Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki modem, router, antenę do AERO 2 LTE na wsi

11 Lip 2016 11:21 897 2
  • Poziom 17  
    Witam
    Moi rodzice mieszkają w miejscowości Drewniki i właśnie zakończyli 2 letnią umowę na Cyfrowy Polsat. Przez 3 miesiące okresu próbnego śmigał tak jak moja kablówka ale gdy zaczął się abonament ojciec ciągle wydzwaniał i opieprzał bo cały czas były problemy. Ale nie ważne.

W tej chwili "awaryjnie" korzystają z internetu Plusa z nadajnika w Żułowie. Nadajnik za pagórkiem i zasłonięty przez las i jest niestabilne 1 lub 2 kreski. Podłączyłem do modemu E169 antenę która została z Cyfrowego Polsatu czyli AK C2 Uni - jedną z 2 wtyczek i nadal jest jedna kreska ale stabilna. Przyjrzałem się nadajnikowi i okazuje się że nadaje LTE AERO 2. Poniżej zamieszczam spis operatorów na tym nadajniku na podstawie SPISU POZWOLEŃ oraz lokalizację (Drewniki są trochę na południe).

Jaki modem, router, antenę do AERO 2 LTE na wsi
    https://mapa.targeo.pl/gsm900-plus,miejsce_4602203

Pytanie więc jaki trzeba sprzęt do tego internetu? Antena pewnie kierunkowa, dobre kable, modem oczywiście LTE, router też być musi bo w oprócz 2 smartfonów rodzice mają też komputer. Nie podaję progu cenowego bo chciałbym najpierw rozeznać się w cenach przyzwoitego sprzętu. Może zamiast modemu i routera to router LTE? Tyle że nie widziałem takich z gniazdami na anteny GSM.

A może jednak w tym przypadku lepiej wybrać inne opcje opcje niż ten nadajnik?
  • Poziom 17  
    Tak, przeglądałem z odnośnika googlowego. Ale z tego co wiem do takich częstotliwości trzeba dużej dokładności w wykonaniu. Jak zauważyłeś autor robił jeszcze symulację i coś poprawiał. W przypadku osoby bez doświadczenia antenowego chyba raczej lepiej kupić gotową antenę z Cybertechu lub od Sorensena.