Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 32" do 1200 zł?

10 Lip 2016 15:49 1623 22
  • Poziom 8  
    Witam

Proszę o pomoc w wyborze telewizora o przekątnej raczej tylko 32 cale (większy raczej nie zmieści się we wnęce regałowej).

1. Odległość od ekranu: ~1,5 m
    2. Jak słońce świeci w pokoju: okno za telewizorem
    3. Jak duży jest pokój: ~8m2
    4. Preferowana technologia: brak
    5. Jaki masz obecnie telewizor: CRT 21' Philips
    6. Jakie programy najczęściej oglądasz: TV DVB-T, filmy akcji, od czasu do czasu sport (piłka nożna, NBA) po podłączeniu PC do TV, programy informacyjne
    7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: po południu i wieczorem (przeważnie od 17:00)
    8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez
    9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: bez preferencji
    10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa
    11. Preferowana wielkość telewizora: 32"
    12. Preferowana marka: brak
    13. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% TV i 20% PC
    14. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost.
    16. Ma stać czy wisieć: stać
    17. Rozdzielczość: Full HD (chociaż nie jestem pewny, czy będzie jakaś różnica między HD Ready a Full HD przy budżetowym 32")
    18. Na czym najbardziej Ci zależy: najwyższej jakości obraz i przyzwoity dźwięk
    19. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-4
    20. Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
    21. Co chcemy aby telewizor posiadał: bezproblemowe odtwarzanie filmów z napisami z pendrive'a
    22. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: cyfrowa telewizja naziemna
    23. Czy zamierzasz serfować po internecie: gdyby była taka możliwość to jak najbardziej, ale nie jest to niezbędne-jeśli nie będzie WiFi w TV to będzie podłączany do niego PC
    24. Budżet: najlepiej do ~1200 zł.

Z góry dziękuję za odpowiedzi Nie ukrywam, że zależy mi na czasie - stary telewizor w dniu dzisiejszym umarł śmiercią naturalną

Pozdrawiam
  • flexghzflexghz
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    LOCOLOCO napisał:
    To dostaniesz bardzo dobry Philips 32PFH6501 z ambilightem.

Czy ten Philips jest obecnie gdziekolwiek dostępny? Nie widzę żadnych ofert dotyczących tergo modelu w Internecie... A co z innych modeli oprócz tego Philipsa?
  • Poziom 39  
    Już rzygam tym nachalnym wciskaniem swego sprzętu przez LOCOLOCO! Ileż można?!
    PHILIPSA nie bierz jak nie chcesz płacić za naprawy gwarancyjne i czekać na ich realizację miesiącami.
    Ja ze swojej strony polecam LG 32LF5800 - mam i jestem zadowolony z jakości obrazu oraz funkcji.
    Tutaj link do Ceneo i parametrów: Link
  • flexghzflexghz
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    A czy Sony 32R400C albo Samsung J5100 są warte zainteresowania? Czy te modele podane przez LOCOLOCO mieszczą się w założonym budżecie 1200 zł?
  • Poziom 39  
    Mając LOCOLOCO nie potrzebny TV, wystarczy, że mu napchasz kasy za jego kolorowe światełka na ścianie jak w latach 70-tych kolorofony.
    Wszystko co chwali LOCOLOCO służy napychaniu kasy do jego portfela, nie ma nic wspólnego z rzetelnym i obiektywnym doradzaniem "Co kupić".
    Do autora - kup wszystko inne, byle nie to co "radzi i poleca" właściciel sklepu z TV PHILIPS. Poczytaj o serwisie PHILIPS-a a zrozumiesz, że sam zapłacisz za każdą usterkę tego badziewia.

LOCOLOCO napisał:

Masz tysiące, tysiące, tysiące filmów najnowszych po Polsku lub z polskimi napisami za darmo!!!
    Masz streaming telewizji z całego świata bez instalowania anteny satelitarnej na dachu.
    Masz ich ponad 10.000 programów w tym dużo już w jakości HD.
    Masz koncerty ze świata, tysiące, tysiące bajek i teraz również gry.

Na innych TV nie masz żadnych programów, masz tylko śnieżenie?

knick napisał:
    A czy Sony 32R400C albo Samsung J5100 są warte zainteresowania? Czy te modele podane przez ... mieszczą się w założonym budżecie 1200 zł?

Na stronie ceneo.pl możesz sprawdzić ile kosztuje dany sprzęt.
  • Poziom 8  
    LOCOLOCO podał ogólną rodzinę modeli np. Panasonic 32 DS - konkretny model Panasonic TX-32DS500E kosztuje w EURO AGD 1449 PLN, a założony budżet to 1200 PLN (podobnie jest z SONY WD). Stąd moje pytanie, bo być może są jeszcze inne tańsze modele z tej rodziny, których akurat nie widzę na stronie EURO lub MediaMarkt (w jednym z tych sklepów będzie kupiony telewizor)?
  • Poziom 1  
  • Poziom 20  
    A te tysiące najnowszych filmów i streamów telewizji z całego świata są legalne, czy namawiasz do piractwa ???
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 20  
    "Streamowanie telewizji z całego świata jest legalne i po to jest robione via internet"

Więc jest, czy nie jest?
  • Poziom 1  
  • Poziom 20  
    Właśnie
    Więc nie ma żadnej pewności, który stream jest legalny a który nie.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Czy LG 32LF5800 jest godny uwagi? Ma Smart, WiFi tylko ciekawy jestem, czy to wszystko działa jak należy, czy nie gubi sieci itp.? Ma ktoś może jakieś doświadczenia z użytkowania tego TV?
  • Poziom 39  
    W poście #4 napisałem, że mam właśnie ten model LG i jestem z jego działania, parametrów i wygody eksploatacji zadowolony. Co więcej pisać skoro jest dobrze?
  • Poziom 8  
    krakarak napisał:
    W poście #4 napisałem, że mam właśnie ten model LG i jestem z jego działania, parametrów i wygody eksploatacji zadowolony. Co więcej pisać skoro jest dobrze?

Jak wygląda kwestia stabilności działania WiFi i funkcji Smart? Nie zrywa połączenia, nie zawiesza się przy uruchamianiu aplikacji?
  • Poziom 39  
    Powtórzę więc po raz trzeci - TV działa jak należy, nic się nie wiesza a WIFI nie zrywa. Każdy TV, laptop czy tablet będzie zrywał połączenie WIFI gdy będzie pracował pośród zakłóceń oraz na granicy zasięgu.
  • Poziom 8  
    LG 32LF5800 czy SONY 32R400C czy Samsung 32J5100? Który z tych trzech?
  • Poziom 1