multiroom przy module CAM

10 Jul 2016 15:36 13911 6
  • Level 9  
    Witam, niebawem przyjedzie do mnie telewizor LG 50LF652V, który posiada tuner DVB-S, a za 2 miesiące jakoś będę przedłużał umowę z polsatem.

Mam w domu dwa dekodery CP i multiroom. Chciałbym wiedzieć czy można korzystać z multiroom, jeżeli ma się ten moduł? Jeżeli nie, to czy można jakoś pokombinować, aby kartę z modułem włożyć do dekodera, a potem czekać jak się rozwinie sytuacja, tzn jak polsat da taką możliwość, to zrezygnować z dekodera i włożyć moduł z kartą do telewizora? Z tego co wyczytałem w necie, to parę lat temu wydaje mi się, że można było mieć multiroom przy uzyciu tego modułu.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 40  
    Moduł może być w konfiguracji z multiroom tylko jako dekoder główny. Wtedy do pozostałych dekoderów multiroom przekładasz co jakiś czas (nie częściej niż raz na tydzień) kartę z modułu.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 9  
    Bardzo dziękuję :) Czy to jest pewne info? Jakiś czas temu konsultowałem to poprzez FB polsatu i z ich strony dowiedziałem się, że nie można konfigurować multiroomu z tym modułem.

Druga sprawa to czy czasem czegoś nie pomyliłeś? Z tego co pamiętam, kartę z dodatkowego dekodera wkładało się do dekodera głównego w celu odblokowania. Czyli musiałbym wkładać tak jakby kartę z telewizora dodatkowego do tegoż LG.

Ostatnia sprawa to czy tylko u mnie czytniki kart w dekoderach są takie badziewne? Po jakimś czasie przy wkładaniu karty czy to do głównego dekodera, czy też dodatkowego, pokazywał mi się Błąd 09. Moje dekodery to HD 5000 i HD 3000.
  • Level 40  
    1. Od kilku lat mam moduł w TV z tunerem DVB-S2 jako "główny dekoder" a w innym pokoju dekoder polsatowski HD 5500s i działa prawidłowo - nie było żadnego problemu z zamówieniem takiego zestawu.
    2. Kartę z dekodera głównego (z modułu) wkłada się na chwilę do dekodera dodatkowego (u mnie do HD 5500s) co około tydzień.
    3. Jeśli wystąpią problemy z kartą z powodu wkładania/wyjmowania - bez problemu wymienisz w punkcie CP.
  • Level 9  
    Rozumiem, u mnie wystąpiła taka sytuacja, że dwa lata temu odstąpiłem swój TV, a dekoder do tej pory leżakował. Właśnie sprawdziłem i jest tak jak mówisz. To czemu na stronie FB mnie wprowadzono w błąd że niby "moduły CAM CI nie funkcjonują w zestawie multiroom"?

Czy miałeś kiedykolwiek taki problem, że przy przekładaniu kart pojawiał Ci się błąd?

Czy przedłużając umowę w salonie, jest szansa że dostanę jakiś lepszy dekoder niż HD2000/3000?
  • Moderator on vacation ...
    jogus48 wrote:
    Czy przedłużając umowę w salonie, jest szansa że dostanę jakiś lepszy dekoder niż HD2000/3000?

Takie tematy załatwia się u przedstawiciela CP.
  • Level 40  
    Quote:
    Czy miałeś kiedykolwiek taki problem, że przy przekładaniu kart pojawiał Ci się błąd?

Jeśli karta jest prawidłowo i "do końca" wkładana do dekodera lub modułu nie ma żadnych błędów.
    Natomiast żeby zwiększyć szybkość przełączania kanałów, to trzeba w module CAM wyłączyć blokadę rodzicielską.