Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy polsat - multiroom przy module CAM

jogus48 10 Lip 2016 15:36 7911 6
  • #1 10 Lip 2016 15:36
    jogus48
    Poziom 9  

Witam, niebawem przyjedzie do mnie telewizor LG 50LF652V, który posiada tuner DVB-S, a za 2 miesiące jakoś będę przedłużał umowę z polsatem.

Mam w domu dwa dekodery CP i multiroom. Chciałbym wiedzieć czy można korzystać z multiroom, jeżeli ma się ten moduł? Jeżeli nie, to czy można jakoś pokombinować, aby kartę z modułem włożyć do dekodera, a potem czekać jak się rozwinie sytuacja, tzn jak polsat da taką możliwość, to zrezygnować z dekodera i włożyć moduł z kartą do telewizora? Z tego co wyczytałem w necie, to parę lat temu wydaje mi się, że można było mieć multiroom przy uzyciu tego modułu.

0 6
  • #2 10 Lip 2016 16:13
    Krzychu7
    Poziom 39  

Moduł może być w konfiguracji z multiroom tylko jako dekoder główny. Wtedy do pozostałych dekoderów multiroom przekładasz co jakiś czas (nie częściej niż raz na tydzień) kartę z modułu.

0
  • #3 10 Lip 2016 20:16
    jogus48
    Poziom 9  

Bardzo dziękuję :) Czy to jest pewne info? Jakiś czas temu konsultowałem to poprzez FB polsatu i z ich strony dowiedziałem się, że nie można konfigurować multiroomu z tym modułem.

Druga sprawa to czy czasem czegoś nie pomyliłeś? Z tego co pamiętam, kartę z dodatkowego dekodera wkładało się do dekodera głównego w celu odblokowania. Czyli musiałbym wkładać tak jakby kartę z telewizora dodatkowego do tegoż LG.

Ostatnia sprawa to czy tylko u mnie czytniki kart w dekoderach są takie badziewne? Po jakimś czasie przy wkładaniu karty czy to do głównego dekodera, czy też dodatkowego, pokazywał mi się Błąd 09. Moje dekodery to HD 5000 i HD 3000.

0
  • #4 10 Lip 2016 20:41
    Krzychu7
    Poziom 39  

1. Od kilku lat mam moduł w TV z tunerem DVB-S2 jako "główny dekoder" a w innym pokoju dekoder polsatowski HD 5500s i działa prawidłowo - nie było żadnego problemu z zamówieniem takiego zestawu.
    2. Kartę z dekodera głównego (z modułu) wkłada się na chwilę do dekodera dodatkowego (u mnie do HD 5500s) co około tydzień.
    3. Jeśli wystąpią problemy z kartą z powodu wkładania/wyjmowania - bez problemu wymienisz w punkcie CP.

1
  • #5 10 Lip 2016 22:48
    jogus48
    Poziom 9  

Rozumiem, u mnie wystąpiła taka sytuacja, że dwa lata temu odstąpiłem swój TV, a dekoder do tej pory leżakował. Właśnie sprawdziłem i jest tak jak mówisz. To czemu na stronie FB mnie wprowadzono w błąd że niby "moduły CAM CI nie funkcjonują w zestawie multiroom"?

Czy miałeś kiedykolwiek taki problem, że przy przekładaniu kart pojawiał Ci się błąd?

Czy przedłużając umowę w salonie, jest szansa że dostanę jakiś lepszy dekoder niż HD2000/3000?

2
  • #6 11 Lip 2016 00:19
    telesat1
    Moderator na urlopie...

jogus48 napisał:
    Czy przedłużając umowę w salonie, jest szansa że dostanę jakiś lepszy dekoder niż HD2000/3000?

Takie tematy załatwia się u przedstawiciela CP.

0
  • #7 11 Lip 2016 01:21
    Krzychu7
    Poziom 39  

Cytat:
    Czy miałeś kiedykolwiek taki problem, że przy przekładaniu kart pojawiał Ci się błąd?

Jeśli karta jest prawidłowo i "do końca" wkładana do dekodera lub modułu nie ma żadnych błędów.
    Natomiast żeby zwiększyć szybkość przełączania kanałów, to trzeba w module CAM wyłączyć blokadę rodzicielską.

1
  Szukaj w 5mln produktów