Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S4 LTE I9506 - Całkowity brak obrazu na LCD

ŁukiSzczecin 11 Lip 2016 06:28 4194 2
  • #1 11 Lip 2016 06:28
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  

Witam, piszę w sprawie Samsunga Galaxy S4 LTE z sieci T-Mobile (jeszcze na gwarancji, nigdy nie było roota). Dokładny symbol to I9506. Telefon używa moja Mama na terenie Niemiec, jakieś dwa tygodnie temu zadzwoniła, że zgasł jej ekran i nic nie wyświetla, pomimo że bateria naładowana jest do pełna (zielona dioda pod ładowarką). Po wielu różnych próbach ekran się uruchomił przy wejściu w download mode (Vol-/Home/Power), ponowne uruchomienie telefonu i znów było okej. W dniu wczorajszym Mama ponownie zadzwoniła, że telefon bardzo jej się nagrzał (z tego co zrozumiałem w okolicach kamerki z tyłu), ma problemy z dotykiem (nie mogła ani rozłączyć, ani włączyć głośnomówiącego w aplikacji Whatsapp). Zastanawiała się, czy nie uszkodziła go mechanicznie niosąc go w ręku razem z reklamówką z zakupami natomiast sam ekran obraz wyświetlał poprawnie. (Telefon od nowości ma z resztą folię na ekranie, gumowe etui, i nie przeżył żadnego upadku z wysokości). Zaproponowałem aby wyłączyła telefon, wyciągnęła baterię i po paru minutach spróbowała ponownie kiedy telefon ostygnie - niestety nie przyniosło to żadnego efektu nadal był problem z rozłączeniem rozmowy, wybraniem rozmowy na głośnik oraz przypuszczam czujnikiem zbliżeniowym ponieważ telefon losowo wygaszał ekran. Została wyciągnięta bateria na całą noc - niestety rano telefon uruchamia się już w ogóle bez reakcji na ekranie (ekran czarny, świeci tylko dioda powiadomień chyba na niebiesko, oraz klawisze dotykowe pod ekranem). Po podłączeniu do ładowarki na parę godzin dioda świeci na zielono, więc bateria pełna. Brak reakcji na Vol+/Home/Power i Vol-/Home/Power - tylko wspomniana dioda powiadomień i klawisze funkcyjne pod ekranem. Zauważyłem natomiast że telefon wykrywany jest przez komputer (chociażby w odin), włącza się ustawiony wcześniej budzik i można go "na ślepo" wyłączyć. Zastanawiam się czy to nie wina software, skoro już wcześniej były jakieś przygody z wygasaniem ekranu. Udało mi się przez SamFirm ściągnąć oprogramowanie pod ten konkretny model I9506, region TPL które nosi nazwę I9506XXUDOK1_I9506TPLDOK1_I9506XXUDOJ2_HOME.tar.md5 i teraz pytanie:

1. Wgrać te oprogramowanie przez ODIN, licząc że telefon odżyje?
    2. Powiedzeć Mamie aby przesłała telefon do Polski, i zawieźć go na gwarancję?
    3. Czy raczej uszkodzenie mechaniczne (wspomniane ewentualne ściśnięcie telefonu za ramkę) i nie oczekiwać naprawy gwarancyjnej? Z tego co pisałem, ekran jeszcze wieczorem wyświetlał prawidłowo, nie było plam, przebrawień, nie był wylany.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź, ponieważ to jedyna metoda komunikacji Mamy z całą rodziną, i nie wiem czy wysyłać jej na szybko swój telefon (co trochę przeszkadza bo z kolei ja zostanę bez tel a jest on poniekąd moim narzędziem pracy) , czy jednak próbować z tym ODIN'em? Pytam, ponieważ jesli będę miał wysłać go na gwarancję to lepiej nie bawić się chyba w soft (pomimo że to oficjalny rom pod ten model) aby nie mieli powodów odrzucić gwarancji.

P.S teraz widzę na YouTube mnóstwo filmików pt "Samsung Galaxy S3/S4/S5, black screen fix" w których objawy są identyczne, czarny ekran, świeci dioda powiadomień nad ekranem a pod ekranem klawisze funkcyjne. Z tego co widzę ludzie wyciągają baterię, kartę sim i pamięci następnie trzymają przycisk power przez minutę, dwie lub trzy i po tym zabiegu wszystko działa (tzn ekran wyświetla obraz). Próbował ktoś takiej operacji/potrafi powiedzieć na jakiej zasadzie działa? Gdzieś też wyczytałem , że S4 się przegrzewały i z powodu temperatury mógł paść wyświetlacz właśnie...

2 2
  • #3 31 Lip 2016 18:30
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  

Witam, telefon do mnie dotarł i okazało się że ekran jest pęknięty wewnątrz (szkło w stanie idealnym). Zawiozłem na gwarancję, zaznaczając że telefon nie upadł i w wieczór kiedy nagrzał się do stopnia gdzie wręcz parzył normalnie działał - przy upadku gdyby pękł to ekran zakładam od razu by zgasł.

Zobaczymy co powiedzą, jak nie zrobią w ramach gwarancji to pozostanie wysłać go raz jeszcze na naprawę z ubezpieczenia

1