Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bizhub c350 - Konica Minolta BizHub c350 błąd c-0200

papluch 11 Jul 2016 12:10 2337 9
 • #1
  papluch
  Level 9  
  Witam

  Dzisiaj wyskoczył mi błąd c-0208 na forum znalazłem info że należy przeczyścić styki w module czarnego bębna po tej operacji pojawia się błąd c-0200. Z informacji jakie znalazłem wynika że jest błąd związany z modułem bębna od cayan. Przeczyściłem styki ale nic nie pomaga. Gdzie mogę szukać przyczyny?

  z góry dzięki za pomoc
  Pozdrawiam
  Rafał
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Te komunikaty dotyczą przebić wysokiego napięcia na elektrodach ładujących w zespołach bębna . Jedyne co Ci pozostaje to rozbiórka modułów bębna i dokładne czyszczenie elektrod . Samo "czyszczenie styków " niewiele pomoże . Poza tym weź poprawkę na warunki atmosferyczne. Jeżeli jest gorąco i popada drastycznie wzrasta wilgotność powietrza co sprzyja przebiciom na elektrodach . Mam taką wlasnie maszynę z podobnymi objawami . Zawsze gdy wilgotność mocno wzrośnie pojawia się ten problem. W tym przypadku czyszczenie na niewiele się zda. Wymiana unitow to z kolei droższa zabawa i czasem w starszej maszynie mija się z celem. Mnie uratowały stare unity od CF2002 . Elektrody pasowały do C350 i od tego czasu problem ustał .

  C.
 • #3
  papluch
  Level 9  
  Dzięki za odpowiedź. Mógł byś tylko wstawić jakieś foto na co dokładnie zwrócić uwagę podczas czyszczenia. Rzeczywiście w nocy padało a w biurze było gorąco jak przyszedłem a po wejściu oczywiście klimatyzator żeby schłodzić bo wyrobić się nie dało.
  I teraz czym to najlepiej czyścić? Alkoholem jakimś środkiem specjalnym?
 • Helpful post
  #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  A moze po prostu zostaw to na jeden dzień . Po weekendzie przeschnie i jutro ruszy samo z siebie. Co do czyszczenia to nie jest taka pojedyncza sprawa... Trzeba unit rozebrać na pół i jeszcze tą cześć z bębnem rozebrać żeby elektrodę wyjąć. Pózniej czeka Cię jeszcze rozbiórka samej elektrody i dopiero potem jej czyszczenie. Nie mając z tym doświadczenia nie próbował bym tego robić samodzielnie .

  C.
 • #5
  papluch
  Level 9  
  Dzięki a może lepiej cały unit wyciągnąć z maszyny żeby lepiej "wysechł"
 • #6
  copyman
  Photocopiers specialist
  Pomysł dobry ale musi być przechowywany w suchym i CIEMNYM miejscu. Jeżeli wyciągniesz go na zewnątrz , na światło dzienne to następnego dnia licz sie z tym że bębny OPC bedą prześwietlone i zostawią ciemne pasy na kopiach. Najlepiej wszystkie 4 unity "wysuszyć" . Kod błędu od elektrod kasujesz otwierając i zamykając przednią pokrywę kopiarki.

  C.
 • #7
  papluch
  Level 9  
  wczoraj pod koniec dnia zaczęło działać udało się wydrukować kilka stron ale dziś powtórka z rozrywki najpierw c-0208 po otworzeniu i zamknięciu pokrywy c-0202 dodam że w nocy znowu padało i jest straszna wilgoć. Da się sprawdzić jakoś który broi ewentualnie bym kupił jakiś używany
 • Helpful post
  #8
  copyman
  Photocopiers specialist
  C0200 - Cyan , C0202 - Magenta , C0204 - Yellow , C0206 - Black , C0208 - przebicie na ładowaniu

  C.
 • #9
  papluch
  Level 9  
  Niestety problem jest cały czas.
  Istnieje możliwość pracy bez kolorowych unitów tylko z czarnym?
 • Helpful post
  #10
  copyman
  Photocopiers specialist
  Niestety nie ma takiej możliwości ... :(

  C.