Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV 32" do 1200 zł?

knick 10 Jul 2016 15:49 1764 22
    knick
    Level 9  
    Witam

Proszę o pomoc w wyborze telewizora o przekątnej raczej tylko 32 cale (większy raczej nie zmieści się we wnęce regałowej).

1. Odległość od ekranu: ~1,5 m
    2. Jak słońce świeci w pokoju: okno za telewizorem
    3. Jak duży jest pokój: ~8m2
    4. Preferowana technologia: brak
    5. Jaki masz obecnie telewizor: CRT 21' Philips
    6. Jakie programy najczęściej oglądasz: TV DVB-T, filmy akcji, od czasu do czasu sport (piłka nożna, NBA) po podłączeniu PC do TV, programy informacyjne
    7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: po południu i wieczorem (przeważnie od 17:00)
    8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez
    9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: bez preferencji
    10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa
    11. Preferowana wielkość telewizora: 32"
    12. Preferowana marka: brak
    13. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% TV i 20% PC
    14. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost.
    16. Ma stać czy wisieć: stać
    17. Rozdzielczość: Full HD (chociaż nie jestem pewny, czy będzie jakaś różnica między HD Ready a Full HD przy budżetowym 32")
    18. Na czym najbardziej Ci zależy: najwyższej jakości obraz i przyzwoity dźwięk
    19. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-4
    20. Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
    21. Co chcemy aby telewizor posiadał: bezproblemowe odtwarzanie filmów z napisami z pendrive'a
    22. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: cyfrowa telewizja naziemna
    23. Czy zamierzasz serfować po internecie: gdyby była taka możliwość to jak najbardziej, ale nie jest to niezbędne-jeśli nie będzie WiFi w TV to będzie podłączany do niego PC
    24. Budżet: najlepiej do ~1200 zł.

Z góry dziękuję za odpowiedzi Nie ukrywam, że zależy mi na czasie - stary telewizor w dniu dzisiejszym umarł śmiercią naturalną

Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    knick
    Level 9  
    LOCOLOCO wrote:
    To dostaniesz bardzo dobry Philips 32PFH6501 z ambilightem.

Czy ten Philips jest obecnie gdziekolwiek dostępny? Nie widzę żadnych ofert dotyczących tergo modelu w Internecie... A co z innych modeli oprócz tego Philipsa?
    krakarak
    Level 41  
    Już rzygam tym nachalnym wciskaniem swego sprzętu przez LOCOLOCO! Ileż można?!
    PHILIPSA nie bierz jak nie chcesz płacić za naprawy gwarancyjne i czekać na ich realizację miesiącami.
    Ja ze swojej strony polecam LG 32LF5800 - mam i jestem zadowolony z jakości obrazu oraz funkcji.
    Tutaj link do Ceneo i parametrów: Link
    User removed account
    Level 1  
    knick
    Level 9  
    A czy Sony 32R400C albo Samsung J5100 są warte zainteresowania? Czy te modele podane przez LOCOLOCO mieszczą się w założonym budżecie 1200 zł?
    krakarak
    Level 41  
    Mając LOCOLOCO nie potrzebny TV, wystarczy, że mu napchasz kasy za jego kolorowe światełka na ścianie jak w latach 70-tych kolorofony.
    Wszystko co chwali LOCOLOCO służy napychaniu kasy do jego portfela, nie ma nic wspólnego z rzetelnym i obiektywnym doradzaniem "Co kupić".
    Do autora - kup wszystko inne, byle nie to co "radzi i poleca" właściciel sklepu z TV PHILIPS. Poczytaj o serwisie PHILIPS-a a zrozumiesz, że sam zapłacisz za każdą usterkę tego badziewia.

LOCOLOCO wrote:

Masz tysiące, tysiące, tysiące filmów najnowszych po Polsku lub z polskimi napisami za darmo!!!
    Masz streaming telewizji z całego świata bez instalowania anteny satelitarnej na dachu.
    Masz ich ponad 10.000 programów w tym dużo już w jakości HD.
    Masz koncerty ze świata, tysiące, tysiące bajek i teraz również gry.

Na innych TV nie masz żadnych programów, masz tylko śnieżenie?

knick wrote:
    A czy Sony 32R400C albo Samsung J5100 są warte zainteresowania? Czy te modele podane przez ... mieszczą się w założonym budżecie 1200 zł?

Na stronie ceneo.pl możesz sprawdzić ile kosztuje dany sprzęt.
    knick
    Level 9  
    LOCOLOCO podał ogólną rodzinę modeli np. Panasonic 32 DS - konkretny model Panasonic TX-32DS500E kosztuje w EURO AGD 1449 PLN, a założony budżet to 1200 PLN (podobnie jest z SONY WD). Stąd moje pytanie, bo być może są jeszcze inne tańsze modele z tej rodziny, których akurat nie widzę na stronie EURO lub MediaMarkt (w jednym z tych sklepów będzie kupiony telewizor)?
    User removed account
    Level 1  
    vigo
    Level 20  
    A te tysiące najnowszych filmów i streamów telewizji z całego świata są legalne, czy namawiasz do piractwa ???
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    vigo
    Level 20  
    "Streamowanie telewizji z całego świata jest legalne i po to jest robione via internet"

Więc jest, czy nie jest?
    User removed account
    Level 1  
    vigo
    Level 20  
    Właśnie
    Więc nie ma żadnej pewności, który stream jest legalny a który nie.
    User removed account
    Level 1  
    knick
    Level 9  
    Czy LG 32LF5800 jest godny uwagi? Ma Smart, WiFi tylko ciekawy jestem, czy to wszystko działa jak należy, czy nie gubi sieci itp.? Ma ktoś może jakieś doświadczenia z użytkowania tego TV?
    krakarak
    Level 41  
    W poście #4 napisałem, że mam właśnie ten model LG i jestem z jego działania, parametrów i wygody eksploatacji zadowolony. Co więcej pisać skoro jest dobrze?
    knick
    Level 9  
    krakarak wrote:
    W poście #4 napisałem, że mam właśnie ten model LG i jestem z jego działania, parametrów i wygody eksploatacji zadowolony. Co więcej pisać skoro jest dobrze?

Jak wygląda kwestia stabilności działania WiFi i funkcji Smart? Nie zrywa połączenia, nie zawiesza się przy uruchamianiu aplikacji?
    krakarak
    Level 41  
    Powtórzę więc po raz trzeci - TV działa jak należy, nic się nie wiesza a WIFI nie zrywa. Każdy TV, laptop czy tablet będzie zrywał połączenie WIFI gdy będzie pracował pośród zakłóceń oraz na granicy zasięgu.
    knick
    Level 9  
    LG 32LF5800 czy SONY 32R400C czy Samsung 32J5100? Który z tych trzech?
    User removed account
    Level 1