Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iphone 5 - zablokowany w sieci

11 Jul 2016 17:42 1386 3
  • Level 7  
    Witam

Sprawa się tyczy Iphone 5 - którego z dobre pół roku temu albo i więcej kupiłem używany w Anglii. Z racji tego, ze jestem przezorny postarałem się sprawdzić czy wszystko jest w porządku (activation lock, czy aparat znajduje sieć i nie jest zablokowany u operatora itp.). Po powrocie do Polski odkryłem, że telefon ma sim locka na sieć Virgin Media - sieć z której korzystałem podczas pobytu w Anglii, więc postanowiłem zdjąć go poprzez jeden z serwisów to umożliwiających. Cała procedura trwała ponad dwa miesiące, po których okazało się, że telefon jest zablokowany w sieci. Zdziwiło mnie to bardzo, gdyż iphone nie miał tak zwanego activation lock'a oraz normalnie i bez problemu mógł się zalogować do sieci, mogłem z niego bez przeszkód dzwonić i wysyłać sms'y. Dostarczyciel usługi daje możliwość "odblokowania" Iphona u operatora oczywiście za masakrycznie wysoką cenę. W związku z powyższym moje pytanie jest takie - czy telefon może rzeczywiście być zablokowany w sieci(nie chodzi o sim lock), a ja jestem kompletnym idiotą bo nie sprawdziłem go dokładniej, bądź też tak czy siak jestem idiotą bo kupiłem telefon z simlockiem i dałem się oszukać firmie, która ściąga simlocki ?

Z góry dzięki za wasze odpowiedzi :]
  • Level 14  
    Pewnie po jakimś czasie ktoś go zgłosił operatora żeby z ubezpieczenia dostać drugi. I dlatego jest teraz na czarnej liście.
  • Level 7  
    Rozważałem taką możliwość, aczkolwiek nie jestem pewien czy to może być to, gdyż telefon nadal nie ma problemu z łączeniem się z siecią. Bez problemu mogę nadal wykonywać połączenia i wysyłać sms'y (do rodziny w UK, czy jeśli muszę coś załatwić w tamtejszym banku). Telefon podczas mojego pobytu w Polsce ma Angielską kartę i normalnie funkcjonuje. Nawet teraz jak piszę ten post dla pewności wszystko sprawdziłem i telefon działa :(
  • Level 14  
    Telefon który jest w uk na czarnej liście, w pl będzie działał normalnie, bez żadnego problemu, nawet z angielską karta. Do sieci logujesz się teraz poprzez polskie nadajniki. Jakbyś pojechał z nim teraz do uk to zasięgu byś nie zobaczył. Zamów sobie sprawdzenie czarnej listy po imei.