Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy XCover 2 - import kont. z sim

11 Lip 2016 20:54 6888 13
 • Poziom 9  
  Witam.
  Mam problem z zaimportowaniem kontaktów z karty sim. Miałem wcześniej telefon Nokie 2330c i przed przełożeniem karty dokładnie sprawdziłem czy kontakty są na karcie i były. Podczas próby zaimportowania w XCoverze 2 nic sie nie dzieje. Żaden kontakt się nie wyświetla. Zrobiłem tak jak w instrukcji w linku sposób 1: http://pl.wondershare.com/mobile-phone/samsung-galaxy-s3-import-contacts.html
  Wybierałem i urządzenie i konto gmail i nic. Wyświetlanie oczywiście zaznaczone "wszystkie"
  Będę wdzięczny za pomoc.
  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Trochę to źle napisałem. Wybierałem oczywiście import z sim. W pkt 10 jest: "w polu Zapisz kontakt wybierz urządzenie" tu wybierałem urządzenie i konto gmail i nigdzie się nie pojawiły:/
 • Poziom 12  
  Czy jesteś na 200% pewny, że kontakty są na karcie SIM? W samsungu powinna być opcja w stylu "pokaż kontakty na karcie SIM" która pozwoli to zweryfikować.
  Jeśli tak, to może najpierw skopiować je tylko do pamięci telefonu, bez mieszania googla do tego.
 • Poziom 9  
  Tak, jestem pewny. Przed przełożeniem sprawdzałem i kopiowałem kontakty na kartę sim. Sparowałem nawet przez bluetooth oba telefony i chciałem kontakty przekopiować/wysłać do Samsunga. W nokii pojawia się jednak informacja "usługa niedostępna w drugim urządzeniu" :( W swoim komputerze niestety bluetootha nie mam:( Jak dorwę jakiś laptop z bt to spróbuje przenieść na laptopa a później dopiero do telefonu.
 • Poziom 9  
  Samsung Galaxy XCover 2 - import kont. z sim

  Wchodzę w menu -> osoby
  Wyświetlanie ustawione na wszystkie. Kontakty a raczej adresy mailowe które widać zaimportowało mi z konta gmail.
  Następnie wchodzę w 3 kropki -> import/eksport -> import z karty sim -> tylko telefon. Na koniec wyświetla 0 kontaktów zaimportowanych:(

  Czy ja coś robię źle?
 • Poziom 12  
  @stafmen, podejrzewam, że pierwsza próba mogła coś namieszać na karcie SIM stąd było moje pytanie. Po prostu na samsungu wybierz opcję w stylu "pokaż kontakty na karcie SIM", jak radził przedpiśca, i wtedy będziemy wiedzieć więcej.
 • Poziom 9  
  tino2003 napisał:
  stafmen napisał:
  Wyświetlanie ustawione na wszystkie.

  Ustaw aby widziało tylko z sim, wtedy wybierz opcję "zaznacz wszystkie" lub import z sim i jeżeli tam są to muszą zostać zapisane na telefonie, no chyba, że zrobiłeś jakąś synchronizację i już ich tam nie ma. :D


  Nie ma tam nigdzie opcji wyświetlania tylko z sim:
  Samsung Galaxy XCover 2 - import kont. z sim

  Przy pierwszym uruchomieniu połączyłem/zsynchronizowałem telefon z kontem na gmailu. Przełożyłem przed chwilą spowrotem kartę sim do nokii i kontakty dalej są na karcie.
 • Poziom 12  
  W tej sytuacji rozważyłbym reset samsunga do ustawień fabrycznych (bez karty sim) a potem włożyć simkę i rozocząć proces konfiguracji. Myślę, ze telefon sam powinien zaproponować pobranie kontaktów z karty sim.
 • Poziom 9  
  Dopiero co odebrałem go od znajomego który go właśnie resetował, wgrywał nowy soft, roota i androida 4.4.4. Kompletnie świeży telefon.
  Może ja przy tym pierwszym uruchomieniu coś zwaliłem i mi kontaktów nie pobrało, nie wiem:(
  Spróbuje jeszcze dziś coś pokombinować przez bluetootha. Może jakoś uda się przegrać te kontakty na komputer.
 • Poziom 12  
  @stafmen, samsung wypuścił jeden rom do tego telefonu i jest on z adroidem 4.1.2. Wersja 4.4.4 pewnie jest z xda więc nie dziwota, że czasem może coś nie działać jak należy.
  Po resecie do fabrycznych spróbuj przesłać kontakty przez bluetooth - może coś się odblokuje.
  Jeśli chodzi o program komputerowy do migracji danych to zerknij na Mobil!Edit i soft ze stajni WonderShare.
 • Poziom 9  
  Poradziłem sobie już z problemem.
  Wrzuciłem kartę do innego smartfona. Tam przekopiowałem na telefon a następnie udostępniłem przez bluetooth tel. samsung. Przesłało bez większych problemów. Teraz pojawił się inny problem ale opiszę go w nowym wątku.
  Pozdrawiam