Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SN57802 - Przelewa wodę w płaszczu wodnym

wshk 11 Lip 2016 14:13 891 4
  • #1 11 Lip 2016 14:13
    wshk
    Poziom 17  

Zakupiłem za grosze zmywarkę siemens SN57802. Niestety przelewa wodę w płaszczu wodnym w miejscu zaznaczonym na zdjęciu. Pływak działa, podnosi się. Przełącznik klika, jest sprawny. Jeden styk NC, drugi NO

Sytuacja wyglądała tak: przy wstępnym płukaniu zmywarka trzykrotnie napełnia płaszcz wodny. Przy pierwszym nienapełnieniu nie było problemu (woda z tego dolnego pojemnika odpływa wystarczająco szybko) przy drugim przelewało się około jednej łyżki stołowej wody. Przy trzecim woda odpływała zdecydowanie za wolno i przelewło się pewnie jakieś 50ml.

Usterka jak widać nie jest nowa skoro całe dno zmywarki jest zardzewiałe (tylko od wewnątrz).

Wyciągnąłem płaszcz wodny, wymyłem na tyle na ile mogłem ale nie wyglądało by był on zatkany czy też przytkany, zastosowałem środek do czyszczenia zmywarek W5 i sytuacja się poprawiła. Woda przelewa się w zauważalnie mniejszej ilości. Pytanie czy w tej zmywarce jest hydrostat czy też inne rozwiązanie przerywające napełnianie płaszcza wodnego czy też (tak mi się wydaje) konstrukcja płaszcza jest taka, że ilość pobranej wody to wielokrotności pojemności płaszcza a problem tkwi z zbyt wolnym jej odpływaniu do komory zmywarki?
    Siemens SN57802 - Przelewa wodę w płaszczu wodnym

0 4
  • #2 13 Lip 2016 15:37
    stiff12
    Poziom 19  

Należy bezwzględnie zdjąć i przeczyścić wąż od basenu ze zmywarki do płaszcza wodnego i najlepiej ten od pompki odpływu. Te usterki do usunięcia po zdjęciu osłony ze spodu zmywarki.

0
  • #3 13 Lip 2016 15:57
    wshk
    Poziom 17  

Ze zdjęciem spodu będzie ciężko. Gwinty są kompletnie zardzewiałe. Ale może uda się bez tego. Pisząc o wężyku pompy odpływu masz na myśli ten łączący ją z odpływem, kanalizacją?

0
  • #4 15 Lip 2016 16:58
    stiff12
    Poziom 19  

No bez otwarcia spodu nic nie zrobisz, nie powinno być tam śrub. Spróbuj dokładnie spojrzeć. Zdjęcie by się przydało.

0
  • #5 30 Sty 2017 13:56
    wshk
    Poziom 17  

Zmywarka po użyciu środka do czyszczenia zmywarek, zasypaniu solą do zmywarek, przejściu na tabletki W5 z lidla (te nie-wszystko w jednym) i kilkunastu myciach w wysokiej temperaturze przestała przelewać wodę. Stopniowo lała coraz mniej aż do zupełnej suchości.

0