Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuję kostki do radia samochodowego sony xr-c900...

Gothic 03 Jul 2005 12:22 3465 12
    Gothic
    Level 10  
    Elo :-)
    Nie wiem czy ten temat tutaj czy gdzieś indziej ale jestem nowy tu :P i nie wiem jak coś sorrki i prosiłbym o nie usuwanie go ale ewentualne przeniesienie gdzieś indziej ;]
    Poszukuję kostki do radia samochodowego sony xr-c900 nie umiem nigdzie znaleźć w żadnych sklepach ani na necie do tego modelu radia była w jednym tylko ale z wyjściem ISA a co mi to da ja kw aucie takowego nie mam i znowu bym musiał chyba w aucie tez przerobić to a roboty z tym masa i koszta też chyba będą wysokie.....nio a bez niej nie podepne chyba go do zasilania samochodowego :| przynajmniej ja nie wiem jak i nie widze innej możliwości i dlatego pytam tu może ktoś takową posiada albo jakoś inaczej sobie poradzić mogę ??...sprzęt kupiłem od kolegi ale auto sprzedał już dosyć dawno a nie pomyślał o wyjęciu jej :| ...Z góry dzięki :)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Bartek_Wosik
    Level 27  
    Witam!
    Polecam wejść na strone http://studio24.prv.pl/ W dziale "Kablomania" znajduja sie opisy wyprowadzeń przewodów przy różnych radiach.

Pozdrawiam
    Gothic
    Level 10  
    Dzięki Bartek :) już właśnie tam byłem i szukałem i wydaje mi się a raczej napewno, że to ten schemat bo najpopularniejszy w sony jak tam zresztą pisze :)

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable1/img/sonypan.gif

no i wychodzi na to, że :

13: +12 V zasilanie
    15: masa

podłanczam zasilanie i sprzęt ani rusz :| chyba, że dodatkowe uziemnienie musze jeszcze gdzieś podpiąć prócz minusa ??....ale magol działa bo byłem w serwisie, bo już koledze nie wierzyłem od któego zakupiłem, że działa :P i koleś taki jakiś dziwny tam :P podłączył jakoś i zadziałał więc jest ok :), a pytałem się jak to nie powiedział ani nie pokazał, sprawdził za friko i że jak coś zrobi mi to za kase a informacji nie udzielił niestety co i jak dokładnie, a koszta sobie liczył od 1h pracy dość wysokie :/ więc wole sam pogłówkować a jak nie to zostaje mi wtedy serwis jak mi się nie uda :|
    Bartek_Wosik
    Level 27  
    Musisz podłączyc jeszcze jeden przewód do plusa zasilania (kolor żółty). Przewód ten zasila pamięć
    Gothic
    Level 10  
    oki podłączyłem i działa panel się opuszcza - zasilanie jest :) ale nie ma podświetlenia na schemacie jest jako 12 i to tez bedzie pod + na pewno i tak zrobilem ale nie działa nie podświetla hmmm :| jakiś pomysł jeszcze może o czymś zapomniałem :| :) ??
    Bartek_Wosik
    Level 27  
    Podświetlanie powinno być bez konieczności podłączania dodatkowych przewodów. Co prawda czasem jest dodatkowy przewod (zwykle niebieski ale nie zawsze) do połączenia podświetlania deski rozdzielczej z podświetlaniem radia, ale bez tego połączenia tez powinno swiecic. Sprawdz żarówki w panelu, może są popalone
    Gothic
    Level 10  
    mi też się tak wydaje ale jak byłem w tym serwisie on zrobił jakoś podświetlenie ( więc lampki są oki ) coś gdzieś jeszcze podpiął jeśli pomarańczowy ( light - 12 ) to nie wiem jak ale nie wydaje mi się bo bym widział on gdzieś jeszcze dał do miunusa chyba coś, z tego co udało mi się dojrzeć :] bo u mnie to wogóle nie działa jak dam jeszcze zasilanie na light - 12 :| ale nie wiem jak niestety bo posępił wiedzy i informacji :|....a niebieski to u mnie jak pisze sterowanie autom. anteny więc raczej to odpada.
    A i mam pytanko jeszcze bo pisze tam : "Bardzo ważne! Nie podłączać złącza 14 (tst) do plusa zasilania bo nieodwracalnemu uszkodzeniu ulegnie procesor w radiu" znaczy nie podłanczałem tam nic ale jakby co to czyli jak to rozumieć jakie uszkodzenia by mogły się stać ?? zupełnie by padł magol, że nawet przy podłączonym zasilaniu by nie ruszył czy częściowo jakoś - siadłby głos albo coś innego ??
    Bartek_Wosik
    Level 27  
    Gothic wrote:
    A i mam pytanko jeszcze bo pisze tam : "Bardzo ważne! Nie podłączać złącza 14 (tst) do plusa zasilania bo nieodwracalnemu uszkodzeniu ulegnie procesor w radiu" znaczy nie podłanczałem tam nic ale jakby co to czyli jak to rozumieć jakie uszkodzenia by mogły się stać ?? zupełnie by padł magol, że nawet przy podłączonym zasilaniu by nie ruszył czy częściowo jakoś - siadłby głos albo coś innego ??

