Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięków kierunkowskazów i ostrzeżeń xsara picasso 2.0

11 Lip 2016 20:53 990 8
  • Poziom 8  
    Witam. Problem pojawił się kilka miesięcy temu. Przestały działać wszystkie dźwięki ostrzeżeń typu: otwarte drzwi, zostawiony kluczyk czy włączone światła oraz przestał klikać dźwięk kierunkowskazów.

Gdzie szukać usterki? Co mogło się popsuć? Gdzie tego szukać? I jak się do tego dostać?

Auto to Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2002r
  • Poziom 8  
    nie podpinałem pod komputer. Myślałem, że jest za to jakiś podzespół odpowiedzialny.
  • Poziom 41  
    albin1albin napisał:
    jest za to jakiś podzespół odpowiedzialny.

Tak właśnie jest ale żeby dowiedzieć się jaki bez dużych kosztów, należe przeprowadzić diagnostykę komputerową. Lexia da 100% pewności.
  • Poziom 8  
    Aha. myślałem, że to jest jeden za to odpowiedzialny. W ogóle jak się takie nazywają i w jakich granicach cenowych można je znaleźć?
  • Poziom 8  
    No ten podzespół. To jest jakiś przerywnik, przełącznik, pikacz? Nie wiem, cokolwiek.
  • Poziom 41  
    Nic z tych rzeczy. To licznik lub samo BSI. Bez urazy ale widzę, że masz marne pojęcie o tym. Jedź do mechanika bo sam więcej stracisz niż zapłacisz mechanikowi.
  • Poziom 8  
    i tak muszę podjechać, żeby podłączył pod komputer. Sprawy mechaniczne zazwyczaj sobie robię sam, ale tu nawet nie wiem gdzie szukać.