Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook PFD-1237 zacina się przy końcu cyklu prania na etapie płukanie/wirowa

bravo8 11 Lip 2016 12:23 879 2
  • #1 11 Lip 2016 12:23
    bravo8
    Poziom 16  

Od jakiegoś czasu moja żona zgłasza mi problem z pralką , pralka zacina się przy końcu cyklu prania na etapie płukanie/wirowanie.
    Program staje na 1 min , czasami 3-4 min przed końcem. Nie pokazuje żadnego błędu tylko na zegarem na wyświetlaczu pulsuje niebieski kwadracik i sygnał dźwiękowy “pi pi pi”. Nie ma problemu jak zostanie mniej jak minuta bo pranie jest prawie odwirowane, ale jak jest z wodą to trzeba jeszcze raz przestawiać program na odwirowanie. Program bawełna , temp 40 st, obroty wirowania 1100. Sprawdziłem filtr od pompy odprowadzającej wodę i jest czysty. Nie widać nic co mogło by blokować łopatki wirnika pompy.
    Proszę o jakieś sugestie co do przyczyny.

Pozdrawiam

Ps. Wczoraj zauważyłem że pralka zacina się nawet na samym początku cyklu prania , nie chce nawet nabrać wody. Tu nawet cofnięcie pokrętła programatora na zero nic nie daje, po prostu jest jakby zawieszona. Trzeba ją wyłączyć z prądu i tak za 2-3 razem rusza. Jeśli tu nawalił moduł sterujący to już nie ma sensu remontować tego sprzętu.

0 2
  • #2 25 Lip 2016 15:19
    bravo8
    Poziom 16  

Wydaje mi się że problem tkwi w elektronicznym module. Pralka staje na różnych etapach prania. Porobiłem zdjęcia płytki, widać na nich osmolone elementy, tak jakby pokryły się czarnym nalotem, ale łatwo się daje to wyczyścić . Trudno jest ocenić po wyglądzie który element padł . Kilka zdjęć .

1
  • #3 22 Lut 2017 08:43
    bravo8
    Poziom 16  

Mam już nowego Bosha a Mastercook sprzedany na części.

0