Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octawia 98

łysy37 03 Jul 2005 11:25 6190 14
    łysy37
    Level 14  
    Auto ma komfort,nie mogłem znaleść impulsu otwierania drzwi,podłączyłem na brązowy z niebieskim w module komfort ale to mi się podoba.Czy ktoś miał podobne problemy.
    rgb
    Level 28  
    Robiłem Fabie 1,4i comfort ,i elegant w obu przypadkach należało zastosować rezystor 180Ω do otwierania a zamykanie bez rezystora (przewód żółtoniebieski 0,35mm²) na sterowniku zamka centralnego -pod kierownicą z prawej strony .
    łysy37
    Level 14  
    Nie chodzi mi o sterowanie zamkiem centralnym, tylko o sygnał zamkniętych lub otwartych drzwi.
    Remik71
    Level 24  
    Je

Dodano po 1 [minuty]:

Jeli masz watpliwosci - to zdejmij tapicerke drzwi kierowcy i podlacz sie do wiazki od zamka, ale to bedzie sygnal tylko z tych drzwi.
    Pozdr.
    wloc
    Level 34  
    trzeba rozbierac wszystkie drzwi i tam sie podpinac przez diody
    łysy37
    Level 14  
    Rozebrałem drzwi i nie znalazłem
    rgb
    Level 28  
    Dotyczy Skoda OCTAVIA Classic LX :Wszystkie (krańcówki ) drzwi masz w progu przewód brązowo żółty 1mm² .Bagażnik lampka oświetlenia bagażnika przewód brązowo czarny 0,5mm²
    Musisz separować diodami podłaczenia. Kierunki masz w progu kierowcy przewód czarno biały1mm².

Dotyczy Skoda OCTAVIA Elegance SLX ,L&KKrańcówki drzwi masz po lewej stronie pod kierownicą w kostce modułu komfortu przewód brązowo niebieski 0,5mm²/Bagażnik również w tej samej kostce przewód brązowo czarny 0,5mm²/kierunkowskazy masz w progu od strony kierowcy przewód czarnobiały1mm²Separacja diodami
    Sterowanie centralnym w drzwiach kierowcy czarnożółty 0,5mm² otwieranie a żółtobiały 0,5mm²zamykanie
    To wszystko co wiem o tych modelach samochodu mam nadzieje ,że informacje te przydadzą się nie tylko Tobie.
    jg11
    Level 21  
    Witam. Jeżeli nie rozwiążesz tego problemu w/g propozycji rgb to najprawdopodobniej jest wersja Skody w której elektronika jest robiona na wzór Audi i nie ma co szukać przewodów od krańcówek,bo ich nie ma.Wszystkim steruje komputer,a informacje idą drogą cyfrową. Jeżeli jest to ten egzemplarz Skody to pozostaje Ci tylko zamontować krańcówki w drzwiach przednich ,bo w tylnych jest bardzo trudne.Robiłem taką Skodę kupioną za granicą. Pozdrawiam.
    Remik71
    Level 24  
    Z całą pewnością nie ma potrzeby montowania krańcówek. Trzeba podłączyć się przez diody (paskiem do zamka) do wiązek elektrycznych od zamków (zdjąć tapicerki). Tak jest z passatach B-5, golfach IV itp.
    tomhub
    Level 19  
    Zgadzam sie z rgb i remikiem.W mojej audicy 2001 tez dumalem nad krancowkami ale z innego powodu bo przewodziki sie znalazły jak sie dobrze poszuka i odseparuje to cykają.A tapicerki nie trzeba zdejmowac.Ja wykumałem w progu
    Zibio
    Level 13  
    Odgrzewam stary temat, ale właśnie instaluję alarm EXUS V10 w Octavi kombi TDI 98rok i też mam problem z czujnikiem drzwi. Na pinie 16 modułu komfortu (przewód brązowo niebieski)brak reakcji na otwarcie drzwi, ale mogę podłączyć pod lampkę tylko niewiem gdzie ją znaleść.
    Drugi problem to domykanie szyb. W alarmie jest wyjście (-) do domykanie szyb. Czy można to wykożystać w Octavi?
    User removed account
    User removed account  
    Zibio
    Level 13  
    A możesz mi podać kolory przewodów? Przeszukałem forum ale nie znalazłem
    Zibio
    Level 13  
    Dzięki, czytałem to ale mój angielski jest na poziomie niemowlaka i przeoczyłem. Jeszcze raz dziękuję