Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I, 99r.fl. 1,6 16v - Woda w aucie, uszczelnienie drzwi.

pejot2004 10 Lip 2016 20:01 4479 31
  • #1 10 Lip 2016 20:01
    pejot2004
    Poziom 5  

Witam.
    Problemem jest zbierajaca sie woda na podłodze z każdej strony. Wykluczam nieszczelność podszybia. Rozkręciłem plastik podszybia, przeczyściłem, zlałem obficie wodą. Kanaliki nie są zapchane.
    Zlałem auto ze szlaufa wodą, po obserwacji jednych drzwi okazało się że woda zbiera się na uszczelce u dołu. Idac tym tropem rozkręciłem bok drzwi. Okazało sie że krople wody przedostaja sie do auta przez tą szarą piankę która jest odklejona u dołu.
    Traz pytanie. Czym najlepiej ową piankę przykleić do blachy aby nie przepuszczała wody?
    Chcialbym jeszcze dodatkowo od środka przykleic grubą folię do blachy , aby byc pewnym że woda splywa do środka drzwi. Co o tym myślicie?

0 29
  • #3 10 Lip 2016 20:40
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

KOlego po pierwsze tam gdzie ci szumi wiatr tam jest szpara, po drugie sprawdź odpływ z klimatyzacji bo to on jest przeważnie winowajcom, oraz nieszczelne uszczelnienie sciany grodziowej a jest tam rowek i ma gdzie się zbierać woda.
    Następne to uszczelnienie pod silniczkiem wycieraczek i wlot powietrza.

0
  • #4 10 Lip 2016 20:51
    pejot2004
    Poziom 5  

Odplyw klimy normalnie uchodzi na zewnatrz. Wlot powiertarza? Chodzi Ci o filtr kabinowy? Tam na pewno nie leci. Rowek sciany grodziowej. No caly ten kanał przeczyscilem. Tam woda nie stoi. Ucieka ładnie kanalikami do nadkoli.

0
  • #6 10 Lip 2016 20:56
    pejot2004
    Poziom 5  

Raczej po deszczu.

0
  • #8 10 Lip 2016 21:10
    pejot2004
    Poziom 5  

Właśnie wodę mam pod każdym dywanikiem. Lałem po aucie szlaufem, i zauważyłem że mam mokro na progach ( po.deszczu tez tak bylo). Obmacałem drzwi , były trochę mokre . Rozbieranko obicia, ręką w środku pomacałem, okazało się że krople wody splywaja po sciance wewnetrznej, krople lecą przez odklejona piankę do wewnątrz auta.

0
  • #9 10 Lip 2016 21:12
    Poziom 43  

pejot2004 napisał:
    krople lecą przez odklejona piankę

Jak? Przedostają się w ogóle do środka drzwi?

0
  • #10 10 Lip 2016 21:39
    pejot2004
    Poziom 5  

Woda zawsze sie tam dostanie. Dla tego w drzwiach jest otwór aby woda splywalana zewnatrz auta.

Dodano po 20 [minuty]:

Tak jak napisalem. Mam w planie przykleic folie od wewnatrz drzwi i przede wszystkim przykleic tą piankę. Tylko czym to przykleic aby trzymalo ma mrozie, upale i nie przepuszczalo wody.

0
  • #11 10 Lip 2016 21:58
    Poziom 43  

pejot2004 napisał:
    Woda zawsze sie tam dostanie

Jakby się dostawał to by mechanizmy pordzewiały, tak się składa że niedawno ciemniłem szyby w tym aucie i wśrodku wszystko jak nowe bez jakiejkolwiek rdzy.
    Więc zobacz czy ci uszczelka zewnętrzna dolna szyby ciasno przylega.

0
  • #12 10 Lip 2016 22:01
    pejot2004
    Poziom 5  

Pewnie nie przylega juz tak jak powinna. U mnie taz nie ma rdzy w.srodku. Co z tą pianką? Na co ją przykleić,?

0
  • #13 10 Lip 2016 22:03
    Poziom 43  

Jak nie przylega to kup na szrocie inną.
    Pianke na silikonie przyklej.

0
  • #14 14 Lip 2016 16:38
    pejot2004
    Poziom 5  

Teraz to juz przegiecie. Po dzisiejszym dniu mam cale auto wody. Kapie spod deski rozdzielczej od strony pasażera. Ale woda jest w calym aucie. Wszedzie.
    Laguna I, 99r.fl. 1,6 16v - Woda w aucie, uszczelnienie drzwi. Laguna I, 99r.fl. 1,6 16v - Woda w aucie, uszczelnienie drzwi.

Dodano po 5 [minuty]:

Basen w aucie wody po kostki . :(

0
  • #15 14 Lip 2016 16:51
    zdzichra
    Poziom 29  

Sprawdź odpływy z przodu może woda zamiast nimi spływać pod auto wpływa do auta bo są zapchane.

1
  • #18 14 Lip 2016 17:19
    pejot2004
    Poziom 5  

Nie wiem. Chyba na weekend rozbiorecale podszybie i deske rozdzielcza.

Dodano po 15 [minuty]:

Mam problem z rozebraniem podszybia, a konkretnie zesciagnieciem wycieraczek.

0
  • #20 14 Lip 2016 17:36
    zdzichra
    Poziom 29  

PITERRR napisał:
    Wycieraczki wystarczy podlać nakrętkę wd40 odkręcić następnie spryskać po gwincie odszczekać poruszać na boki i pociągnąć do góry z wyczuciem. A oryginalnie to są specjalne ściągacze do ściągania wycieraczek z wieloklinu .

WD-40 nie wiele daje.Podlewałem przez 2 dni i nic z tego.Dopiero ściągacz dał rade.

0
  • #24 14 Lip 2016 18:17
    pejot2004
    Poziom 5  

Moj ojciec byl pierwszym wlascicielem w Polsce. Kupil polroczne auto z Niemiec. Uszkodzony blotnik byl jak dobrze pamietam. Ja tym autem jeżdżę teraz trzeci rok. W tamtym roku nie bylo takiego problemu, a na pewno nie w takim stopniu. Auto przez mojego ojca garazowane, prawie nim nie jezdzil. W zimę praktucznie stalo w garazu. Niecale 90 tys. Przebiegu. Bardzo ladne. :/
    Ale to co sie dzieje teraz doprowadza mnie do szału. Jezeli to leci z przodu to czy ta woda moze swobodnie przeplywac od przodu do tyłu auta?

0
  • #26 14 Lip 2016 19:07
    pejot2004
    Poziom 5  

Nie nie. W bagażniku jest ok . chodzi mi o to, czy woda może swobodnie przeplywac po podłodze od przedu do tyłu, do pasażera.

0
  • #28 14 Lip 2016 20:20
    pejot2004
    Poziom 5  

Czy przez niewłaściwie zamontowany filtr kabinowy woda może dostawać się do auta?

0
  • #30 15 Lip 2016 13:56
    DjMapet
    Poziom 42  

Podszybie zdemontowałeś, sprawdziłeś czy nie ma dziur?
    Mnie kiedyś w Megane 1,9 dTi kombi, też lało się do wnętrza auta tak, że można było pływać. :-) . Po zdjęciu plastików z podszybia i wymontowaniu akumulatora, okazało się że w jednym miejscu przerdzewiała na wylot (na odcinku ok. 2 cm) przegroda czołowa w okolicy komory akumulatora. Powodem najpewniej były zapchane odpływy, więc stała tam woda. Zaklejenie dziury i udrożnienie odpływów rozwiązało problem.

Pozdrawiam.

1