A jakiego koloru jest ten przewód do którego dedykowana jest ta uwaga? Do niebieskiego?

Napisz jakie kolory przewodów jeszcze Ci zostały niepodłączone.
    Gothic
    Level 10  
    nie nie do niebieskiego, pisze tam, że "biały ( chyba )" :
    tu wklejam jak tam pisze :
    Styk i Sygnał kolor przewodu
    1 głośnik LF+ biały
    2 głośnik LF- biały z czarnym paskiem
    3 głośnik LR+ zielony
    4 głośnik LR- zielony z czarnym paskiem
    5 głośnik RR+ fioletowy
    6 głośnik RR- fioletowy z czarnym paskiem
    7 głośnik RF+ szary
    8 głośnik RF- szary z czarnym paskiem
    9 sterowanie wzm. mocy niebieski z białym
    paskiem
    10 tel mute jasny niebieski
    11 sterowanie ant. automat. niebieski
    12 podświetlenie pomarańczowy
    13 +12 V zasilanie czerwony
    14 tst biały (chyba)
    15 masa czarny
    16 +12 V podtrzymanie żółty

No w sumie to wszystko, zostały od głosu ale z głosem sobie poradze raczej a tak wszystko już podłączyłem co potrzebne z zasilania było i nie ma tylko podświetlenia :| nie wiem w jaki sposób uzyskał go ten w serwisie co zrobił, że mu się udało :|
    Bartek_Wosik
    Level 27  
    Jeśli podłączanie pomarańczowego przewodu nic nie daje, ja na Twoim miejscu sprawdziłbym stan żarówek od podświetlania.
    Gothic
    Level 10  
    Nie chce już mi się grzebać mam dość wogóle niedziela ;) ale działały jak podłanczał ten z serwisu więc nagle by nie przestały.Już sam nie wiem nic nie bede główkował poszukam gdzieś taniego serwisu i niech mi ten magol podłączą ale bede miał namiary od kolegi od którego go zakupiłem gdzie mu kiedyś go podłączali więc zrobią chociaż to bo z resztą tubą i wzmacniaczem sobie poradze a za samo podpięcie magola chyba więcej niż 20zł nie powinni zedrzeć to jeszcze da rade ;].Ale dziękówka Ci za chęci i pomoc.
    houk85
    Level 15  
    kolory: żółty, pomarańczowy i czerwony połącz razem do plusa a czarny do minusa i powinno chulać, jezeli to nie zadziała to tak jak kolega Bartek mówi są popalone żarówki w panelu, jeżeli są na przewodach bezpieczniki to rozbierz oprawke i sprawdz czy nie popalone
    Bartek_Wosik
    Level 27  
    Gothic wrote:
    ale działały jak podłanczał ten z serwisu więc nagle by nie przestały.

Żarówki zazwyczaj się palą nagle ;-)