Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Einhell sga 150 turbo - Stale podaję prąd

10 Lip 2016 18:39 1608 6
  • Poziom 2  
    Witam posiadam spawarkę Einhell sga 150 turbo w której prąd jest cały czas podawany do drutu.Bez załączenia przycisku w rękojeści spawa.
    gdzie szukać problemu ?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista - spawarki
    Fabrycznie tak jest on zbudowany,że nie ma w sobie żadnego elementu który wyłączłaby prąd . Więc nie ma tu żadnego uszkodzenia.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    dzięki za odpowiedź jednak że widziałem tutaj wypowiedź człowieka który twierdził że jest to awaria.
    Jak mógł byś udowodnić swoją wypowiedź ?
  • Specjalista - spawarki
    Jeśli piszę to znaczy że znam temat.Ponadto gdy w google wpiszesz -einhell sga150 manual- znajdziesz pdf ze schematem tego półautomatu.
  • Poziom 2  
    okey rozumiem ale wiesz co nie dziw sie bo na forach jest mnóstwo osób ktore rzucają słowa na wiatr dla tego szukam konkretu.
    A powiedz mi dało by rade zrobić to tak by spawarka nie podawała cały czas prądu ?
  • Poziom 10  
    Witam też posiadam Einhell sga 150 turbo i tez mam stale prąd na drucie i chciał bym to jakoś zmienić myślałem na wstawieniu tam jakiegoś przekaźnika ale nie wiem czy może być on na kablu który podaje prąd na drut i jaki
  • Poziom 27  
    Nie jest to takie proste. Transformator główny zapewnia w tym przypadku napięcie stałe do zasilania sterowania spawarki, spawania i podajnika (poprzez regulator).
    Należy zatem kupić inną płytkę sterowania (z transformatorkiem zasilania pomocniczego) i stycznikiem miniaturowym, odpowiednio to zaimplementować w istniejącym urządzeniu.
    Jeżeli posiada się doświadczenie wystarczy zasilacz 24VDC Przekaźnik pomocniczy i stycznik.
    Połączyć odpowiednio w istniejącą instalację.