Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bizhub c350 - Konica Minolta BizHub c350 błąd c-0200

papluch 11 Jul 2016 12:10 2199 9
 • #1
  papluch
  Level 9  
  Witam

  Dzisiaj wyskoczył mi błąd c-0208 na forum znalazłem info że należy przeczyścić styki w module czarnego bębna po tej operacji pojawia się błąd c-0200. Z informacji jakie znalazłem wynika że jest błąd związany z modułem bębna od cayan. Przeczyściłem styki ale nic nie pomaga. Gdzie mogę szukać przyczyny?

  z góry dzięki za pomoc
  Pozdrawiam
  Rafał
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Te komunikaty dotyczą przebić wysokiego napięcia na elektrodach ładujących w zespołach bębna . Jedyne co Ci pozostaje to rozbiórka modułów bębna i dokładne czyszczenie elektrod . Samo "czyszczenie styków " niewiele pomoże . Poza tym weź poprawkę na warunki atmosferyczne. Jeżeli jest gorąco i popada drastycznie wzrasta wilgotność powietrza co sprzyja przebiciom na elektrodach . Mam taką wlasnie maszynę z podobnymi objawami . Zawsze gdy wilgotność mocno wzrośnie pojawia się ten problem. W tym przypadku czyszczenie na niewiele się zda. Wymiana unitow to z kolei droższa zabawa i czasem w starszej maszynie mija się z celem. Mnie uratowały stare unity od CF2002 . Elektrody pasowały do C350 i od tego czasu problem ustał .

  C.
 • #3
  papluch
  Level 9  
  Dzięki za odpowiedź. Mógł byś tylko wstawić jakieś foto na co dokładnie zwrócić uwagę podczas czyszczenia. Rzeczywiście w nocy padało a w biurze było gorąco jak przyszedłem a po wejściu oczywiście klimatyzator żeby schłodzić bo wyrobić się nie dało.
  I teraz czym to najlepiej czyścić? Alkoholem jakimś środkiem specjalnym?
 • Helpful post
  #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  A moze po prostu zostaw to na jeden dzień . Po weekendzie przeschnie i jutro ruszy samo z siebie. Co do czyszczenia to nie jest taka pojedyncza sprawa... Trzeba unit rozebrać na pół i jeszcze tą cześć z bębnem rozebrać żeby elektrodę wyjąć. Pózniej czeka Cię jeszcze rozbiórka samej elektrody i dopiero potem jej czyszczenie. Nie mając z tym doświadczenia nie próbował bym tego robić samodzielnie .

  C.
 • #5
  papluch
  Level 9  
  Dzięki a może lepiej cały unit wyciągnąć z maszyny żeby lepiej "wysechł"
 • #6
  copyman
  Photocopiers specialist
  Pomysł dobry ale musi być przechowywany w suchym i CIEMNYM miejscu. Jeżeli wyciągniesz go na zewnątrz , na światło dzienne to następnego dnia licz sie z tym że bębny OPC bedą prześwietlone i zostawią ciemne pasy na kopiach. Najlepiej wszystkie 4 unity "wysuszyć" . Kod błędu od elektrod kasujesz otwierając i zamykając przednią pokrywę kopiarki.

  C.
 • #7
  papluch
  Level 9  
  wczoraj pod koniec dnia zaczęło działać udało się wydrukować kilka stron ale dziś powtórka z rozrywki najpierw c-0208 po otworzeniu i zamknięciu pokrywy c-0202 dodam że w nocy znowu padało i jest straszna wilgoć. Da się sprawdzić jakoś który broi ewentualnie bym kupił jakiś używany
 • Helpful post
  #8
  copyman
  Photocopiers specialist
  C0200 - Cyan , C0202 - Magenta , C0204 - Yellow , C0206 - Black , C0208 - przebicie na ładowaniu

  C.
 • #9
  papluch
  Level 9  
  Niestety problem jest cały czas.
  Istnieje możliwość pracy bez kolorowych unitów tylko z czarnym?
 • Helpful post
  #10
  copyman
  Photocopiers specialist
  Niestety nie ma takiej możliwości ... :(

  C.